Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, przychodzę z pytaniem co do wentylacji czym te wentylacje się różnią? Do jedej jest apka do drugiej ekran? tylko tym? Która jest lepsza czy to jest to samo tylko nowsza i starsza wersja jeżeli tak to która jest nowsza?

 

Nr.1

https://marshydro.eu/products/ifresh-4-inch-smart-inline-duct-fan-and-carbon-filter-combo-with-speed-controller/

Nr.2

https://marshydro.eu/products/4-inch-inline-duct-fan-and-carbon-filter-combo-with-thermostat-controller/

Czy z nich jest opcja aby ustawić np. 55% wilgotności i jeżeli będzie 56% to wyciąg się włączy? lub zwiększy automatycznie bieg? Bo szukam czegoś zautomatyzowanego najlepiej z aplikacją.

Czy ten wyciąg poradzi sobie w namiocie 150x150?

Może jakaś inna sprawdzona firma? bo jestem przed zakupem boxa 150x150 i wyciągu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli

Ok a co powiesz na reszte pytań? Wezmę mocnieszy tylko chce poznac ich roznice ktory lepiej zamowic

Widzę ranga już konkretna to nie jedno grow za Tobą 😄 co polecisz

Edytowane przez Erio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Erio no na pewno wez mocniejszy. Z tego co wiem to moc maja taka sama, roznia sie chyba tylko sposobem obslugi, jeden ma pokrętło, a drugi cyfrowy programator i aplikacje. Z doświadczenia wiem ze ta apka mars hydro jest zjebana i sam jej nie uzywalem jak robilem na Marsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam lampe z marshydro używam apki i nie mam problemu z nią. Ok czyli wezme ten z apką w wersji "6"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Erio ja mam ta 6" to u mnie w boksie 90x90 chodzi na 60% to pewnie u ciebie będzie chodzić na 100%. Apka pozwala zobaczyć wilgotność i temperature powietrza w boksie. On nie jest w stanie regulować samoczynnie obrotów. Możesz to manualnie za pomocą apki ustawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mooshrom na marsie nie da sie ustawic zadanych wartosci temperatury i wilgotnosci tak aby wyciag wlaczal sie i wylaczal kiedy powinien? Jedynie przez apke? Pytam z czystej ciekawosci 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Mooshrom napisał:

@Erio ja mam ta 6" to u mnie w boksie 90x90 chodzi na 60% to pewnie u ciebie będzie chodzić na 100%. Apka pozwala zobaczyć wilgotność i temperature powietrza w boksie. On nie jest w stanie regulować samoczynnie obrotów. Możesz to manualnie za pomocą apki ustawiac.

Naprawdę nie ma to programatora? sprawdź kolego dobrze bo jak tak to cos innego szukam, bo inaczej to zwykla wentylacja za firme przeplace 100 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Erio tego ci nie powiem bo ja mam wersje z pokretlem, a apke uzywalem do lampy Marsa to kiedys po aktualizacji mi swirowala swiecac 24h na 100% mocy a powinna 12h na jakies 60%. 

6 minut temu, Erio napisał:

 za firme przeplace 100 euro

Znalazłeś cos tanszego o podobnych parametrach? Bo sam szukam czegos mocniejszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, możesz ustawić jaka temperaturę chcesz i wilgotność a jak jest powyżej albo poniżej to daje ci powiadomienia na kom i tyle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Boczelli napisał:

@Erio tego ci nie powiem bo ja mam wersje z pokretlem, a apke uzywalem do lampy Marsa to kiedys po aktualizacji mi swirowala swiecac 24h na 100% mocy a powinna 12h na jakies 60%. 

Znalazłeś cos tanszego o podobnych parametrach? Bo sam szukam czegos mocniejszego

Nie nie haha to był tekst typowego polaczka kurwa przeplacam za firme xd

19 godzin temu, Mooshrom napisał:

Nie ma, możesz ustawić jaka temperaturę chcesz i wilgotność a jak jest powyżej albo poniżej to daje ci powiadomienia na kom i tyle 

ok dzięki wielkie to szukam czegoś innego ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Erio ogólnie wentylacja nie sprawi że wilgotność będzie się jakoś diametralnie zmieniała na to nie masz co liczyć. Od tego jest osuszacz powietrza. Wyciągiem jedynie mozesz obniżyć delikatnie temperature w boksie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mooshrom no nie do końca. Jeśli np. W boxie masz 80% a w pomieszczeniu gdzie stoi box 40% to podkręcając wyciag automatycznie zbijasz wilgotnosc w boxie i wiele ludzi ktorzy mają boxy np w blokach gdzie jest mega suche powietrze nie muszą używać osuszacza bo sam wyciag wystarczy, ale wiadomo każdy przypadek jest inni.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No w sumie masz rację. Ja mam boksa w podpiwniczeniu więc tam jest chłodniej i wilgotność inna. Bez osuszacza ani rusz. Ale w lecie nie mam 35 stopni w boksie :). W Grudniu będę zaczynał nową uprawę zobaczymy jak będzie. Jeszcze apropo wilgotności to między boksem a pomieszczeniem nigdy nie będzie jakiejś dużej różnicy w wilgotności. Większość wentylatorów sobie poradzi z wyrównaniem.

Edytowane przez Mooshrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem boxa 150x150 i wentylacje z filtrem w wersji "6" wersja z apką, pierwsza relacja moja gdzieś za 2/3 tyg jak wrócę z polski, akurat w miedzy czasie dokupię ziemi nawozów. Dzięki chłopaki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...