Jump to content
Sign in to follow this  
doominik

Paradise seeds-Vertigo x10-Mars Hydro TS2000W

Recommended Posts

1 hour ago, Andi said:

@doominik ale co do tego może mieć keramzyt ?

może nie był dobrze wypłukany i jakaś sól się wytrąca🤔

wychodzi na to, że dałem za dużo nawozów, mimo, że niewiele ponad połowę dawki-czytam sobie i oglądam i wychodzi, że wata mineralna i keramzyt szybko wysychają i nawozy się na nich mogą odkładać. Potem przy kolejnym podlaniu się rozpuszczają i efekt może być taki, że korzenie dostają o wiele większą dawkę.

Poprawcie mnie, jeśli przyjąłem niewłaściwy kierunek 

Update po płukaniu:

Dwie roślinki uratowane, dla jednej już chyba jest za późno.

P.S. Zastanawiam się, czy nie zostawić ich tam już po 2 w tych doniczkach (18l), a z drugiej strony boksa wsadzić inne roślinki-mogę odkupić od kolegi nasionka Quick One od Royal Queen Seeds-tylko musiałbym zrobić im osobne podlewanie, aż bo momentu jak zakwitną🤔

vnXwEX35xmrX_-SW7UVh5E1zzbkpQ4XZrl5qzq6q

gN3ofaQV3KzzU44w1QQHJORqqfnmxxp6mSSIg3X_

@Tester Bo będzie między nimi 2 tygodnie różnicy, wiec te vertigo już będą w pewnym momencie musiały dostawać nawozy na bloom, a małe jeszcze vege. Nie będzie to jakoś uciążliwe, bo 2 tygodnie później już wszystkie będą na tym samym papu. 

Przynajmniej ja tak to widzę. 

Posted (edited)

Co do samego problemu jaki miałem z nadmiarem nawozów to wygląda to tak:

producent daje jakieś tam proporcje i zakładany przedział ec. Ja dałem sporo mniej od tego, co napisali na butelkach, z zachowaniem proporcji między poszczególnymi produktami. 

Czytam i oglądam na youtube, że takie proporcje są ustalane dla hydroponiki np. DWC. W przypadku takiego medium jak u mnie, czyli keramzyt, czy kawałki waty mineralne problem jest taki, że pomiędzy podlaniami woda na nich wysycha, a nawozy osadzają się w postaci kryształków soli. Przy ponownym podlaniu ta sól się rozpuszcza i koncentracja miejscowa może być bardzo wysoka i przypalić nam krzaczka. 

Także na przyszłość plam jest taki: lejemy 1/3 tego co na butelkach i pilnujemy ec w dolnej granicy zalecanego przedziału. Potem możemy dodać odrobinkę więcej papu, ale obserwując jak reagują roślinki. 

Co jeszcze wyczytałem, to że np. automaty potrzebują mniejszych stężeń nawozów (w dobrej ziemi nie zalecają w ogóle nawożenia, aż roślina zacznie dobrze kwitnąć i to też z umiarem. 

Na foto widać białe kropki-sól z nawozów

JcyBCjqDEPNiMuD5__e9emUJIZQOVAfR-tzVf_Ct

Edited by doominik

Dzień 15

Po wypadku z nawozami zostało 5 zdrowych roślinek i rosną coraz szybciej

-mnViGNb1Zmm8cYWR9LYKU-CbbieT59Vg-ISwMRq

Zastanawiam się, czy jednej nie spróbować topować. To są automaty i zdania są podzielone🤔