Skocz do zawartości
JarzynaSWDN

Nawilżacz powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem wam pokazać jak w prosty sposób można zrobić nawilżacz powietrza, zaletą takiego nawilżacza jest to że możemy wybrać kształt taki aby pasował nam w boksie lub można trzymać go poza boksem a parę doprowadzić do wewnątrz przez rurkę.

Do budowy potzeba:

Pojemnik od jedzenia z uszczelką ja wybrałem taki jak na zdjęciu, jedyne o czym trzeba pamiętać to to aby pojemnik był głęboki na tyle żeby poziom wody był wyższy niż foger

Klej na gorąco

Foger/mist maker można dostać za grosze z chińskich stron jak Temu albo aliexpress ja swój kupiłem na Amazon

Mały wentylator, ja użyłem 40mm z regulacją ale można użyć nawet na usb to nie ma znaczenia.

Dodatkowo można zakupić rurę ja użyłem rurę od wody o średnicy 25mm, rura nie jest konieczna jeżeli nawilżacz stoi w boksie

Sposób wykonania:

Bardzo prosty, w pokrywce wycinamy 3 otwory, jeden na kabel, drugi dla wentylatora, i trzeci na wylot pary, ja użyłem lutownicy aby te otwory wytopić, wentylator przyklejamy klejem na gorąco po zewnętrznej stronie pokrywki tak aby dmuchał do środka, ja swój przekręciłem śrubkami ale nie jest to konieczne klej wystarczy.

Otwór na kabel musi być na tyle duzy żeby gumka uszczelniająca pasowała ciasno jak na zdjęciu. Otwór można też wykonać z boku pojemnika co umożliwia otwieranie bez wyciągania fogera, tylko umieść otwór na tyle wysoko żeby nie wylewała sie przez niego woda.

Otwór na wylot pary jeżeli nie używasz rury to zrób około 20mm, jeżeli używasz rury to zrób taki aby rurę można było ciasno wcisnąć i uszczelnij klejem na gorąco, ja wydrukowałem sobie z plastiku mały uchwyt ale klej też wystarczy.

A tutaj zdjęcia

 

Screenshot_20240822-132815.png

Screenshot_20240822-135456.png

dd.jpg

 

Screenshot_20240822-131021.png

Screenshot_20240822-131044.png

Screenshot_20240822-133058.png

Screenshot_20240822-132844.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kurde, podoba mi się to... dobra robota

A ten fogger można przykleić do dna? Są różne "moce" tych foggerów?

edit: czy ten fogger jest tam na dnie? Bo już sam nie wiem.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@WBB tak można go przykleić do dna tylko wtedy musi kabel w środku być na tyle długi żeby pokrywkę można było zdjąć, ja muj po prostu wkladam do środka tak żeby nie pryskał na wentylator, foger musi być zanurzony na co najmniej 1 cm pod wodą nawet jest na nim wskaźnik, mój foger jest na 24v, tak szczerze mówiąc to chyba nawet nie ma znaczenia jaką ma moc aby robił parę, najwyżej będzie musiał trochę dłużej pracować żeby nawilżyć powierzchnię namiotu

PXL_20240822_133730545.jpg

Edytowane przez JarzynaSWDN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB właśnie mi przeszło przez głowę ze otwór na kabel można zrobić z boku pojemnika co umożliwia otwieranie bez wyciągania fogera, tylko umieść otwór na tyle wysoko żeby nie wylewała sie przez niego woda.  Poprawiłem post żeby to też było tam umieszczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...