Skocz do zawartości
kuzma

Automaty Ak47 i Blueberry Ledam 60W

Rekomendowane odpowiedzi

@kuzma dlatego na innych relacjach masz inny etap wzrostu a na twoim idzie podobnie jak w mojej pierwszej relacji, też leciałem na zwykłej kwiatowej w dodatku nawozilem według tabeli, wszystko szło wolno, się wkurzyłem polałem nawozami chyba wtedy wlałem nawozów 4/4/4 ml na 330ml wody z tripacku i pozytywnie to przyjęły, też się bałem ze przenawoze. 

Zrobisz po swojemu ja Ci tylko podpowiadam co na swoim przykładzie się nauczyłem 

Zawsze możesz zacząć od mniejszej ilości nawozu i zobacz czy faktycznie im brakuje składników, moim zdaniem ziemia jest zbyt mało nabita w pierwiastki i dlatego idą ci wolniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ak poszło do wyjebania, Blueberry coś tam odbija i będę chciał ją przesadzić do 10 l doniczki do ziemi biobizz, tylko się zastanawiam czy do light mix czy all mix. Dodam że chce narazie kupić 20 l i posadzić drugie nasionko od razu do 10 l doniczki. Czytałem w necie że niektórzy mieli problem jak sadzili nasionko od razu do all mix bo za bardzo jest nawożona ta ziemia. Także tak żeby było ok dla Blueberry i dla nowego nasionka wybrać light mix?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy za bardzo nawożona jest ziemia all mix? Wątpię szczerze mówiąc, jest tu ktoś chyba "Wymiatacz" który tak zrobił, jest jego fr na forum, nie było problemu żadnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuzma chodzi o to żeby mały dołek dać w ziemii all mix i wsypać tam małą ilość zwykłej  ziemii żeby nasionko urodziło się w zwykłej a dorastało w allmix, ja to tak rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuzma ja teraz używam light mix i będziesz musiał nawozić ziemię według tego co podaję producent juz w 2-3 tygodniu, automaty wsadzaj od razu  do docelowej donicy i po prostu podlewaj jak byś podlewał małą doniczkę, nie musisz używać light mix, to są moje roślinki z przed 10 lat Iced Widow i byly od razu w all mix bez problemów 

 

 

Screenshot_20240902-160604.png

Widziałem gdzieś na jakimś forum że ludzie używają obu, biorą głębokie donice na spód dają all mix, robią 10- 15 cm górną warstwę light mix sądzą automat i zanim korzenie dojdą do all mix to roślinka jest na tyle duża że po prostu rośnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 dzień 

Będzie coś z tego?

Nie podwyższyć trochę lampy? Teraz jest 40 cm od rośliny. Praktycznie w ogóle nie idzie w górę 

IMG_20240903_154013726.jpg

IMG_20240903_153935807.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18/08/2024 o 20:25, szamayo napisał:

@kuzma automatów lepiej nie przesadzać

Słuchaj przesadzałem już chyba z 6 automatów, bo kiełkuje na zaś więcej nasion, jak wszystkie strzelą to sądzę podwójnie, i przesadzam, i jak zrobisz to gdy ma dopiero 4 liście, nie zauważyłem różnicy, tylko oczywiscie delikatnie, i ziemię tak zgarniam żeby korzenia wogule nie było widać,

@kuzma TRoche lipa, i za późno na przesadzenie, ale możesz próbować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers pewnie tak jest, ja też przesadzałem i było git,rosły, niemniej słyszałem, że automaty sadzone bezpośrednio w miejscu docelowym się odwdzięczają za to 

Ale jak się sadzi pierwszy raz automat w małej doniczce ze zwykła ziemia i się chce przesadzać to może lipa wyjść z tego wszystkiego 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No człowiek się uczy na błędach, będę miał ziemię odpowiednią dopiero po weekendzie i wtedy przesadzę, co będzie to będzie, a mam jeszcze 3 nasionka to zasadzę coś od razu do dużej donicy i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przesadziłem 

Dzień 19

IMG_20240909_015556392.jpg

IMG_20240909_015625349.jpg

A tak z innej beczki, 2,5 msc temu wsadziłem w foliaku w doniczkę 4l nasionko, nawet nie pamiętam nazwy, ziemię dałem jakąś zwykłą do kwiatów, nic nie nawoziłem, w sumie to nic nie robiłem tylko żona podlewała co 3,4 dni i udało się takie coś zebrać 😛

IMG_20240908_143537021.jpg

IMG_20240908_143547107.jpg

IMG_20240908_143556667.jpg

IMG_20240908_151818760.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuzma teraz podlewaj przy krawędziach doniczki zeby korzenie szukaly wody i sie rozrastaly. Lst mozesz zrobic ale jesli nie masz wpraylwy to poczekaj az przeschnie. Ewentualnie w dziale treningi masz moj poradnik jak to zrobic bezpiecznie na podlanej roslinie🙂

 

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie odnośnie nawozów. Bio Grow już lać? Według tej tabelki chyba już powinienem? Ilość tak jak w tabelce czyli 2 ml na litr wody? 

Screenshot_20240912-071113.png

W ogóle średnio rozumiem tą tabelkę. Według niej faza wzrostu trwa tylko 2 tyg, a od 3 tyg już faza kwitnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...