Skocz do zawartości
kuzma

Automaty Ak47 i Blueberry Ledam 60W

Rekomendowane odpowiedzi

@moonka a jak długością dojdzie do folii to nic się z nią nie stanie? Bo generalnie wtedy folia będzie chyba blokowała wzrost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo im nie lej bo nie są w stanie jeszcze pić przez korzenie, moja przez 9 dni dostała 110ml wody z czego pierwsze dni to tak po 20ml co drugi dzień, i pod butelką z dziurkami stała, postaw je tak żeby powietrze bezpośrednio na nie nie dmuchało to nie będą szybko wysychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wczoraj je podlałem, a Blueberry już ma suszę, więc co teraz, minęło zaledwie 12 godz

IMG_20240826_114815561.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie podlewał, poczekaj trochę, nic im się nie stanie. Gorzej będzie gdy będziesz podlewał za dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę muszą mieć tylko nie bagno 

Zobacz 2-3cm czy maja wilgotnie a jak susza to podlej z 50ml 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też zrobić tak jak ja to robię, wbij wykałaczkę obok roślinki tylko nie za blisko, i jak Ziemia jest sucha z wierzchu to wyciągnij ja i zobacz czy jest wilgotna, wtedy bedziesz wiedzieć czy ma mokro pod spodem czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuzma przykryj je butelką, takie małe roślinki nie piją dużo przez korzenie, musisz i'm zrobić wilgotny klimat, weź butelkę po wodzie utnij w pół, zrób na górze dziurki spryskaj środek wodą i przykryj o tak o

 

Screenshot_20240826-115907.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Blueberry dzień 10

Ak dzień 6

Z Blueberry ściągam już plastikowa osłonkę bo zaczynają liście ją dotykać, Ak chyba do wyjebania, nie wiem czemu nie rośnie. Sucho nie mają tak jak widać na zdjęciach, tylko górna warstwa tak wygląda, pod nią mają wilgotno. Z Blueberry chyba też szału nie ma, jak patrzę na inne relacje to w 10 dniu o wiele lepiej rozwinięte roślinki.

IMG_20240830_221518678.jpg

IMG_20240830_221540991.jpg

IMG_20240830_221601970.jpg

Edytowane przez kuzma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuzma za mała doniczka jak to automat

@szamayo w ogóle za mała nawet jak to sezon to tym bardziej 

Jak to automat to źle że chcesz przesadzać pewnie wyjdzie ci przez to karzeł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szamayo będą przesadzane do 10 l, tak już wiem że nie powinno się automatów przesadzać, stało się, następnym razem pójdą od razu do 10 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuzma może Ci się przyjmie, ale to niepotrzebny może być stres dla rośliny a wega nie przedłużysz 

Powodzenia tak czy tak

Ziemia kwiatowa ze sklepu jest słabo nabita więc Ci rośliny idą wolniej, musisz nawozić 

Jak masz nawozy biobizz to tam w tabelce jest podane ile lać do ziemi light mix i all mix a ty masz ziemię kwiatowa zwykła do kwiatów to musisz uzupełnić braki w glebie a później lać według tabeli moim zdaniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szamayo nie za szybko na nawóz? Nie zaszkodzę im? Niby zwykła ziemia do kwiatów, ale jakiś nawóz w sobie ma. Zawiera perlit i granule seramis, pH też chyba odpowiednie.

IMG_20240831_072410735.jpg

IMG_20240831_072506775.jpg

IMG_20240831_072530161.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...