Skocz do zawartości
Gonzo

Uprawa porażka

Rekomendowane odpowiedzi

Naturalnie, że mieszak jest. Oprysk to z miesiąc temu był.

Jak pisałem oparty o folie był i chyba go przypaliło. Wystraszyłem się, że to plecha, dlatego wolałem zapytać. 

Dzięki za zainteresowanie. 

Zbyt wiele im już nie pomogę. Dzisiaj podlane pk i orgatrex. Litr na trzy. Staram się nie podlewać więcej na raz bo przy takiej ilości to potrafi dołem wypływac.

 

Jakieś wskazówki mile widziane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo litr na 3 rośliny? Doniczki takie jak w 1 poście? Zdecydowanie za mało. Jeśli ziemia jest przesuszona to nic dziwnego że woda wypływa dołem, podlewaj na raty, małe ilości co kilka minut, ja moim już po 1,5l leje na doniczkę a kwitną od tygodnia dopiero i doniczki 11l. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 02/10/2024 o 09:02, WBB napisał:

Ja zawsze leję im pierwszego "łyka" przy krawędzi i czekam chwilę żeby "uszczelniło" się przy ścianach donicy.

Twoim sposobem to ostatnio 5l wypiły. Podlewam co dwa dni powoli do momentu jak woda wychodzi lekko bokami, ale po chwili i tak dolne korzenie wypijają reszte. 

 

Ogulnie 1 i 2 wydaje mi się, że nie wyglądają najgorzej. 

 

 

206384618_IMG_20241010_0806482.thumb.jpg.bd4f95d5dd411db8dbeb5c7fb6acc772.jpg124379897_IMG_20241010_0759133.thumb.jpg.40ea615389e728e5a0fae7b2d8a9c2c0.jpg

Tylko te przędziorki czerwone🤦‍♂️

Kupiłem w torebkach"te dobre" co miały zjeść te "złe". Jest ich sporo a na krzaku 3 od zatrzęsienia, włażą już na cukrowe, a nawet gniazdka sobie budują. 1832669000_IMG_20241010_0746472.thumb.jpg.7728c929a93bc899a66b913f449025b9.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22/09/2024 o 14:28, Boczelli napisał:

@Gonzo mi to bardziej wyglada na przedziorki

Może ty poradzisz;

W trakcie uprawy stosowałem ten niemiecki płyn, Pryskalem olejkiem, dwukrotnie kupowałem Amblyseius cucumeris. (Za drugim razem sprawdzałem saszetki lupą i tam żadnych "dobroczynków" nie było-oszukane?) 

Oprysk z czosnku, przemywanie liści. 

To nic nie dało.  Teraz kupilem Chrysoperla carnea. 

Jest tego tyle, że na zdjęciu z tel je widać. IMG_20241013_090519.thumb.jpg.f24601cb6866b9b6da717ca89bfd61ec.jpg

To nr 2. Średnio zaatakowany. 

Na trzeciej to już szkoda gadać. 

Czekać do ścinki? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gonzo te drapiezne roztocza często są oszukane albo po prostu nie żywe przez zle przechowywanie, więc trzeba je kupowac świeże ze sprawdzonego źródła i od razu zużywać. Ja uzywalem na przedziorki Karate Zeon w 2 czy 3 opryskach i zniknęły, ale to było na wegu. On ma tam karencję chyba między 7, a 28 dni zaleznie od roślin także jak chcesz. Do końca tez mozesz to trzymac bo dużo nie zostało, a dopiero potem boxa zdezynfekowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...