Skocz do zawartości
mirecki

Golden teacher na macie konopnej

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko wszystkim. W tym roku odpuściłem mj z racji braku czasu ale jak kiedyś wspominałem o grzybkach, tak też i zrobiłem. Doświadczenia nie mam i bazuję na wiedzy z internetu, wszelkie wskazówki mile widziane. 

Boxa zalałem wodą i odstawiłem na ok 16-17h po czym wylałem wodę z niego. Następnie do baga nalelem ok 200-220 ml wody, zawinąłem ok 2-3 razy worek i spiąłem klipsem. Całość jest teraz w szafie i jak mówi producent "niech dzieją się czary" 

Pozdro wszystkim groowerom 😃

IMG_20240815_115458.jpg

IMG_20240815_115708.jpg

IMG_20240815_120016.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update :D minęły 2,5 tygodnia od startu. Dzisiaj prezentują się wyśmienicie. Poprawiłem baga, żeby miały więcej miejsca i niech rosną ile chcą ;D 

Mam za 1,5 tygodnia wyjazd, myślę że się wyrobię w tym czasie ze zbiorem ale nie wysuszę ich już chyba. Zamrozić mogę i później odmrozić i wysuszyć? 

IMG_20240901_222120.jpg

IMG_20240901_222012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki

Tak, grzyby halucynogenne można zamrozić, ale istnieje kilka istotnych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jeśli chcesz zachować ich właściwości psychoaktywne.

Co warto wiedzieć przed zamrożeniem grzybów halucynogennych:

Zachowanie właściwości aktywnych związków: Główny psychoaktywny związek w grzybach halucynogennych, psylocybina, jest dość stabilny w niższych temperaturach, ale psylocyna, inny kluczowy związek psychoaktywny, jest bardziej wrażliwa na utlenianie i działanie ciepła. Zamrażanie grzybów może pomóc w zachowaniu psylocybiny, ale może prowadzić do degradacji psylocyny, zwłaszcza jeśli proces odmrażania jest zbyt szybki lub nieostrożny.

Sposób zamrażania: Jeśli zdecydujesz się zamrozić grzyby, najlepiej jest to zrobić, używając zamrażarki z funkcją szybkiego zamrażania, aby zminimalizować czas, w którym grzyby są narażone na działanie temperatury wyższej niż 0°C. Warto również umieścić grzyby w szczelnym pojemniku lub torebce próżniowej, aby zminimalizować dostęp tlenu, który może powodować utlenianie i degradację aktywnych składników.

Odmrażanie i suszenie: Po zamrożeniu grzybów należy je odmrażać powoli, najlepiej w lodówce, aby zminimalizować utratę wilgoci i zminimalizować potencjalną degradację psylocyny. Suszenie grzybów po odmrożeniu może być trudniejsze, ponieważ woda z wnętrza grzybów może sprawić, że staną się one bardziej miękkie i podatne na pleśń lub inne zanieczyszczenia. Dlatego warto jest użyć suszarki do żywności lub piekarnika w bardzo niskiej temperaturze, aby przyspieszyć ten proces.

Potencjalne ryzyko: Zamrażanie i odmrażanie grzybów może wpłynąć na ich teksturę, smak, a nawet skuteczność. Ponadto, jeśli grzyby nie są odpowiednio suszone po odmrożeniu, mogą stać się podatne na pleśń, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

dobrze mówię mistrzu @JarzynaSWDN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tak, świeżych w zwykłej zamrażarce lepiej nie zamrażać, bo po odmrożeniu zrobią sie czarne i będą się rozpadać, zamrażarki domowe nie mają głębokiego zamrażania produkty trzymane długo dalej mogą się popsuć, najlepiej jest je wysuszyć i zamrozić, a jeszcze lepiej jest je wysuszyć i trzymać w słoiku z uszczelką pod nakrętką i saszetkami do wilgoci, mniej więcej jak curing zioła, jak paruje słoik to są za mokre i trzeba suszyć dalej, ja takie grzyby suche w słoiku trzymam w ciemnym  miejscu, jedne mam z tamtego roku i są dalej dobre, jadłem je 2 tygodnie temu, najlepiej jest sie pozbyć wilgoci i wtedy masz pewność że się nie popsują, trzymać w szczelym pojemniku bo tlen utleniania substancje aktywne i grzyby robią się niebieskie/atramentowe 

@mirecki otwieraj częściej tą torebkę, albo postaw ją w miejscu gdzie jest ruch powietrza to nie będą sie wyciągać jak glizdy, na Ile wyjeżdżasz? Jeżeli na kilka dni to wsadź w foliową torbę i do lodówki, i wysusz po powrocie, ale one za max 2  dni będą gotowe do ścinki, jak tylko kapelusz się otworzy i widać błonę to kosić, ja swoje scinam dziś wieczorem a wczoraj jeszcze rosły 

Nie wiem jak z angielskim u was ale chat gpt tłumaczy bardzo dobrze, ja korzystam z tej książki, zrobiłem ci zdjęcia do poczytania 🙏

 

PXL_20240902_092440685.MP.jpg

PXL_20240902_092508756.MP.jpg

PXL_20240902_092420066.MP.jpg

Edytowane przez JarzynaSWDN
Nie papierową torbę, tylko foliową 🫣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JarzynaSWDN @Kibic dziękuję za wiedzę. Na pewno skorzystam z Waszych rad. Zaraz rzucę okiem na to co tam się dzieje. Wyjazd mam za 8 dni to do tego czasu się wyrobię (teraz już wiem ;D). Mam suszarkę do grzybów więc na spokojnie sobie je wysuszę. Plony zbiorę a reszta do lodówki i start po powrocie. Zaraz update zrobię ;D 

Ale kurcze teraz taka piękna pogoda że aż żałuję, że nie mam teraz roślinek ;/ tęsknię za tym zapachem i ich wielkością. Pozdro dla wszystkich rolników. Niech topy puchną i zdala od plechy a krzaki niech wam rosną na 3m ;D 

IMG_20240903_205713.jpg

IMG_20240903_205728.jpg

IMG_20240903_205740.jpg

IMG_20240903_205755.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie, ja bym to dzisiaj już kosił, do jutra się otworzą i wypadną zarodniki, jak tylko się tak stanie to grzyby zaczynają umierać, większe już nie urosną, ładny harvest, będzie przynajmniej z 70- 80 gram mokrych 👌

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ten grow kit zrób jeszcze raz tak jak zrobiłeś kiedy go dostałeś, i jak wracasz w przeciągu 2 tygodni to wrócisz do świeżych grzybów 

Tak susz od razu, one dalej żyją i się otworzą nawet jak je zetniesz i zostawisz, ja swoje susze w 45 do 50 stopni, przez 12 do 15 godzin, a potem w słoiku z saszetkami od wilgoci trzymam, jak masz saszetki to wysusz je z grzybami, temperatura nie ma wpływu na i potencje, ale jak za gorąco to się twarde i gorzkie zrobią 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręcać tak żeby nie zostawało nic na substracie, nie zostaw żadnego grzyba nawet jak wyrósł, z boku pojemnika przy ścianie, załóż rękawiczki żeby bakterii z rąk nie przenieść 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzyby już wysuszone i gotowe, tu fota świeżo ze zbiorów. Ten mech taki jest chyba ok prawda?

Groowbag jest ok? Pytam o te naloty "zgnilizny", że się tak wyrażę. 

@JarzynaSWDN

Wieczorem dam fotkę już w słoikach moich grzybków, muszę kupić sobie lepszą suszarkę bo coś czuję, że częściej będę miał styczność z tymi okazami ;D

IMG_20240903_225540.jpg

IMG_20240903_225526.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mech i grzyby jadalne ten niebieski nalot oznacza że grzyby mają w sobie psylocybine która się oksyduje, tak jak jabłka jak je zgnieciesz to robią sie brązowe, sprawdź te grzyby jutro i zobacz czy z środka nie wyszła wilgoć, czasami są suche z wierzchu a w środku jeszcze wilgotne, ja dlatego swoje kroje w pół przed suszeniem 

 

PXL_20240902_190731113.MP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...