Skocz do zawartości
Monako

White Widow - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Rekomendowane odpowiedzi

@Monako ciężka sprawa, ale skoro to sie powtarza już któryś raz na różnych odmianach to może coś jest nie tak. W namiocie ciemno nie przepuszcza, ale może lampa się sama włącza podczas nocy, mi kiedyś tak swirowala ta apka mars hydro że lampa sama się włączała na 100%mocy I dlatego przestałem jej używać. 

Może jeszcze coś innego robisz nieświadomie? Za duzo nawozów, za mocne swiatlo, za mocny fryzjer czy trening? 

Nie ma co się poddawać. Kup porzadne nasiona z dobra opinia i działaj dalej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak są hermy to najpierw trzeba szukać przyczyny od strony siejącego... tak mi się wydaje.

Dlatego ja @Monako wale ostatnio najtańsze pestki.

Ale tylko pod siebie to pewnie bym eksperymentowal z jakimiś fajnymi, drogimy pestkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green @moonka @Boczelli @WBB ogólnie to powiem wam tak że to może być moja wina ponieważ nie wiem jak nawozić intuicyjnie podchodzę do tego że np daje LightMix czyli ma być na tyd nawozów po 10 dniach przesadzam do growmix co ma już do 3 tyg nawozów w sobie i tutaj NPK nie daje wcale tylko ukorzeniacz i enzymy z callmag i to też co trzecie podlanie po czym przechodzimy na indukcje i tutaj jeszcze rośliny zajebiscie wyglądają a jak już kwitną to się zaczyna ale dużo nawozów daje bo nie wiem czy dawać czy nie dawać więc mówię dam by cyrków nie było ale są i byście podpowiedzieli jakie wy dawki dajecie od przełączenia i co ile nawóz zapodajecie ?

A ogólnie stwierdziłem że pierdole zostawiam ją niech rośnie co będę widział to utnę i tyle umyłem boxa tyle ile mogłem ale nie czułem żadnego takiego pyłku będę teraz ciągle ją podlewał sama woda jak narazie 

IMG_0541.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wiem kiedy nawóz zaczynam dawać. Jak zaczyna mi się wydawaj, że lekko bledną...

A nie włączasz im światła w nocy albo coś w tym stylu...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB tam jest niemniej ta lampa którą mam jest mega dobra i się wyłącza do końca to też nie jest jakaś tam lampa i też moje taimery też nie są na pokrętło a gdzie stoi namiot to tam jest teraz totalnie ciemno a rośliny gasną o 20 zapalają się o 8 więc nie ma jak dotrzeć światło t bardziej że rolety są zasłonięte do momentu zapalenia więc tutaj bym nie szukał problemu bardziej albo Topping jest za mocny na takie odmiany bądź może dawka nawozów je dojechała nie wiem ale napewno jest ciemno 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako no jest ewidentnie przenawozona, ma na pewno za duzo azotu to widac po kolorze lisci. Ogolnie to mniej znaczy wiecej. Jak jedziesz na mineralnych nawozach to czekaj aż zawołają jeść i wtedy je karm, nie dawaj im na zapas. Teraz to obrywaj jej te jajca jak najczęściej i normalnie to dociągniesz do konca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli ogólnie wypierdalam ja bo pisze tutaj z ziomkiem który jest mega doświadczony i mówi że w topach może być już dużo nasion i szkoda bo pyłek potrafi się przenieść 1 km więc 3 m nic nie da 

teraz biorę Twoją uwagę do siebie i nic im nie daje a CallMag dawać czy też odpuścić i co z stymulatorami typu Power Buds jakiś ukorzeniacz enzymy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Monako napisał:

@Mr.Green no właśnie co uprawa to jajca słaba genetyka plus moje nawożenie plus różne treningi i mamy to co

mamy 

Teraz jest tyle seedbankow, że pewnie o stabilizacji roślin nie myślą, tylko jak najszybciej sprzedać. Ale to co napisałeś to niestety główny powód pojawienia się jajec. Trening treningiem, można stres zniwelować w czasie tego okresu. Najgorsze jest przenawożenie azotem,jak Mleko Ci już wcześniej pisał.

 

2 godziny temu, Monako napisał:

np daje LightMix czyli ma być na tyd nawozów po 10 dniach przesadzam do growmix co ma już do 3 tyg nawozów w sobie i tutaj NPK nie daje wcale tylko ukorzeniacz i enzymy z callmag i to też co trzecie podlanie po czym przechodzimy na indukcje i tutaj jeszcze rośliny zajebiscie wyglądają a jak już kwitną to się zaczyna ale dużo nawozów daje bo nie wiem czy dawać czy nie dawać więc mówię dam by cyrków nie było ale są i byście podpowiedzieli jakie wy dawki dajecie od przełączenia i co ile nawóz zapodajecie ?

Po przesiadce z ligtmixa do growmixa przynajmniej do 2tyg flo to bym nic nie lał oprócz wody i może na samym początku ukorzeniacza. Z dwa razy.

Co do enzymów. To Ci tylko moją sugestie napisze. Jak szykujesz mieszankę zalej wcześniej enzymami,zanim zasadzisz kiełek czy tam sadzonkę. Optymalnie 2-1tyg wcześniej. Później przy przesiadce do growmixa i na indukcji i w połowie flo. Nie sądzę że potrzeba więcej razy. Uwierz, że gdyby nie ukorzeniacz i jego azot w połączeniu z lanymi enzymami to roślina nie byłaby przeazotowana,a na bank nie w takim stopniu. 

Calmagu bym nie odpuszczał,ale w minimalnych dawkach, najlepiej co któreś podlanie. W growmixie jest dobra proporcja calmagu. W ligtmixa zresztą na całego wega też. Ale przy tym światełku bym nie odpuszczał minimalnych zapodań.

44 minuty temu, Monako napisał:

ogólnie wypierdalam ja bo pisze tutaj z ziomkiem który jest mega doświadczony i mówi że w topach może być już dużo nasion i szkoda bo pyłek potrafi się przenieść 1 km więc 3 m nic nie da

Oczywiście że może się przenieść, ale ja tam nie widzę zapylenia po kwiatach i nie podważam doświadczenia ziomka, wiem tylko tyle że w tych kwiatach, w obecnym stanie to za przeproszeniem gówno jest. 

Zrób jak uważasz. Twój czas i hajs. Przy moich porażkach w grow najbardziej szkoda czasu. Więc ja bym przeniósł jak masz możliwość te 3 m dalej, obrywał jaja bo i tak tam jesteś codziennie przy nich. Poświęcisz 3min dłużej i wszystkiego dopilnujesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...