Skocz do zawartości
Monako

White Widow - DUTCH PASSION MH-FCE3000

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie, nie wiem czy ty zadajesz sobie sprawę ale mineralne nawozy trzeba płukać raz na jakiś czas żeby reset donicy zrobić, to ec może być na tym poziomie ale może mieć "imbalance" tzn że roślina użyła więcej czegoś a czegoś zostało więcej więc jak dodajesz nowe to jest tego jeszcze więcej, calcium i magnez są w jednej odżywce bo muszą być podawane w odpowiednim stężeniu w stosunku do siebie inaczej roslina albo jednego albo drugiego nie przyswoi, i tak samo z innymi pierwiastkami, jak używałem canna to zawsze był flush chociaż pomiędzy veg a flo żeby przyszykować ziemię na zmianę npk na Vega masz więcej N mniej PK na flo mniej N więcej PK i zawsze używałem canna flush nawet jeszcze mi zostało 

 

 

PXL_20241002_192024218.MP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JarzynaSWDN bardzo fajne info Ziomek. Jak obserwuję mineralnych to oni raczej nie robią flusha w trakcie uprawy, chyba że jest źle. Raczej starają się świadomie prowadzić w określonym stadium rozwoju. Tutaj chyba to EC nie było przypilnowane, @Monako lał też enzymy. Tutaj doszukiwał bym się problemu. W sensie że bardzo rozkręcił całą ryzosfere zbyt wcześnie, wtedy kiedy te wartości nie powinny być tak wysokie, wiadomo że na wegu i indukcji roślina aż tyle nie potrzebuje. Więc chwilowy brak kontroli wraz z przyspieszaczem rozkładania nawozów w medium równa się obecny stan rośliny. Ja przynajmniej tak to widzę w całości. Już nie śmiecę, trzymajcie się ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarzyna ma rację, ec dobre, ale zły balans składników mineralnych. Dlatego dla mnie wyglądają przeazotowane oraz brak magnezu wychodzi. Płukanie i zalewanie odpowiednią pożywką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie czaję czemu wychodzi brak magnezu w dniu 30 sierpnia, od tych fotek niedobór mg się tylko powiększał. Miesiąc temu, czyli jeszcze na wegu w środkowej części ma mieć na pewno ec na poziomie 2.0? Bo ja akurat jak pisałem nigdy z ec tak naprawdę się nie bawiłem. W każdym bądź razie przyczyna mnie już by nie interesowała. Tylko lekarstwo. A jest nim czysta woda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechoczący Grzechotnik to jest mało 2.0 czyli w takim etapie jak ja mam to w ciągu 4 dni spada z 2.0 na 1.3  za 2 tyg to nawet 2.4 EC nic im nie zrobi 

Wczoraj dałem NPK plus Bloombastic i się zrobiły ciemniejsze więc tak jak obstawiałem że PK im brakuje tak samo że składniki nie docierają jak Canna Azym ma właśnie takie cel że ma pomagać w porządku w podłożu oraz chronić korzenie itp a to że są nabite N to dobrze bo one jeszcze 5 tyg będą puchły więc na spokojnie zobaczymy jeszcze jutro czy się ciemniejsze zrobią  bardziej jak tak to dam jeszcze małą dawkę tego Bloombastica 

A jeszcze tym bardziej że ona sama stoi pod 300 w Lampa to fotosynteza też jest większa niż jakby miała siostry więc też będzie jadła w chuj więcej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako ja trochę inaczej myślę niż Ty, mówiąc o nabiciu azotem. Odpuściłbym N, a szukał balansu pomiędzy niedoborem/blokiem magnezu vs potas. Bo jak źle do tego podjedziesz to wszystko poblokujesz w pizdu. Powodzenia 

2. Robisz coś z blokadą magnezu czy olewasz temat mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby za dobrze w życiu nie było to co Jaja pokazała więc następna idzie do kosza bo co tutaj innego zrobić ponieważ są dwie inne od trzech dni pokazały włoski byście coś doradzili czy wyrzucać czy zostawić bo może jakiś środek opryskowy jest na ten pyłek by nie zapylił ? 
 

bo wydaje mi się że te które mają 3 dzień to je spryskam umyję boxa wstawię nawilżacz na 100 % aż woda będzie leciała i dopiero wsadzę co sądzicie 

IMG_0535.jpeg

Edytowane przez Monako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB no tamte małe jeszcze napewno nie przyjęły tego pylku ponieważ nie mają jeszcze cipek to bym zrobił oprysk tą hermę bym dał do innego namiotu i pod inną lampę i niech sobie rośnie dalej a ten namiot bym umył wstawił nawilżacz by pozbyć się tego pyłu tak by mi nie szkodził 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko zawszę jakieś może istnieć. W naturze taki pyłek może pokonywać duże odległości.. 

Samo urzędowanie w dwóch boxach może sprawić że pyłek się jakoś wydostanie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB @Mr.Green kurde i ch wie co zrobić z tym fantem bo mi szkoda totalnie wyrzucić i czekać kolejne dwa miechy by znów się okazało że herma 

co oni za gowniane nasiona dają do sprzedaży ale tak jak Pan Pestka powiedział że nasiona już mają hermę w sobie jak są 3 różne geny 

Nasiona 3 180 zł z czego jedną nie wyszła dwie hermy a ile hajsu w prądzie ile hajsu w podłożu itp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako moze to Cie pocieszy😂 drugie tyle wala sie na ziemi w szopie a wszystko jest z tematu z ostatniego mojego grow. Gdzie to sie uchowalo nie mam pojecia😂

20241004_173822.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Monako zareklamowałes felerny produkt do Dutch Passion..? 

White Widow stara genetyka to wydawałoby się że powinna być stabilna.. 😕

Mozesz spróbować na dwa namioty tylko musisz przestrzegać BHP.. 😄 dezynfekcja itp.. by zminimalizować szansę na zarazę 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli @Mr.Green  to nie WW tylko Merangue jakaś odmiana 

Ogólnie to mam serdecznie już dosyć tych upraw każda z nasionami nie wiem czy ja jestem zjebany genetycznie czy kurwa sprzęt mam za mocny jak na takie rośliny nie wiem 

Właśnie ciemno jest bo tutaj ktoś mi pisał żebym wszedł do namiotu i się zamknął to co zrobiłem głupi wszedł i się zamknął 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...