Skocz do zawartości
berp

Nadmiar, niedobór, czy ziemiórki?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, może ktoś pomoże rozwiązać zagadkę. Od tygodnia widzę że moim podopiecznym się pogorszyło, próbuję dojść czy to błąd z mojej winy, np nadmiar nawozu. I szczerze mówiąc w tym doszukiwałem się problemu.
Zaczęło się nagle, pożółkły szczyty, doły w stanie dobrym.
Po kilku dniach końcówki liści się zmarszczyły i zagięły.
Jedna roślina zupełnie inny objaw - ściemniała.
Dodatkowo rozwijały się wolniej niż powinny.
Zdjęcie obecnego stanu wrzucam poniżej. 
Jak reagowałem? Myśląc, że to nadmiary, lałem samą wodę, reakcja była mizerna, żadnej poprawy.
Wczoraj przesadziłem do docelowych doniczek (do tej pory były w doniczkach 1l) - pojawiła się lekka poprawa, ruszyły.

Zauważyłem również że lata mi cos po boxie, prawdopodobnie ziemiórki. Niby łapią się w pułapki, ale doczytałem dopiero co, że to larwy robią spustoszenie. 
Tym samym pytanie do doświadczonych - czy tak może się objawić atak larw, jak na załączonych zdjęciach?

20240730_115409.jpg

20240730_115433.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje. Rośliny dobrze nabite. Larwy jeżeli jest wilgotna ziemia teoretycznie nie powinny wziąć się za korzenie. Czym świecisz? Jak LED to możesz dać delikatnie calmagu.

Azotem też możesz poczęstować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@WymiataczMega Tak LEDY. 
No rozwijają się wolniej niż zazwyczaj, ale idą. Obawiam się że trafiło mi się KOMBO. Ziemiórki + bardzo prawdopodobne, że przez pomyłkę raz dałem zbyt mocną porcję składnika B GROW.
Zaaplikowałem do każdej NeemAzal 4ml na 1l + pełno żółtych pułapek. Wyłapanych much jest od zaje****
Obecnie leję wodą z TAKE ROOT i MULTITOTAL.
Czy jesteś pewny z CALMAGIEM I AZOTEM? Co polecasz? 

Osobiście chyba bym poczekał jeszcze chwile z nawozami, żeby mocniej rozwinęły się korzenie w tych większych donicach, nadmiary nawozu trochę się rozbiły.
Nie jestem ekspertem, więc co uważasz?

Edytowane przez berp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...