Skocz do zawartości
wolf32

Początkujący hodowca szuka gotowego growboxa do uprawy

Rekomendowane odpowiedzi

Jade po nasiona automat bede sadził amnesia haze jakie donice kupić chodzi o wielkośc kupuje materiałowe  i jaka ziemie i nawozy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wolf32 To przepis od pana @Boczelli

 

“Miałem napisać tu "instrukcje" do grow, a tak właściwie to raczej strescic jak u mnie wygladalo kilka upraw.

Zaznaczam że u mnie tym system rosliny byly zawsze zdrowe od A do Z, ale to tylko u mnie i w uprawie jest za dużo zmiennych zeby tak generalizować no ale może ktoś coś wyciągnie dla siebie, wiec:

-uzywam ziemi Plagron Light mix i przygotowuje ją wg instrukcji BioTabsa plus dodaje od siebie Silicum Flash, raczej nie odmierzam wszystkiego co do grama tylko daje od serca.

- uzywam donic 9l, ale tylko dlatego że idealnie pasują mi ich wymiary, polecam wieksze 11 lub 14l.

- kielkowanie najpierw 24h w kieliszku potem na wacik i zazwyczaj po kolejnych 24h kielki juz są odpowiednio duze zeby dać je do ziemi

-do świeżej mieszanki ziemi daje 1tabsa do 9l donicy. Do ziemi z poprzednich grow daje 0.5 lub nic.

-kielki wsadzam do małych doniczek, coś koło 0.3l

-po około 7dniach przesiadka do docelowych plus oprysk boomboom

- okolo 15dnia cięcie na Bena i kilka oprysków boomboom

-około 20-25 zaczynam pryskac MgSO4 w stężeniu 2% I robie te opryski przez około 2tyg raz dziennie lub co 2-3 dni zalezy jak często zaglądam do boxa. 

- około 25-30 robie porzadnego fryzjera i opryski boomboom

- około 30dnia flip na 12/12 i mocne podkręcanie swiatla

- mniej więcej 2tyg po flipie jest ważnym okresem. Wtedy podlewam solidnie rosliny roztworem z bakteriami(5tyg instrukcja biotabs), podaję im pierwsza herbatke i robie oprysk PK. Jezeli robie na ziemi z poprzedniego grow przed podlanie bakteriami dokładam też po 0.5 lub 1 tabsie. Jeżeli robie na świeżej ziemi tez dokładam jeśli widze ze jestpotrzeba.

- gdy rosliny porzadnie zakwitna, gdzieś od 2-3 flo zaczynam je podlewac systemem

Herbatka pk-woda-bio pk(1-3ml/l)-woda-herbatka pk-woda-bio pk itd..

-4-5tyg flo ostani fryzjer 

-od 6tyg stopniowe schodzenie z mocy lampy”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej z plagrona kupuje ziemie i odrzywki bo juz byłem raz w tym sklpeie w tylko z tego ma w przesadzanie sie nie bawie wale prosto do donicy nie chce nic spierdolic xd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko automaty i jeden karzak na próbe co z tego bedzie  potrzebny mi bedzie miernik ph ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile w takim boxie moge w jednej donicy powiecmy takiej średniej zasadzić czy to musi być osobno ? kazde nasiono do osobnej donicy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To tak ziemia plagron Lightmix donica 9L , 11L  a nawozy tez biorę plagrona bo gostek w sumie tylko z tego ma i BLOOM GRO teraz to ,mnie czeka zabawa z składaniem boxa i takie pytanie jak wykiełkuje mi nasiono daje do donicy odpalam od razu lampe wiatraki ? czy tylko lampa 18/24 ?  i kedy najlepiej właczać wieczorem 

Edytowane przez wolf32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampę odpalasz jak roślina wyjdzie z ziemi na powierzchnię. Wtedy też delikatnie może na nią dmuchać wentylator mieszający.

Wiesz ile chcesz świecić lampą,  w jakim cyklu... 18/6, 20/4, 24/0? 

Czy rano czy wieczorem ją włączać to już zależy jak Ci wygodnie.

 

ps. pokaż nam fotkę sprzętu jak poskładasz co byśmy widzieli, że nas w ch... tutaj nie robisz 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ok spokojnie zrobie relacje własnie jade po ziemie no i nawozy jakie polecacie z tego plagrona czy z bloom ? 

Edytowane przez wolf32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plagron ma takie EasyPacki.... czerwony to są mineralne a zielony organiczne. Tam masz podstawowe Grow, Bloom, GreenSensation.

To by musiało być, reszta to są różne dodatki i ulepszacze.

Purezym, Powerbuds, SugarRoyal... zobacz ceny czy Ci odpowiadają.

CalMag może się też przydać ale w takich malutkich butelkach go nie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a terra bloom ?  i co jak bym wziął ziemie plagrom grow-mix wydaje mi sie lepsza  co ty na to ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TerraBloom masz w tym czerwonym zestawie mineralnym. Ten zielony się inaczej nazywa AlgaBloom z tego co patrzę. Ja biorę ziemię GrowMix... tylko ona jest trochę nawozami już nabita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wezne tą growmix i te dwa nawozy donica 11 litrów nasiona 3 amnezia hase i czekam na boxa wstawie zdjecia zeby nie było ze spamuje itd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tak ziemie Plagron light  25 l nie było tej growmix donica 11 l  erbarden jungle bang chyba będzie ok ? no i nasiona z 3 z taniego siana amnesia haze automat dostałem tez w gratisie Green Poison  (SWS14)  i panty punch seed stockers i nawozy plagron easy pack terra  no i czekam na boxa w poniedziałek podobno go wyślą coś jeszcze bedzie mi potrzbne ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje fotke żebyby nie było że ściemniam jutro boxa powninem mieć już dostarczonego 

IMG_20240823_194023.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...