Skocz do zawartości
MrSKUNK99

Bongo - palenie i czyszczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Posiadam bonio Thug Life OG Series V2 (wys. 35 cm, szlif 18.8 mm + spiralny perkolator) od firmy Grace Glass. Mój poprzedni sprzęt (bullet pipe) był bez żadnych dodatkowych spiralek ale pękł przez nagłe wrzucenie kostki lodu, więc wybrałem coś lepszego.

Zabawę z cannabis zacząłem od wiosny tego roku, niestety nadal jestem laikiem w kilku kwestiach. Mam 2 pytania i ogromnie proszę o pomoc!

1) Jak dobrze powinienem myć swoje bonio?

Ogólnie starego nie czyściłem w ogóle, dopiero potem wyczytałem w necie, że jest to niezbędne. Nowo zakupione bonio po pierwszym użytkowaniu udało mi się dobrze przepłukać mocno-ciepłą wodą i płynem do naczyń. Zrobiło się bardziej czyste ale nadal miejscami jest obklejone wewnątrz i czuć czasem zapach użytkowania. Cybuch i przejściówka (są oddzielnie) również w miarę przeczyściłem - płyn, ciepła woda i ręcznik papierowy. Wydaje mi się jednak, że takie delikatne czyszczenie nie zda egzaminu na dłuższą metę, jak myślicie? W internecie widziałem metodę na kostkę do zmywarki i gorącą wodę. Jednak moje bonio ma komorę ze spiralką i ciężko jest wypełnić je wodą w całości - czasem woda ścieka na dół z tej komory. Ale czasem nie chce, wówczas wodę dolewam przez wlot do przejściówki z cybuchem. Poza tym może są jakieś szczotki albo inne gadżety do czyszczenia przejściówki, cybucha lub bonia w całości?

2) Dziura turbo/sprzęgło

A więc moje sprzęgło umieszczone z boku jest zakryte gumową zaślepką. Podczas palenia było nieużywane. Czy Waszym zdaniem lepiej palić ze sprzęgłem czy bez, jaka jest różnica?

 

b1.jpg

b2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie bonga jest istotne, aby zachować jego higienę i zapewnić sobie przyjemne doznania podczas palenia. Oto kroki, które należy podjąć, aby skutecznie wyczyścić bongo:

  1. Rozmontowanie bonga:

    • Oddziel wszystkie ruchome części bonga, takie jak cybuch (downstem) i ustnik (bowl).
  2. Płukanie:

    • Wylej starą wodę z bonga.
    • Przepłucz bongo gorącą wodą, aby usunąć większe zabrudzenia.
  3. Środek czyszczący:

    • Przygotuj roztwór do czyszczenia. Możesz użyć specjalnych środków do czyszczenia bonga dostępnych w sklepach, ale domowym sposobem jest użycie alkoholu izopropylowego (minimum 91%) i soli kuchennej.
    • Wlej alkohol izopropylowy do bonga (około 1/4 objętości bonga) oraz dodaj 2-3 łyżki soli kuchennej. Sól działa jak ścierniwo, które pomoże usunąć osad z wnętrza bonga.
  4. Czyszczenie:

    • Zakryj otwory bonga (możesz użyć korków, zatyczek lub po prostu rąk) i energicznie potrząsaj nim przez kilka minut.
    • Możesz także użyć szczoteczek do czyszczenia, aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.
  5. Płukanie:

    • Po dokładnym czyszczeniu roztworem alkoholowym i solnym, wylej zawartość bonga.
    • Dokładnie przepłucz bongo ciepłą wodą, aby usunąć resztki alkoholu i soli. Pamiętaj, żeby zrobić to kilkakrotnie.
  6. Czyszczenie akcesoriów:

    • Umieść cybuch i ustnik w małych torebkach strunowych, dodaj do nich alkohol izopropylowy i sól, a następnie energicznie potrząsaj torebkami.
    • Po zakończeniu czyszczenia przepłucz je gorącą wodą.
  7. Suszenie:

    • Pozwól wszystkim częściom bonga wyschnąć na powietrzu lub użyj ręcznika papierowego do osuszenia.

@MrSKUNK99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...