Skocz do zawartości
moonka

3x Double Cookies, 3x Strawberry Cola Sherbet, 3x Cash Express, 2x Critical. Box 1.2 x 0.9m. Ledy 720W i pelna organika

Rekomendowane odpowiedzi

@Mooshrom jak dobrze wysuszone to nic się nie stanie, świeżość pierwsza klasa po.otworciu. Jak ma splesniec jak nie ma powoetrza? Tyle ze scisnie Cinte topyni sie skurcza, beda zbite. 10 wyglada jak 5 hehe,ale moim zdaniem to nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Mooshrom po curringu, zapakować próżniowo lub w szczelny słoik, saszetki do srodka i może stać . Tylko saszetki trzeba zmieniać co jakis czas

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@moonkaOgólnie jak chcesz zacząć bawić się w Livingsoil to zacznij od znalezienia odpowiedniego pojemnika uprawowego. Najlepsze są "livingsoil bed" ale te ciężko znaleźć w kraju, ja swoją donice sam uszyłem. Następnie robisz mieszankę ziemi wg receptury subcoola lub buildasoil. Dodajesz robaczki, czekasz aż wszystko zacznie pracować, bo przez pierwszy miesiąc ziemia jest "too hot". Później sadzisz rośliny i podlewasz wodą, lub aact. Karmisz resztami kompostowmi glebę i od czasu do czasu jakiś topdressing serwujeez. Jak zepniesz z blumatem to masz bezobslugową uprawę. Na wegetację warto robić "top Crop" czyli okrywę z roślin wspomagających lucerna itp, natomiast jak zaczyna kwitnąć okrywę likwidujemy i wszystko siankiem przykrywamy żeby zmniejszyć parowanie i erozję gleby.

Edytowane przez Wladimir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adapter do wlotu osuszacza gotowy. Zostalo przykleic uszczelke i wymyslec jak go mocowac🙂 Teraz czas na wylot suchego powietrza co bedzie troche trudniejszym zadaniem🙃 jednak mam jeszcze troche czasu aby to ogarnac na 100%🙂

20240907_125946_compress19.jpg

20240907_125953_compress59.jpg

20240907_125917_compress42.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O panie elegancko 😃 dobry tuning 🙂 ja bym to jakoś na silikon złapał 😅 później ewentualnie nożykiem przejechać żeby otworzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem do końca po co ta zabawa, przecież wymieniasz powietrze w boxie co 5 min czy 12 razy na godzinę. Więc klimat pomieszczenia z boxem nie wiele się różni od klimatu boxa.  Ja przy boxie 4.5mkw  osuszam cały pokój 15mkw i nie widzę potrzeby trzymać osuszacz w boxie bądź wbijać go do wentylacji. Nie sądzisz że wentylator z osuszacza zaburzy wentylację i będzie walczył z wyciągowym wentylatorem?

Dorabiasz coś co nie istnieje, bo tak się nie robi 🙂 po co się ułatwić jak można się utrudnić?

 

Nie wiem, może ja coś źle rozumiem lub widzę. Wytłumacz mi swoje intencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wladimir efekt bedzie jak przy osuszaczu wstawionym do boxa, ktory obniza wilgotnosc z 70% do 40%. Musze jedynie dorobic mocowanie do rury wlotowej. Obie rury wpuszcze do boxa. Wlot na dole, wylot na gorze. Nie wiem w jaki sposob mialo by sie to klucic z wentylacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli ponoc na wlocie powietrza wiec wszystko powinno dzialac. Na gorze nigdy nie mam niskiego wiec jak juz to chodzil by wlaczony zbyt dlugo🙂

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię takie eksperymenty i kreatywność 🙂 daj znać koniecznie jak to działa i ile ci prądu ciągnie przez cały dzień będzie można porównać nasze wyniki. Chociaż inne warunki no ale mniej wiecej 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli nie widze opcji, zeby mialo to nie dzialac🙂 chwile zejdzie mi na zaprojektowaniu gory bo mam zamysl jak to zrobic ale moge miec drobne problemy z wcelowaniem sie w wymiary. Wylot ma zakrzywione krawedzie i dziwny ksztalt. Ciezko bedzie za pierwszym razem wydrukiwac cos co bedzie pasowalo w 100%🙃

@Mooshrom nie nazwal bym tego eksperymentem bo wiem na 100%, ze bedzie to dzialalo tak samo jak z boxem wstawionym do srodka. Nie obiecuje, ze zmierze jego pobor bo pamiec nie jest moim najmocniejszym punktem😂 ile by nie ciagnal to i tak bede go uzywal bo swietnie spelnia swoja role🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka no ja też na swój nie narzekam ale siedzi w boksie i zajmuje trochę miejsca. Myślę że w pomieszczeniu gdyby był to więcej by musiał ciągnąć prądu żeby zbijać wilgotność. Ale na pewno to tez przetestuje 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mniej wiecej mam gotowy model. Zostaly drobne poprawki i mozna drukowac aby zobaczyc czy wogole pasuje😅 tutaj mocowanie bedzie raczej bardzo prowizoryczne czyli jakas guma dociskajaca adapter do urzadzenia. Najaralem sie i nie mam pomyslu jak to zamocowac po ludzku😂 jak by ktos byl ciekaw to koszt wydruku takiego elementu to okolo 5€ liczas sam material. Czas druku to w tym przypadku 12h i nie wiem ile w tym czasie ciagnie drukarka. Napewno calosciowo nie wyjdzie to wiecej niz 10€  + wytezenie mojego przejaranego lba aby wymyslil jak pomysl przeniesc na lapka 🤣🤣

20240907_231735.jpg

20240907_231822.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Będziesz miał dwa wentyle wylotowe o ile dobrze rozumiem, jeden w osuszaczu, drugi przy filtrze. Jeden na drugi będzie działał i stawiał opory dla drugiego. Przynajmniej mi się tak się wydaje.  Jak coś takiego robisz to raczej tak żeby nie kolidowało. Np. osuszacz na wlocie dać.

Zobaczymy ile czasu to podziała, coś w końcu zaprotestuje... O ile zaprotestuje

Dziwnie, widziałeś już gdzieś takie rozwiązanie? Ale rób jak chcesz , twoja piaskownica twoje zabawki.

Może klima od frala by rozwiązała twoje problemy.

Pamiętaj że osuszacz ogrzewa dodatkowo i VPD spadnie.

Edytowane przez Wladimir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...