Skocz do zawartości
moonka

3x Double Cookies, 3x Strawberry Cola Sherbet, 3x Cash Express, 2x Critical. Box 1.2 x 0.9m. Ledy 720W i pelna organika

Rekomendowane odpowiedzi

@Wladimir pomysl podlaczenia wlotu powietrza osuszacza z wyciagiem rowniez sie pojawil ale wtedy wtlaczal bym powietrze do osuszacza a nie wiem czy bedzie to dla niego dobre na dluzsza mete. Lepiej zeby sam zasysal tyle ile powinien. Czas pokaze czy bedzie to w jakikolwiek sposob ze soba kolidowac. Nie widzialem aby ktos wczesniej tak robil wiec w tej kwestii jest to poniekad eksperyment ale jestem pewien, ze bedzie ok. Wlasnie drukuje pierwsza czesc wo wylotu aby przymierzyc czy pasuje a na dniach poskladam wszystko w calosc i wlacze na probe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia bixa znowu zapelnia sie zielenia🙂 mysle, ze wtorek to zbyt wczesnie na przelaczenie wiec dam im jeszcze z tydzien. Dzisiaj byl tez dzien podlewania bo mialy juz sucho i ryzykujac wlalem w nie po litrze wody. W trzech partiach przyjely to bez zajakniecia. Jedynie kilka kropel wyplynelo do podstawek. Tak wiec nastepne podlanie rowniez litr a pozniej zwiekszam dawke i zobaczymy co powiedza na 1.5 litra🙃W dalszym ciagu walcze z osuszaczem i za pierwszym strzalem udalo sie trafic idealnie z wymiarami "zaslepki" wylotu. Teraz zostaje jedynie wymyslec sensowne polacznie rury i wszystko bedzie gotowe to testu🙂 Wyjaram jointa, zjem obiad i ide tworzyc😂

20240908_135638.jpg

20240908_142847.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem wspomniec o tym we wczesniejszym wpisie ale najprawdopodobniej do boxa wpadnie siatka🙃 przy tej ilosci szczytow bedzie ona bardzo pomocna aby sensownie je porozkladac na calej powierzchni. Zamowilem o wymiarach 80x110 zeby byla troche mniejsza od boxa. Musze jedynie zrobic jakies haczyki+zamontowac dodatkowe rurki sluzace za stelaz dla siatki aby nie naciagala sie nierownomiernie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie ochlodzilo i w boxie rowniez temperatura w dol. Na chwile obecna 23° i tak musi pozostac bo nic z tym nie zrobie. Zaczelo rowniez wiac i odkrylem, ze rosliny zaczyna juz czuc. Wszystko z poddasza wywiewa mi na dol i w calym domu unosi sie lekki znajomy zapach. Musze wygrzebac maly filtr i go zamontowac. Na ten moment powinien wystarczyc a "beben od pralki" zostawie sobie na flo gdzie naprawde bedzie smierdzialo i beda potrzebne duze moce przerobowe😂 musze rowniez pomierzyc boxa a wlasciwie rosliny i dystans do lampy przy max jej podniesieniu. Chce mniej wiecej oszacowac jak duze rosliny zmieszcza sie w boxie i ile moge jeszcze potrzymac je na wegu. Przelaczenie napewno nie nastapi jutro tak jak planowalem. Wydaje mi sie, ze moze w weekend ale tego tez nie jestem pewien. Ide mierzyc i myslec co z nimi zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka u mnie też czuć na dworze wkoło domu i filtr niewiele pomaga😅 no ale u mnie już końcówka. Ja bym na twoim miejscu wykorzystał maksymalnie wysokość Boksa.  Niech sobie rosną jak zaczną kwitnąć to niewiele w wysokości się zmieni.👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A wiec tak... Rosliny maja w okolicy 25cm + 25cm doniczki. Na zdjeciu lampa wisi max wysoko (powieszona po ludzku) ale moge przykombinowac i przyczepic ja pod samym sufitem zostawiajac jedynie kilka cm przestrzeni dla chlodzenia sterownika i samych lamp. Dalo by to w tym momencie 85cm wolnej przestrzeni (box 145cm wysoki) . Mysle aby podciagnac rosliny tak do 70cm zostawiajac sobie okolo 50cm luzu na flo. Potrzebuje wiec pewnie jeszcze ze 2 tygodnie wega jak nie lepiej... Jednak nawet przy takim scenariuszu do sylwestra powinny sie wyrobic🙂

Na drugim zdjeciu adapter do wylotu osuszacza w trakcie druku🙃 mialem to ogarnac w weekend ale braklo by mi zywicy i musialem poczekac na kuriera. Jesli drukarka nie wywinie psikusa to jutro wieczorem postaram sie poskladac wszystko w calosc a w srode zrobie test. Wynikami oczywiscie pochwale sie przed publicznoscia😉

20240909_205757.jpg

20240909_205949.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że taki niski no ale zawsze coś 🙂 jeszcze mają czas żeby rosnąć na sylwestra na pewno odpalisz fajerwerka 😂. Jak tam temperatury na poddaszu? Bo ja w sumie też mam możliwość ale dach jest nie ocieplony. Ciekawe jak to w zimie jest pewnie duża wilgotność też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mooshrom u mnie tez nieocieplone poddasze ale to sie zmienie w przyszlym roku🙃temperatura zalezy od tego co dzieje sie na podworku. Max na jakie mialem na poddaszu to 26° w upalne dni a zima spada do 19-20°. Lampy dogrzewaja wtedy boxa do okolo 25° i jest elegancko. Najzimniej mialem na poddaszu gdy przyszly kilkudniowe przymrozki. Wtedy musialem dogrzewac boxa farelka bo bylo w nim chyba z 18°. Z wilgotnoscia bywa roznie. Srednio mam okolo 60%. Max 75% gdy rozwiesze pranie na poddaszu. Zimowa uprawa byla spoko i wtedy martwilem sie co bedzie latem ale niepotrzebnie. Ogolnie warunki sa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka wyglada  na wyższego, to teraz nie dziwię się czemu je tak ostro trenujesz. Ja nowego boxa musialem skracać bo tez mialem "tylko" 180cm a box 220 😅 

To ja już się nie martwię że mam za nisko 😁

@Mooshrom @moonka ja w zimie miałem po 14 stopni i możliwe że i mniej i jakoś tam rosly 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Test osuszacza czas zaczac🙂 narazie zamocowane na szybo aby tylko sie trzymalo i bylo szczelnie. Wilgotne powietrze wyciagane jest z gory a suche wlatuje na dole boxa. Zaczynamy od 58-60% i 25° i zobacze wieczorem co tam sie dzieje🙂

20240910_164721_compress95.jpg

20240910_164631_compress21.jpg

20240910_164634_compress7.jpg

Screenshot_20240910_164800_CleanAirOptima.jpg

Screenshot_20240910_165440_smartFarmers.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka taki bajer. Myslalem ze bedziesz tylko wtlaczal suche powietrze, a wilgotne wywalał wyciągiem na zewnątrz. Btw. Ten osuszacz nie ogarnie po prostu całego pomieszczenia gdzie stoi box?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli ogarna by bez problemu cale poddasze ale przy tym zjadl by pewnie z 10x tyle pradu a tego chce uniknac🙂 wydaje mi sie, ze zle rozmiescilem rury ale robilem to na szybko. Wieczorem inaczej je poustawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka hmm to myslisz ze w takiej konfiguracji nie bedzie chodzil non stop? No ciekawi mnie to bo mam ten sam problem, ale obecne grow bede chcial zrobic bez osuszacza albo tylko doraznie go wlaczac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli mysle, ze bedzie bedziel tak jak by byl wsadzony do boxa. Wtedy dobija do zadanej wilgotnosci po czym wylacza sie osuszacz a dziala sam wentylator. Gdy wilgotnosc podskoczy o ponad 5% to znowu sie uruchamia i tak w kolko. Najgorszy jest poczatek gdzie musi dlugo chodzic aby ogarnac poczatkowa wysoka wilgotnosc a pozniej juz z gorki gdy robi to na biezaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zrobi zimno na poddaszu to obserwuj czy w tych wiszących rurach nie będzie Ci się zbierała woda... Bo u mnie w miejscu takiego kolana/syfonu się sporo nazbierało. O czym nie wiedziałem 😉

A i wentylator cały był wodą zajebany. Bo długo coś tam chlapalo jak go uruchomiłem po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...