Skocz do zawartości
pacanek

[0.49m3][Organic] Wizzard Trees & Cookies

Rekomendowane odpowiedzi

Mega ciemne. Możliwe popalenie od nawozów. Raczej nie przejedzą tego 🥲.

Takie sadzonki to w jakiejś light mix bez nawozów i dopiero przy przesadzaniu tabsy itd. ja bym tak robił. Ale nie znam się na tabsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie końcówek nie pali jak to będzie to co mówi książka biotabsa to da radę tylko bakterie muszą zadziałać , wydaje mi się że tej silci nie mogą bakterie przejść i lepiej było teraz ładować orgatexa a potem silce już w docelowej , narazie patrzę i czekam jak zaczną padać główne liście to wrzucę do nowej donicy i może to uratuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest lightmix i bez tabsa, to winna jest w małym korzeniu. Wysoka wilgotność plus podlewanie na przynajmniej 1 ze zdjęcia która prawie korzenia nie zbudowała... może duszą się przez brak powietrza w medium, może nie. Na pewno to nie wina żarcia. Dla niektórych się wyciągają,dla mnie nie. Nie potrzebują blisko światła, natężenie jest istotniejsze. Ale muszą rosnąć zdrowo, zdrowa roślina to ta co ma zdrowy korzeń. Twoje nie mają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem bokiem doniczki korzeń ładny gruby bielutki i ładnie sie buduje jak na to ze tydzień temu przesadzany , w dwóch korzeń już dołem widziałem mimo ze to dość długa donica 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pacanek napisał:

Patrzyłem bokiem doniczki

Jak?

Dobra nie będę się bawił w kotka i myszkę,bo nie wiem kiedy znowu zajrzę. Wrzucam kamyk do ogródka i spierdalam.

Takie problemy z rośliną, dzień życia i ogólny rozwój,plus świeże medium raczej na 99.9 wyklucza problemy z żarciem. Ale nie pobieraniem składników. Może nie aktywowałeś odpowiednio świeżej gleby,może pH przez to zwariowało, ale to może w mojej opinii jest daleko. 

Pytanie czy ta mata grzewcza nadal Ci działa? Nie wiem jakie są one w użytkowaniu,mam ale zwykle z allegro do terrarium bez tej dziwnej osłonki i wiem ( z doświadczenia własnego) jak łatwo potrafią wysuszyć włośniki i sam korzeń z dołu ( tam gdzie najważniejszy bo się buduje w dół). Najpierw myślałem że przelewasz ( wysoka rh i mało nie lejesz na start) ale teraz sam zgłupiałem jak korzeń w dół się buduje i obstawiam że wyciągnąłeś bryłę jeśli napisałeś 'patrzylem bokiem doniczki'. Więc napiszę z własnego doświadczenia. Takie lub bardzo podobne liście miałem przy przelaniu ( bardzo często się u mnie trafia) ewentualnie jak medium zbyt mocno przeschło. 

Ja podlewam najczęściej od dołu, w podstawkę, na pewno na wegu jest to handicap bo korzeń idzie w dóbo czuje wilgoć. Ale wszystko z umiarem. 

Musisz sam podjąć decyzję co dalej. Lepiej przesuszyć niż przelać.

Raz jak porządnie korzeń przelejesz to łatwiej o niepowodzenie niz jak raz porządnie przesuszysz. 

Powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla mnie to ph zwariowało i bakterie nie przejadają tego, przesuszam ziemię i daje 3G bacterexu na 500ml wody i to rozleje na 3 panie  , jak to nie pomoże a będą dalej żyły to przerzuce do większej donicy bez niczego tylko świeży light mix , są dość młode  ile to pięter 6,4,3 , i tak będę defoliacje robił liczę że załapią odpowiedni okres i zaczną rosnąć już zdrowe od któregoś piętra , niestety nie mogę sobie czasowo pozwolić na nowe sadzonki i będę musiał czekać trochę zanim posadzę coś nowego dlatego staram się to odratować a tym bardziej nauczyć się co to do cholery może być , liczę że to ta fluktuacja ph . Cieszy mnie to że nie stały w miejscu tylko rosną spacer.png

IMG_6715.jpeg

IMG_6717.jpeg

IMG_6718.jpeg

Edytowane przez pacanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była ta fluktuacja ph, która dzieje się przy biotabsie i szczególnie jak się wykorzystuje z krzemu flash, dodatkowo więc na pewno przelałem i się trochę podusiły przezemnie i te doniczki 2 l, które są tragiczne, wszystko suma sumarum sie sprowadziło do tragicznej struktury, ale Widać, że należy łapać dobry cykl życia. Przesusyłem ziemię prawie do sucha w 450 ml z 1,5g Bacterexa i rozlałem na 3 panie . Kończy się 3 tygodnie życia i jakoś na początek 5 myślę przerzucić do celuj 20 L doniczki z lightmixem i trochę dam startexu przez tę ziemię oraz będę wrzucać po tabsie na doniczkę, że do starczy ?? Nie chce przesadzić, ale to też zobaczę, jak jeszcze sobie poradzą z tym, co mają bo są ładnie nabite azotem, ale zanim zaczniesz działać z tabsem na, to też trzeba tydzień, a tu już się czas indukcji, gdzie będziesz głodny.

IMG_6765.jpeg

IMG_6766.jpeg

IMG_6767.jpeg

IMG_6768.jpeg

IMG_6769.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cookies żyje i ma się dobrze za to wizard trees lipa , odzywa ale no dużo mniejsza od siostry , korci wyjebac i cookiesa wrzucić do jakieś 38l donicy . Jednak za 2 tygodnie urlop i myślałem przełączać i 10 tygodni kwitnienia i w dwóch ostatnich tylko woda i też mam wtedy urlop jak przełączę później to bd musiały szybciej zejść z jedzenia więc nie wiem co robić 

IMG_6847.jpeg

IMG_6848.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...