Skocz do zawartości
Gość

18 sezonowek auto pot led 1kw

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

powiem tak pierwszy raz mam takie ogromne rosliny zajebiscie rosna

IMG_1497.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@wanda ladnie to rosnie, ale ta siatka troche mija sie z celem u ciebie i wisi raczej za wysoko. 

Powinieneś zaplatać rosliny w nią zeby wszystkie rosly na tej samej wysokosci i tworzyły równy dywan. Nie mam porównania, ale te oczka siatki tez wydają się za duzo

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

one nadal sie pna do gory wiec dalem na taka wysokosc ktora napewno osiagna

i nie beda rosly na podobnej wysokosci bo nie wiem w ktorym momencie sie popala te szczyty wiec zosyawiam tak jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja wiem ale mam tylko jedna i dlatego ze box niestandardowy i juz za pozno jest ale dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak wyjdzie w październiku teraz mam przerwę z braku czasu

Ogólnie siatka fajna spr tylko jak masz wysokiego Boksa to fajnie jak by rośliny podstawić nie musisz się łamac nad podłoga 😅 a 2 spr jak już przerosną siatkę to np nie ma możliwości wyciągania  no a plusy łatwo się prowadzi i zawsze może robić za podporę dodam że najlepiej zrobić ramę do siatki żeby oczka fajnie się wyrównały po całym boksie bo sama siatka naciąga się i po bokach robią się dziury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

caly czas tylko przypominam ze box ma wysokosc 155cm i wiecej nie da rady… 

a co do drugiego to powinien tak zrobic ale tak sie umordowalem juz zakladaniem i fryzjerem ze chyba predzej bym sobie cos zrobil niz jeszcze zavzal robic ta rame do siatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nastepna uprawe planuje podzielic na 2 growboxy 1.5m x 1.5m x 2.40m napewno bedzie tam butla co2 co jeszcze moglbym dorzucic zeby zmaksymalizowac zbiory? 
i tak mi przelecialo przez głowe czy moze nie sprobowac jeszcze raz 4 automatow w doniczce 25 litrowej w autopocie, wiem ze za duza jak na automat ale czy to zaszkodzi? chce wcisnać tam 3 biotabsy zeby napewno to papu mial i wtedy byly by na roznej wysokosci co by pomoglo wraz z wzrostem korzeni odkrywac papu 
chce wycisnac max mozliwy max trzymając je 24h na swiatle i powyzej 1400 ppm co2 w boxie co myslicie ?  klima bedzie pracowala wiec temperaturki tez idealne zamierzam trzymac mam nadzieje ze organika da rade

no ale zeby wycisnac max to jeszcze trzeba miec dobra odmiane i genetyke, co byscie polecili zeby wycisnac max mozliwy max ale tez w krotkim czasie, moze wiecie skad jakies klony super wziasc? tylko wtedy to sezonowki chyba a jesli automaty to z jakiej strony  dostac 4 pewne nasionka ktore beda szly rowno i lubia wspolprace z papu i stresem sory ze chaotycznie pisze to cali  pokonalo mnie   

     

 aha no i zamierzam stosować wode z odwroconej osmozy z biotabsem i autopotem zeby zaden syf mi nie zepsul organiki bo mam wrazenie ze ten chlor potrafi duzo zdzialac a z czysta woda ciezko u mnnie z kranu bo jest smierdzaca z bardzo wyskoim ph i duzo brudu

 

a sam biotabs mowi zeby lac wode taka jaka sam bym sie napil 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Automaty muszą mieć dużą donice. Wtedy pokazują pazury. Uprawiałem w earthboxach 60l automaty i były ogromne.

2. Nie wiem czy osmoza Ci nie zepsuje grow, doczytaj. Może mix 50-50. Ja mam w różnych miejscach magazyny i używam różnej wody lepszej oraz gorszej, czekam 24h i dolewam. Większych różnic nie widzę.

3. Odwrócona osmoza to do mineralnych nawozów, bo od calmaga się nie odgonisz.

Mam trochę lepiej bo 180cm 🙂

IMG_20240904_061116.jpg

IMG_20240904_061108.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automaty w tak dużych donicach to nie jest dobry pomysł. Zamiast skupić się na budowie góry tj. topów, łodyg etc będzie system korzeniowy rozwijać. 

Oczywiście spróbuj. Osobiście nie robiłem automatów w takich donicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega z tego co wiem to bryla korzeniowa rozrasta sie glownie na weg a pozniej roslina skupia sie na produkcji topow. Jezeli faktycznie tak jest to wielka donica w zaden sposob nie zaszkodzi automatowi a jedynie pomoze w zbudowaniu duzej rosliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wanda jak chcesz odmiany z jak największym plonem to bierz jakies Criticale albo inne komercyjne odmiany z plonem XXL.

Z tego co widziałem to masz 2 boxy. Zrob sobie grow, wybierz że 2 najlepsze rosliny na matki. 

Potem trzymaj w małym boxie automaty+matki i tnij z nich klony albo matki+sadzonki a w dużym normalne grow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega Mistrzu właśnie u kolegi zaraz będzie koniec grow, na dobrych lampach i 15l donicach lampę ma 600w Zeus pro, jak mu 200g z auto wedding cheescake nie wyjdzie to jestem ksiądz ... Zaufaj, i spróbuj, dobre światło(24h) duże donice, i fajne pestki, np. wedding cheescake to plonodajna odmiana smakuje serem, i mocna nawet. Jebie mnie czy wierzysz czy nie, ale tak jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 Wejdź w YT, wpisz wedding cheescake auto timelapse, tak wychodzą spróbuj, a się dowiesz nie chce mi się tłumaczyć, ale od ziomka nic nie pokaże, obserwuj moja relacje, nie miałem chyba mniej z automata jak 75g suchego. Dobra lampa, komplet bio bizz, 11l, lub 15l donice, a gwarantuje ci że sam zrobisz grubo ponad 100 z wedding cheescake, miałem ostatnio auto dark Jacka z tanie sianie, nie doszedł, ale ścialem 139g to mój rekord, ale ziomka roślina jest olbrzymia, wygląda jak X2, jak cię to serio interesuje mogę podać potem cały sprzęt, nawozy, i realny wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli spoko, wyszła chujnia ostatnio z 6 2 były dobre, 2 sredniawka, i niewiem mordo o co ci chodzi, ale mogę zamknąć ryj o ilościach, i więcej się nie odzywać, serio nie szukam atencji, i nie uważam się za lepszego, poprostu tak wychodza fast budy, na dobrej lampie 24h, i bio bizzach, postaram się ci teraz udokumentować, byłem przed urlopem, a nie wyszły jakieś kosmiczne ilości chyba tylko dark Jack ponad 100, ale nie mierzyłem prócz dark Jacka, i się uspokój bo się czuję jak kłamca xd

@WymiataczMega spróbuj byku fast bud pod dobra lampa, i 24h, zaufaj też ci tyle wyjdzie 

Zamykam ryj o ilościach, a ty @wanda zaufaj mi, i spróbuj, bo naprawdę tak jest, a lecisz ostro, i grubo by ci wyszło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...