Skocz do zawartości
moonka

Pomysl na suszenie z posrednim udzialem dzialajacego growboxa

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zaczynam suszenie kolejnych tematow i nie da sie ukryc, ze czasami wali w calym domu (2 pietra a suszenie na poddaszu). Wpadlem sie na pomysl aby zrobic malego boxa do suszenia. Odpowiednio duzy karton a w nim kilka pieter siatki do suszenia. I teraz sedno sprawy. Trzeba to wentylowac zeby pozbywac sie wilgoci ale zeby nie smierdzialo na zewnatrz. Do growboxa wtlaczam powietrze rura ustawiona albo przy oknie gdy jest chlodno albo ciagne chlodne powietrze z dolu mieszkania. Gdyby w polowie tej rury wstawic pudlo do suszenia. U dolu pudla wlot a u gory wylot jak w boxie. Wylot szedl by do growboxa a wlot sasysal by chlodne powietrze. Szybki szkic dla zobrazowania mojego pomyslu🙃

Notes_240711_201448.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w sumie to zadziała ale po pierwsze ograniczysz bardzo sam wlot jak wstawisz tam taką przeszkodę. No i trochę zwiększysz wilgotność w boxie, plus pytanie jak bardzo będzie same powietrze mocne żeby tam nie ruszało za bardzo topkami podczas suszenia. Chyba że to też już przemyślałeś.🌬️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka zadziała ale stracisz na jakości bo wysuszy sie za szybko. 

Ja kiedys robilem pudlo właśnie z siatka i dziurami z każdej strony i po prostu wkładałem je do boxa. Teraz mam gdzie suszyc więc luz. Ale widzialem na Yt ze goście normalnie susza w boxie nad lampa. Napisałem kiedys nawet do jednego czy nie traci na jakości przez to ze suszy przy zapalonym świetle to odpowoedzial ze nie zauważył roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli w boxie nie mam miejsca nad lampa 😅 pomylse wiec jak to ogarnac aby tylko czesc zasysanego powietrza szla przez suszarke bo faktycznie moze tam dmuchac😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz jak na obrazku. Robiłem tak i jest git. Kiedyś nawet suszyłem w pudełku po butach. Zrobiłem kilkanaście dziurek w nim. Wrzuciłem do boxa z uprawą i sobie leżało między doniczkami. Wyschło wydaje mi się lepiej jak ten w pudełku połączony z boksem jak na Twoim obrazku. Zreszta ja zawsze się boje że przesuszę i ściągam zawsze za wcześnie, a później dosuszam w torebkach papierowych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobne combo jak na 2 boxy jechałem. Tylko u mnie był obieg taki pół zamknięty. Powietrze z wylotu dużego boxa miało ogrzewać mały box a wyciąg z dużego zaciągał powietrze z małego żeby filtrować bo jeden filtr tylko mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...