Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema pomożecie o co tu chodzi ? 

W 3 dni tak poszlo. 

Dzień 40 koniec flo pocztek zaraz kwitnienia. 

Nadmiar czy za mało czegos 

Podlewamy plagron terra grow call mag 

Ph 6.5 

Temperatura 27\30 

Wilgotnosc 60

Lampa 40 cm nad roślinami 50% mocy. Lunatek attis 300 zienia grow mix doniczki 11l odmiany nie pamiętam. 500 ml na donice zależy jak temperatura i jak wysycha ziemia  

20240710_195015~2.jpg

20240710_195000~2.jpg

20240710_194935_Burst01~2.jpg

20240710_194904~2.jpg

20240710_195006.jpg

20240710_194908.jpg

Lampa18/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślina na indukcji i lejesz im 500ml na 11L donice? 

Sprawdzaj dobrze czy jest sucha, jak często podlewasz? Zakładam że co max 3 dni, lepiej podlać raz a porządnie niż częściej bo doprowadzisz do zgnicia korzeni.

Jeżeli jest bardzo sucha podlej jej samej wody z dobrym pH z dobre 1,5L, aż przeleci przez całą doniczkę do podstawki, podlewaj po 200ml co 20sekund po całej powierzchni ziemi. Aż zacznie mocno wyciekać od dołu. Jeżeli masz miernik to możesz od razu sprawdzić pH tego co ci wypłynie.

Plus coś tam widzę że liście ci się zawijają do środka zmniejsz moc lampy przy okazji ci się temperatury obniżą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Regzaaa @WymiataczMega lałem im po 1l to ciągle wycieka robil m tak jak mówisz że co chwilę po mału potem robią się przelane opadniete liście na parę dni pH sprawdzałem jest 6.6/6.7 jak wycieknie nie wiem czemu ale one nie piją dużo jak jest normalna temperatura to te 0.5 l co 2 dnia muszę lać a jak 1/1.5 L wleje to bagno się robi wstawiam do wany i leje 250 co ,30 min i to się nie sprawdza bo wycieka z tego 1.5 l  i zostaje w misce 1 o czyli 0.5 się przyjmuje. Sama wodę mam lać przez parę dni czy jak czy normalnie tak jak leje  z nawozami ? Taki  sam problem mam jak kolega 

Edytowane przez MatiasFarmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiasFarmer nic dziwnego że po wlaniu 1,5L wody z 9L donicy będzie wyciekać, zawsze gdy roślina przechodzi indukcję i zaczyna kwitnienie jest w stanie "wypić" 10% litrażu doniczki, czyli u ciebie byłoby to 900ml.

Ewentualnie zbyt często podlewasz dlatego bagno się robi. Jest jeszcze jedna opcja, masz wybitnie chujową ziemię która nie jest dostosowana do tego typu roślin.

Zawsze nie ważne co, warto jest zainwestować w ziemię dobrej jakości szczególnie że dużo nie zaoszczędzisz może 20zł, a problemów związanych ze złą ziemią jest od groma. Zaczynając na twoim bagienku po złe pH kończąc na nieodpowiednich nawozach lub szkodzących składnikach odżywczych.

@MocarnaSyszka Ja to ci zaproponowałem żeby tak przelać bo najwidoczniej masz dwa problemy, zbyt mało wody im zapodajesz, i są przenawożone. Daj im odpocząć dwa kolejne podlania po 1L-1,5L samej wody potem zacznij lać coś co jest na kwitnienie, coś co zawiera PK. Grow nie będzie ci potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Regzaaa wiem że mogłem kupić stacjonarnie nie miałem wgl tego a na już potrzebowałem  więc kupiłem za 18e ,50 L dokupiłem perlitu kulek glinianych wypalanych zmieszalem wszystko i ok było teraz cyrki się dzieją ale jak te grow się nie uda to już mam doniczki 18l i ziemię light i grow z plagron a teraz na przyszłość wiem chociaż co i jak .  Ciągle się uczę a jestem w tym dopiero z 1.5 msc

Edytowane przez MatiasFarmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiasFarmer masz zasadzone automaty? Jak tak no to już nic nie poradzimy jedyne co możesz zrobić to doprowadzić do mocnej suszy rośliny możesz to sprawdzić przez podnoszenie doniczki jeżeli będzie mocno lekka to wtedy dopiero podlej. Ocenisz ile wypije pamiętaj lepiej lać jeden raz a porządnie niż parę razy małe ilości, w glebie też musi być czasami sucho.

Jak to sezony to pakuj do większych donic z nową ziemią twój problem najprawdopodobniej z czasem zniknie.

I pamiętajcie panowie/panie pierwsza uprawa nigdy nie na automatach. One bardzo mało wybaczają.

@MatiasFarmer Spoko każdy się uczy nawet najlepsi z najlepszych ważne żeby wyciągać coś z tego, każdy kolejny grow to już zawsze lepszy plon i mniej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa wzajemnie dzięki. Ale i tak krótko Ci napiszę przesadziłem z mniejszych do większych i korzenie się ujeba... I się wstrzymały na 3 tyg ze swoim życiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...