Skocz do zawartości
Kornik

Pierwsze uprawa | 3x Tropicanna Cookies Purple 2x Shiskaberry Punch 1x Do-Si-Dos | Mars Hydro ts 3000 450W

Rekomendowane odpowiedzi

@Kornik mozesz latwo zabic zycie w glebie. Jesli nie chcesz ponownie uzywac tej ziemi i nie zalezy ci zeby palenie bylo organiczne to mozesz lac to pk, tylko wtedy trzeba by regulowac ph i ec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Boczelli napisał:

@Kornik mozesz latwo zabic zycie w glebie. Jesli nie chcesz ponownie uzywac tej ziemi i nie zalezy ci zeby palenie bylo organiczne to mozesz lac to pk, tylko wtedy trzeba by regulowac ph i ec.

Okej, czyli ma to jednak troche wiecej minusów, to się jednak faktycznie zastanowie nad tematem

mam 2 pytania w sumie

8 minut temu, Boczelli napisał:

 Jesli nie chcesz ponownie uzywac tej ziemi 

1. Jesli bym chciał uzyc ponownie tej ziemi to czy pierwsze nawozy tak samo kolo 2 tygodnia wega powinienem dawać, czy z racji ze  ta gleba juz była eksploatowana to od początku?

2. W takim razie trzeba by bylo  coś dokupić na flo ?  mam Biobizzy Grow; top max; bloom; calmag 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kornik wyeksploatowana ziemię warto nawozić od początku lub wzbogacić na start sypkimi nawozami. 

Na zużytej ziemi mogą wolniej rosnąć bo nie będzie tego samego na start co jest w nowej ziemi którą kupujemy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info panowie😃

5 godzin temu, Kornik napisał:

 

2. W takim razie warto by bylo coś dokupić na flo ?  mam Biobizzy Grow; top max; bloom; calmag 

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka  ja rozdrabnialem bryłę i odzyskiwałem to co się sypało.. 

Jak jest sam korzeń to może nie ma sensu się w to bawić i lepiej lecieć na nowej..

Wszystko zależy od długości uprawy i na jaką bryłę korzeniową zezwolimy roślinie po przez długość fazy Weg. 

 

1163805057_IMG_20220904_1533061.thumb.jpg.9d23b331b4807252ee2551c83577ab38.jpg

@Adi_ejol to jest ziemia.. to i miliony lat 😄 Najważniejsze żeby nie wyschła i nie przemarzła. Warto dodać jakaś pożywkę dla bakterii i podlewać co jakiś czas by była wilgotna. Trzymać najlepiej gdzieś w półmroku i bez skrajnych temperatur.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie rozumiem po co niszczyć strukturę ziemi i wywalać korzeń skoro to jest materia organiczna i żarcie dla gleby. W instrukcji biotabs jest napisane że zbieramy wierzchnią warstwę 5cm ziemi czyli tą która najbardziej przesychała i była narażona na erozję wodą/powietrzną. Nie wywalamy korzenia, tam jest wytworzona mikoryza, oraz materia organiczna dla bakterii i mikroorganizmów.

Ja mam gleby, które są już 4 raz używane, a najstarsza chyba 7 czy 8. Nie pamiętam 

Dla przypomnienia wrzucam instrukcję:

consumers-pools-small-6.png

Edytowane przez Wladimir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 73  45/9/19

Powracamy z tematem, żółknięcie i wysychanie postępuje, a dodatkowo jedna roślina zaczęła postanowiła stać sie fioletowa😅

IMG_2502.thumb.JPEG.301fc6d2893cad66c8d79dacd0b15575.JPEGIMG_2501.thumb.JPEG.50c28634e3e686c33bbb969096933f55.JPEGIMG_2500.thumb.JPEG.5596657395138cfb63061e9ed96d6f00.JPEGIMG_2499.thumb.JPEG.9cc2de1b4b8bf3bee2cbf7c48ae90546.JPEG

 

 

 

IMG_2503.JPEG

IMG_2504.JPEG

IMG_2505.JPEG

IMG_2507.JPEG

IMG_2508.JPEG

 

 

Ta fioletowa to Tropicanna cookies purple, czyli chyba powinna stać się fioletowa, choć dwie pozostałe są zielone

Jest ktoś w stanie powiedzieć czy dorzucić/ odjąć jakies nawozy?

 

Tu zdjęcie ostatnich podlewan

Zrzut ekranu 2024-09-13 161602.png

Edytowane przez Kornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...