Skocz do zawartości
GrowIndoor15

(0,36m2) (Mars Hydro TS-1000 150W LED) 4x Fat Banana Auto 1x Auto gorilla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 🙂 Będzie to mój pierwszy indoor, także mile widziane porady 🙂
A więc tak zaczynając od sprzętu to tak :

Nasionka od Royal Queen Seeds :
4x Fat Banana Auto
1 x Auto Gorilla

Zestaw:
1.Mars Hydro TS-1000 150W LED
2.4-calowy wbudowany wentylator kanałowy z regulatorem prędkości, 4-calowy filtr węglowy ( Też od Marsa)
3.Wentylator namiotowy 6 cali Mars hydro
4.Grow Box 60x60x1400.
5.BIGSTREN pH-metr AquaCheck LED
6.Miernik wilgotności X4-Life X4-LIFE 700403 Miernik gleby

Całośc wymieniona powyżej powinna przyjść w poniedziałek (17.06.2024)

Nawozy: Jak narazie 1. Bio Bizz Bio Grow 1 l,
Bio Bizz Bio Bloom 1 l, Bio Bizz Top Max 0,5 l,
Bio Bizz Bio Heaven 0,25 l i Bio Bizz Root Juice 0,25 l.
Zastanawiam sie czy cos dokupić na poźniejszą faze możecie śmialo pisać i cos dobierzemy 🙂

Ziemia: BioBizz Lith-Mix
Donice docelowo 4x 11l

Nasionka Dzisiaj zostały wrzucone do kiełkowania w ( Easy start seeds) 16.06.2024 . Pierwszy raz kiełkuje w tym także mysle 3-4 dni i powinny wyjśc z ziemi )

Witam Serdecznie 🙂

Czas na mały update:

Po wsadzeniu do ziemi 2x Fat Banana pokazała juz pierwsze listki, więc od dzisiaj dałem im światełko na początek 25% lampa 40 cm od roślinek. Auto gorilla coś sie ociąga, no ale damy im czas i tez właśnie jedna z pestek która nie puściła kiełka to z tej odmiany. Ale na wszelki wypadek wrzuciłem dzisiaj 2 x Fat banana do wody. Najwyżej pózniej wybiore 4 które najlepiej będą szły.

 

Teraz kilka pytań do was:

1.Czy jutro już bedę mogł obniżyc lampe tak do 30 cm i zwiększyć moc do 30% ?

2. Temperatura w boxie około 23 stopnie, wilgotność staram sie trzymac 75-80 % dołożylem dzisiaj mały nawilżacz właczyłem mieszak i na jedynke i wyciag delikatnie żeby utrzymać te 75-80 % wilgotności.

 

możecie napisać swoje sugestie

Screenshot_2024-06-30-18-38-39-671_com.miui.gallery.jpg

Mały update

Niestety trochę rozmiarowo będzie różnica bo były kiełkowne później że względu że Gorille dały ciała. Ale to różnica kilku dni .

 

Teraz pytanie do was odnośnie lamy LED mars ts 1000 150w. Chodzi o wysokość od planta przeglądałem trochę fora ale co fotorelacja to każdy inaczej. Aktualnie mam ustawione 45 % i 40 cm od najwyższego planta. I myślę żeby po weekendzie dać 50 %. Jeżeli ktoś z was na tej lampie uprawiał może się podzielić doświadczeniem.

 

Poniżej wrzucam zdjęcie jak to wygląda: temperatura w boxie w dzień 25-26 stopni Rh 65-75, w nocy 22 55-65

 

Bardzo miłe widziane komentarze gdyż jest to mój pierwszy indoor 😁

 

Roślinka pierwsza od lewej: 7 dni ,

Roślinka druga odlewej: 6 dni ,

Roślinka trzecia od lewej: 4 dni

Roślinka czwarta ( ta z tylu ) 3 dni

I obok jej ta jedna AutoGorilla.

Screenshot_2024-06-30-18-42-40-625_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@GrowIndoor15 mialem ta lampe wczesniej. 50% mocy na ten moment to zdecydowanie za duzo. Daj im 20% i trzymaj caly czas okolo 40cm od szczytow ewentualnie zwiększając moc jak się będą wyciągać. 

Taka roznica w wieku roślin jak u ciebie to nic. Za kilka dni może się okazać ze ta najmłodsza będzie najwieksza także beż stresu. 

Masz spoko setup, chyba wszystko co potrzeba. Szkoda tylko ze na pierwsza uprawe wybrałeś automaty. 

Powodzenia 

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zrobiłem błąd z tymi automatami. Dobra to idę zmniejszyc. Ostanie kilka dni miałem 45 % i fajnie rosły. Ale od rana  dałem im 50 %. Ustawie na 40 powinno być git 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi napisać jak ty zwiększałeś procentowo ta lampę ? Np pierwszy tydzień 20% , drugi?, trzeci?, czwarty?, i tak dalej klw którym tygodniu miałeś na 100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas na mały update po tygodniu: A więc tak przesadziłem jakieś 3 dni temu je do donic docelowych, podsypałem ziemi i po wszystkim spryskałem asahi sl. W sobotę bądź niedzielę będę chciał zrobić tym dwóm największym trening Lst. Tylko czekam żeby się trochę wyciągnęły bo na razie to jeszcze za niskie na Lst co nie ? . Lampa jest 45 cm nad najwyższą . 

 

 

 

Wstawiam zdjęcie niżej 😉

 

 

IMG_20240703_172023.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...