Jump to content
Sign in to follow this  
Tester

Jak żyją konopie ? Cykl konopi

Recommended Posts

Cykl konopi

cykl-konopi.jpg

Konopie posiadają dwa cykle

Cykl wegetacji konopi ( faza wzrostu)

Cykl kwitnienia konopi (faza kwitnienia)

Aby doszło do fazy wegetatywnej marihuany, to w pierwszej kolejności trzeba wykiełkować roślinkę z nasiona i potem dostarczyć jej odpowiedniej ilości światła.

Cykl konopi - faza wegetacji 

cykl-konopi.jpg

cykl-konopi.jpg

Kiedy zostaną wykiełkowane nasiona, to pierwszą z faz będzie wegetacja czyli wzrost konopi. Roślinka będzie rosła i powiększała swoje liście. Aby prawidłowo rosła i nie "wyciągała się" do góry potrzebne będzie odpowiednie oświetlenie, dostęp do świeżego powietrza, odpowiednia temperatura, podłoże, woda oraz w późniejszym czasie nawozy, na fazę wzrostu taki preparat który zawiera w sobie dużo azotu, rośliny potrzebują go kiedy rosną. Roślin po czasie kiedy będą trochę większe będzie można trenować, istnieją różne techniki które powodują, że roślina rośnie bardziej na boki z większą ilością głównych szczytów.

Kiedy roślina jest w trybie wegetatywnym najbardziej zalecaną długością światła jest 18 godzin na dobę. Zdarza się, że niektórzy trzymają odmiany automatyczne pod oświetleniem 20 godzin a nawet i 24 godzin na dobę. Jednak po co nabijać sobie rachunek większy za prąd skoro nie daje to jakichś dużo większych efektów, więc jeśli masz automaty to również możesz je trzymać pod oświetleniem 18 godzin na dobę.

Kiedy w swoim growboxie posiadasz zwykłe odmiany bez autofloweringu, to tylko i wyłącznie od Ciebie zależy kiedy przejdą twoje rośliny w fazę kwitnienia. Po prostu ustawiasz odpowiednią ilość światła, kiedy trzymasz rośliny z ustawioną lampą na 18 godzin, to konopie nie zakwitną, będą cały czas rosły i tylko od Ciebie zależy kiedy mają zakwitnąć. Jednak w końcu będziesz musiał przełączyć na fazę kwitnienia która jest bardzo ważnym etapem w cyklu konopi. Najczęściej growerzy stosują fazę wegetatywną na 20-40 dni w zależności od tego czy mieli jakieś problemy na starcie ze wzrostem.

Cykl konopi - faza wegetacji - określenie płci 

cykl-konopi.jpg

Do rozpoznania płci konopi nie automatycznych wystarczy przełączyć oświetlenie na tryb kwitnienia i poczekać kilka czy kilkanaście dni w zależności od odmiany. Aby przejść na fazę kwitnienia wystarczy abyś zmienił oświetlenie na 12 godzin światła a reszta dnia czyli 12 godzin ma być całkowita ciemnia. Więcej o rozpoznawaniu płci dowiesz się klikając poniżej.

Na outdoorze rośliny pełno sezonowe rosną do momentu kiedy odczytają skracający się dzień. Nie ma reguły kiedy na dworze zakwitną konopie. Niektóre odmiany szybciej zakwitną a niektóre później, często w ostatnich latach zdarza się tak, że rośliny nie dochodzą w 100%, albo kiedy sezon się kończy to dopiero pojawiają się małe topki. Wszystko zależy od genów, najlepiej wybierać takie odmiany które są pewne i dochodzą w naszych warunkach.

Jeśli chodzi o odmiany automatyczne to tutaj jest sprawa jasna. Automaty zakwitają bez względu na długość naświetlania. Zakwitają nawet przy 24 godzinach ciągłego świecenia, średnio gdzieś w okolicach 3 tygodni powinieneś już rozpoznać płeć. 

Cykl konopi - faza kwitnienia 

cykl-konopi.jpg

Zwykłe odmiany nie automatyczne należy trzymać pod oświetleniem 12 godzin na dobę. W przypadku automatów dobrze będzie działać 18 godzin światła, niektórzy jak zostało wspomniane trzymają 20 h czy 24 h lecz nie ma przy tym jakichś większych efektów. Cykl konopi w fazie kwitnienia kiedy dobiega końca, to topy nabierają coraz większej masy i pojawia się dużo żywicy, triochomy stają się coraz bardziej brązowe. W jakim czasie twoja roślina dojrzeje zależy to w dużej mierze od odmiany i jej genów oraz w jakimś stopniu od warunków uprawy. Poniżej sprawdzisz kiedy ścinać marihuanę. 

cykl-konopi.jpg

Większość growerów niecierpliwi się i chciała by zapalić swoje topy jak najszybciej. Rośliny z genami Indica kwitną trochę szybciej od czystej Sativy. Więc jeśli zależy Ci na szybkości to sprawdź jakimi genami dysponuje dana odmiana. Przeważnie okres dojścia do końca kwitnienia poszczególnych odmian waha się w granicach 7-12 tygodni, więc różnica jest znacząca. Doliczyć należy również okres wzrostu konopi, pod lampami sam ustalasz kiedy zakwitnie roślina ( nie automatyczna) a na outdoorze to matka natura o tym decyduje i geny danej odmianki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...