Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak sobie poradzić z nadmiarem wilgoci? mam 4 rosliny w box 80x80x180 i przyznam sie ze przez troche o nie nie dbałem (przez tyg) bo byłem zalatany i tylko podlewałem i zawijałem, przez co zgomadziło sie dużo wody która wylała sie z donic i wilgoć spowodowała pleśń ktora juz usunałem (tydzien temu) a żeby nie wróciłem

kontroluje codziennie czy woda nie stoi i zbieram nawet najmniejsze ilości i podlewam mniej kolo 800ml na dzien na rosline

kupiłem osuszać powietrza 400ml/24h ktory stoi w box

Przykręciłem went (na noc wyłączony) bo jest od strony zbiornika wodnego i ciągnie wilgoć

miernik ktory ostawiłem dzisiaj na nic i okazuje sie ze wilgoć nadal jest za dużo bo dzisiaj jak przyszedłem było 67% a max od wczoraj to az 82%

Jedyne na co wpałem to zawiesić osuszać wyżej nad poziomem liści, i co mogę jeszcze zrobić?

 

Edytowane przez kuchar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuchar powietrze ma byc wyciagane z boxa a nie pompowane do srodka to po pierwsze i wyciag ma chodzic non stop. Wentylatory mieszajace w środku to tez must have. Osuszacz 400ml/24h to jakas zabaweczka która pewnie nawet 5% rh nie zbije. 800ml codziennie to tez wydaje sie byc duzo. Pokaz jakies fotu jak to wszystko wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli mam jeden wentylator kanałowy który tłoczy powietrze do box od gory i rure wyprowadziającą na dole, wentylatory mieszajacę mam dwa ale 15 cm srednicy
ile wody takto dajesz na jedna rośline przy 2 tyg kwitnienia (pleśń była na 1 auto ktorego zasadziłem przez przypadek)

a osuszacz zebrał ze 400ml/24h realnie a nie to co podaje producent

Edytowane przez kuchar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuchar te rury to na odwrót jak Boczelli pisze. 

Powietrze ma wchodzić dołem, ogrzewa się i ciepłe idzie w górę skąd ma być wyrzucane z namiotu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@WBB miałem tak kiedyś ale było zbyt wydajne ogrzewania powietrza i przez co była za duża temperatura, przy tym co jest teraz jest prawie idealna

Edytowane przez kuchar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuchar woda paruje do gory, a ty ta wilgoc od gory pchasz spowrotem na dol wentylatorem wtlaczajacym. Latwiej sobie poradzic z duza temperatura niz plesnia. Wez nie swiruj i zamien je miejscami jak powinno byc wedlug sztuki i tyle. Druga kwestia to ze do takiego malego boxa wystsrczy wlot pasywny, nie trzeba tam wtlaczac na sile powietrza. Jakie warunki sa w pomieszczeniu gdzie stoi box?(temp i wilgotnosc).

Jak na tak wczesnym etapie juz ci jednego planta zaatakowała plesn to tam niezle musi byc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuchar nie wiem, mi nie przyszło do głowy w ten sposób kombinować. Może dlatego tej wilgotności nie umiesz zbić... Ale można kombinować na różne sposoby jeśli coś działa. 

Ciekawe jaka była by różnica w wilgotności jakby to na odwrót puścić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli mam 4 rosliny i pojebaly mi sie nasionka i wrzucilem automata ktory juz za 3 tyg bedzie do zbiorow, przełoże tak jak mowisz a co do otoczenia to jest troche bardziej wilgotno i w domu i zewnatrz bo mam staw od strony wentylacji

@WBB jeszcze dzisiaj zamienie i napisze jutro jaka roznica w temperaturze i w wilgotnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo problem z wilgotnością nie mogę go wcale ogarnąć donica prawie sucha osuszacz troteca 10E w środku , wentylator na maxa a wilgotność dziś wyjebala na 77 nigdy tak nie miałem, co najwyżej jak wody za dużo nalałem to tak ale przy suchych donicach nie mam pojęcia co zrobić oprócz kupienia większego osuszacza który w aktualnym grow się nie zmieści w boxie . Teraz wiem że 4 rośliny w takim boxie to zły pomysł szczególnie przy dużych donicach . Aktualnie się modle o brak pleśni bo nie wiem co zrobić i 2,5tyg mi zostało . A w następnym grow zmniejszenie ilości plantów i bez lepszego osuszacza chyba się nie obejdzie a widziałem że ludzie nawet bez osuszacza se ładnie manipulują tą wilogtnoscia w zestawie Marsa 70x70 na 4 plantach dlatego też się martwię że coś źle podłączyłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@WBB zrobiłem różnica jest taka

przed:

60-80% wilgoci

24° temp

po bez osuszacza:

50-70 wilgoci

28° temp

teraz dodalem jeszcze osuszacz i zrobiłem restart pomiarów jutro napisz jak będzie z nim po za tym gdzie położyć oszuszacz na ziemi czy jak najwyżej?

Edytowane przez kuchar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

teraz jest cały czas 70 (66-72) ale dzisiaj pada więc będzie wyższe, ale to nadal za dużo jakieś propozycje zmniejszenia?

pomyślałem że może być aż tak wysoko przez zablokowanie im przepływu więc teraz jeden z went mieszający jest skierowany w górę 

IMG_20240627_201647.thumb.jpg.bdf0053301fa3a398dc7f2f3b7b7e1b9.jpgIMG_20240627_201619.thumb.jpg.881a36c7dd24976806a64d03363a32b2.jpg

IMG_20240627_201640.jpg

Edytowane przez kuchar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kuchar osuszacz adekwatny do potrzeb 

U mnie zbija o 15% w ciagu 2 minut 

Jakiekolwiek działania z tą wentylacją to dosłownie kurwa walka z wiatrakami xD 

Kombinujesz coś z wysokością itd a co to ma zmienić jak wilgotność w pomieszczeniu pozostaje ta sama xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez je ogol w pizdu z tych lisci, mieszaki na max, wyciąg na max i nie ma chuja, że spadnie wilgotnosc. Odpuść wtlaczajacy, a na full zostaw wyciąg, chłopaki dobrze radzą, ale widzę jesteś uparty, więc rob co chcesz. Tylko nie płacz tu za 2 tyg że wszędzie plecha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, vego1989 napisał:

Odpuść wtlaczajacy, a na full zostaw wyciąg, chłopaki dobrze radzą

zrobiłem to odrazu jak napisaliście

@Adi_ejol juz zamówiony lepszy ale szukam czy coś jeszcze może jest nie tak, jak z went bo osuszacz rzeczywiście by nic nie dał jeżeli wentylacja działała na odwrót nisz powinna

1 godzinę temu, vego1989 napisał:

 

 

Edytowane przez kuchar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dokup mocniejszy wyciągający np. ok 300 m³/h,do tego 3 mieszaki np.garden highpro 5w (mało prądożerne) zrobią wichurę w środku i nie powinno być problemów z pleśnią.Ja na takim metrażu i takich wentylatorach bez problemów przetrwałem,gdzie wilgotność nie spadała mi poniżej 65% przez całe flo a nie miałem miejsca na mocny osuszacz.

Edytowane przez Kamehameha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...