Skocz do zawartości
Tiback89

Stress Killer - powolny wzrost

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, 

Hoduję swoja pierwszą Maryśkę w życiu w Niemczech; odmiana Stress Killer. Czytalem o hodowli ale okazuje sie że to trudniejsze niz myślałem mimo, że to automat który niby nie potrzebuje duzej pielęgnacji. Nie posiadam zadnego Boxa trzymam ją na parapecie, wilgotność między 40-70, podlewam raz w tygodniu 300ml wody, daje jej 18h minimum światła na dobę. Bez nawozów bo nawet nie wiem jakie i wydaje mi sie ze po ponad 1 miesiącu rosnie za wolno. Zasadzilem ja 2 maja a mamy 19 czerwca. Ktoś doradzi co zrobić,  jakie nawozy jesli potrzeba? W dodatku widze od paru dni ze dolne liscie troche blakną/żółkną nie jestem pewien. Jak jej pomóc urosnąć? 

20240619_131501.jpg

20240619_131506.jpg

20240619_131509.jpg

20240614_233145.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tiback89 No i przeciez jest w chuj zdrowa, nie licz że ci na parapecie niewiadomo jaki kolos urośnie, ale jakbyś mógł to gdzieś na balkon postawić to nie będzie też taka mala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers No właśnie balkonu nie mam. Nie mam możliwości jej na zewnątrz wystawic dlatego za dnia wystawiam ja na swiatlo słoneczne na parapet i doswietlam lampą ledową z Amazona marki Qoolife tak do godz 1 w nocy, później ide spac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB no właśnie nie kwitnie a juz za miesiąc mialy byc zbiory a to ma moze 10 cm wysokości. Nie wiem dlaczego, temperatura tez zawsze 22, 23°C i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co jak juz nie wyrosla to zaraz zacznie kwitnąć bo to automat wyrosnie moze jeden kwiat i po ptokach??? Nic nie zbiorę?

@Prepers postawilem ja na oknie od poludniowej strony wiec tu miała w sloneczne dni pelna lampę, wiec powinno wystarczyć plus lampa ledowa od zmierzchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tiback89 zamiast stawiać na parapecie to kup dwie żarówki lumiled 3500lm(20zl jedna) i jakieś gniazda e27. Moje ak47 wyrosło pięknie a nie wyjdzie Cie to więcej niż 100zł 

Chyba, że już za późno.

Edytowane przez Ctrl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...