Skocz do zawartości
Otlees

Pierwsza uprawa | 1x Special Kush / 1x Special Queen / 1x Ananas / 1x Tropicana Cookies

Rekomendowane odpowiedzi

@Regzaaa 800ml na 15litrow ziemi to jak nic😅 one spokojnie przyjely by 2x tyle w 3 dni. Sam leje 1.5litra na 9litrow co dwa dni i co przychodze to rosliny sa juz na granicy... trzymaja sie ale jeszcze troche i liscie zaczely by opadac z powodu wysuszenia ziemi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka Kurde dzisiaj wytrzeźwiałem i też przyznam rację @Lady Green , tez się tam trochę nie zrozumieliśmy bo też miałem na myśli że 800ml to bardzo mało. Ale potem coś mi się wkręciło że to przelewanie bo często podlewa.

1 godzinę temu, moonka napisał:

one spokojnie przyjely by 2x tyle w 3 dni.

Nawet sam to wyżej napisałem... Te ciastka mnie pochłonęły przepraszam🥺🤣:yummy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa @moonka @Lady Green 
 Zastosowałem się do Waszych rad i wszystkie dostały po 1,5l.  Pewnie też przez moje marne podlewanie roślinki wolniej kwitły.
Teraz tylko zostało obserwować efekty :yummy:
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Otlees teraz poczekac 2 dni i zobacz wage doniczek. Jesli nadal beda ciezkie to odczekaj jeszcze jeden dzien i wtedy powinny byc gotowe na kolejne 1.5 litra. Mozesz tez sprawdzac paluchem stan ziemi. Wkladasz calego palucha do ziemi. Jesli jest sucha to znak, ze mozna juz podlewac a jesli nadal jest wilgotna to czekasz jeden dzien. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, moonka napisał:

@Regzaaa 800ml na 15litrow ziemi to jak nic😅 one spokojnie przyjely by 2x tyle w 3 dni. Sam leje 1.5litra na 9litrow co dwa dni i co przychodze to rosliny sa juz na granicy... trzymaja sie ale jeszcze troche i liscie zaczely by opadac z powodu wysuszenia ziemi

Nie ma szans przesuszyć roślin w dwa dni.NO WAY! Ziemia trzyma wilgoć sporo dłużej.Cannabis lubi suchość nie mokrość.Podlewać lepiej rzadziej niż  za często, jest bezpieczniej.

Wg.mnie dolne liście z głodu żółkną i nigdy nie jest to normalny proces chyba, że do niego zmierzamy celowo ale to na sam koniec życia rośliny.Inaczej to braki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir gdybym zostawil moje rosliny na 3 dni to po przyjsciu byly by juz przesuszone stad podlewanie co dwa dni. Zapewne osuszacz robi tutaj robote i dla tego ziemia duzo szybciej schnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z głową a można całe życie rośliny tak robić wg.mnie.Przy okazji wilgotność przestaje być problemem 🙂

@Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

25 dzień kwitnienia
 Nie udało uratować się Tropicana Cookies. Było z nią coraz gorzej. Ziemia w doniczce była ciągle wilgotna i roślinka zgniła - lekcja na przyszłość.

Pozostałe dziewczyny mają się dobrze. Dostają po 1,5l co 3 dni z 3ml Bloom i 2ml TopMax. Jutro wleci CalMag.

 
 

IMG20240717184144.jpg

IMG20240717183723.jpg

A tutaj przegnity Topicana Cookies czyli jak nie powinna wyglądać roślinka:classic_huh:

IMG20240717183748.jpg

IMG20240717184035.jpg

Edytowane przez Otlees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 dzień kwitnienia

Roślinki wyglądają coraz lepiej.
 Kush (ten najjaśniejszy) wydziela już intensywny zapach. Za to zastanawiam się czy czasem nie brakuje mu azotu. Dostał ostatnio CalMag - troszkę pomogło ale nadal jest strasznie jasny.
Podlać go Fish Mix'em?

IMG20240722194153.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Special Kush chyba zaczyna się powoli stąd zwijać.. 😂

 Za dużo nawozów że liście tak wykręciło? 

Nie wiem co robić bo widać spory niedobór. Podawać tylko wodę czy coś konkretnego aby zniwelować żółknięcie liści?

IMG20240724201343.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rzuciłbym im azotu żeby jeszcze postały, daj NPK z tabeli i obserwuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 dzień kwitnienia
 
Ananas (ten najbliżej) i Special Kush (najwyższy) najbardziej pokazują zapotrzebowanie na NPK.
 Póki co karmione 1ml Fish Mix, 2ml Bloom i 1ml Top Max ale liście wciąż stają się coraz bardziej żółte na całej roślinie (oprócz małych przy topach).

  Zostać przy takich dawkach czy coś zmienić?

Warunki w box'ie 27 stopni 55% wilgotności.

IMG20240730174505.jpg

IMG20240730174557.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega Dostawały mniej więcej po 3ml ale bałem się, że jak dorzucę Fish'a (ze względu na sporą ilość azotu) to je popali.
 Przy kolejnym podlewaniu dostaną dawkę na wypasie:classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dostały dziś dawkę 3ml Bloom i 4ml TopMax.
 Mam nadzieję, że wyrobię się ze ścinką do końca sierpnia.

IMG20240806200135.jpg

IMG20240806200013.jpg

IMG20240805144307.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilnuj je 🙂 i odrzucaj żółte liście one praktycznie same odpadają. Przygladaj się jak wyglądają trichomy będziesz mógł ocenić kiedy zacząć podlewać sama woda. Ale myślę że jeszcze trochę czasu mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Długo nic nie pisałem więc aktualizacja.

 Roślinki mają się na prawdę dobrze a topy porządnie napuchły.
 Special Queen (prawa z tyłu) ugina się pod ciężarem topów. Póki co opieram je o ścianki namiotu i sąsiednie rośliny.

Podlane 3ml Bloom i 7.5ml TopMax. Ostatni tydzień dostają nawozy i leci woda.

IMG20240824115810.jpg

IMG20240824120005.jpg

A tu Special Queen który już nie ma siły stać :yummy:

IMG20240824115913.jpg

Ścinka za dwa tygodnie.
 Trichomy głównie mleczne. Miejscami zdarzają się pojedyncze przeźroczyste.

Edytowane przez Otlees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...