Skocz do zawartości
Otlees

Pierwsza uprawa | 1x Special Kush / 1x Special Queen / 1x Ananas / 1x Tropicana Cookies

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
 Niestety ale za późno wpadłem na pomysł prowadzenia fotorelacji i zaczynamy ją od 18 dnia.
 
Sprzęt i dodatki:

GrowBox: Secret Jardin 60x60x160
Lampa: MARS HYDRO TS600 100W
Wentylator mieszający: 15W z dwustopniową regulacją
Wentylator wyciągowy: Jakiś noname, przepustowość 130m3/h
Filtr węglowy: Croco Filters 160-240m3/h
Nawilżacz: chiński noname

Tester podłoża Bioogród
Miernik pH wody Comboinstruments C100
Podstawowy miernik temperatury i wilgotności

Ziemia CANNA TERRA PROFESSIONAL 50L
Doniczki 2x15l 2x~13l
BioBizz Try-Pack
Canna Trace Mix
Biobizz CalMag
Biobizz Bio pH + oraz -

Nasiona to 1x Special Kush / 1x  Special Queen / 1x Ananas / 1x Tropicana Cookies. Wszystko sezon.

 Na zdjęciu roślinki miały 10 dni. Wszystkie wyrosły praktycznie w tym samym czasie oprócz Ananasa, który potrzebował ponad jeden dzień więcej.

 

1.jpg

Tak wygląda to dziś. Dzień 17 od wykiełkowania.
 Pierwsze obawy to lekko żółta barwa na brzegach liści wszystkich dziewczyn. I chyba wiem co jest przyczyną.. odstawiłem wodę z rozrobionym nawozem na kilka dni po czym podlałem roślinki..
Obserwować czy zrobić flush'a aby przepłukać ziemię?

2.jpg

IMG20240603130936.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Otlees miernik ph gleby juz pewnie nie dziala prawidlowo od ciaglego trzymania go w glebie.

To samo nawozy nie lubia swiatla i ciepla. 

Jak rozrabiasz nawozy organiczne to musisz je w ciagu kilku godzin zużyć, wiec to moze byc przyczyna. Narazie obserwuj.

Ogolnie ladnie rosna i dobrze wygladaja jak na 17dzien. 

Nie planujesz zadnego treningu? Bo juz ewidentnie pora

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli  Nawozy opuściły growbox'a😋
Trening jaki został przeprowadzony to topping jednej roślinki (ta bliżej po prawej) oraz przyciąłem dolną partię liści.
Pozostałe próbuję na LST lecz mam zbyt cienki drucik i roślinki sobie z nim radzą. Czekam aż przyjdzie paczka ze specjalnymi klipsami do LST + patyczki odginające do ziemi.

IMG20240603184505.jpg

IMG20240603184514_01.jpg

Edytowane przez Otlees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzień 23.
 Lampa poszła w górę bo końcówki liści robiły się minimalnie popalone.
Temperatura 24-27 stopni, wilgotność 50-65%
Podlane dwa razy Canna Trace Mix. Do tego doszedł lekki fryzjer + LST klipsami i muszę przyznać, że efekt jest dobry.


Mam problem z Special Kush'em bo rośnie najszybciej i pytanie - robić topping czy zostawić go już jaki jest i trenować go LST?

IMG20240607161640.jpg

IMG20240608122535.jpg

 

Zastanawiam się, czy nie uciąć liści wiatrowych Ananasowi (lewy) i Tropicana Cookies (prawy) bo zasłaniają wszystko poniżej.

IMG20240607161652.jpg

IMG20240607161700.jpg

 

A tak wygląda to w całości.

IMG20240608122448.jpg

Edytowane przez Otlees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dawno nic nie wrzucałem więc szybka aktualizacja.

Dzień 42.

Światło przełączone 6 dni temu na 12/12. Wydaje mi się, że na dwóch roślinach są już oznaki kwitnienia (Special Kush i Ananas). Na dwie pozostałe nadal czekam (Special Queen i Tropicana Cookies).
 Na Special Kush (ten najwyższy) nie robiłem żadnych treningów aby sprawdzić różnicę pomiędzy roślinami trenowanymi i zwykłymi i.. żałuję tej decyzji. Jest o około15-20cm wyższa od pozostałych.

Od dwóch tygodni zmagam się z zbyt wysoką wilgotnością, szczególnie dzień po podlaniu wilgotność 70-80%. Spróbuję zbić wilgotność dodatkowym mieszakiem i pochłaniaczami wilgoci.

 

IMG20240627173402.jpg

IMG20240629120523.jpg

Tutaj zdjęcia szczytów roślinek, które według mnie kwitną.

IMG20240629120553.jpg

IMG20240629120609.jpg

 

I mam problem z liśćmi. Od kilku dni liście z dolnych partii (nawet małe) żółkną i odpadają. Rozumiem ,że żółknięcie liści to normalna sprawa ale sporo już zgubiła.

IMG20240629160821.jpg

Edytowane przez Otlees

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 44.

Problem z liśćmi się nasila. Sporo małych liści bardzo łatwo odpada od łodyg. Są bardzo słabe i zielono-żółte.
Czy to przelanie? Podlałem dziś wszystkie po 300ml (oprócz Ananasa który ma z tym największy problem).

IMG20240701185840.jpg

IMG20240701191144.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMegaTak, tylko z dołu. Pozostałe są niczego sobie. Na zdjęciu w poprzednim wpisie widać też "szczyt" który jest nieźle powykręcany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 14 kwitnienia.
 Sytuacja z odpadającymi liśćmi się unormowała.
Dwie roślinki pięknie zakwitły, dwie.. cóż trochę się wstydzą i idzie im to dużo wolniej..
 Za to Kush (ten najwyższy) wciąż idzie w górę i obecnie ma jakieś 15 cm do lampy.. Już chyba nic go nie zatrzyma 😂

 Jutro zwiększam dawkę Bloom'a oraz Top Max'a bo te 1.5 ml/l to praktycznie nic.


 

IMG20240706111127.jpg

IMG20240705192236.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinki rosną w oszałamiającym tempie. Pąki zaczynają się powiększać.
 Problem z wilgotnością nadal występuje. Pochłaniacze wilgoci bardzo słabo sobie radzą i wciąż utrzymuje się wysoka wilgotność (po nocy gdzie grow jest zamknięty sięga nawet 80-90%..)
 Czy osuszacz powietrza zrobi tu robotę? W pomieszczeniu mam około 60-70% wilgotności więc samo wietrzenie mało daje.

No i pierwsza z lewej koleżanka ma widocznie jakiś problem.. Co jej może być? Podlewane co 2 dni po około 800ml (każda dostaje tyle samo).
 

IMG20240712171707.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak często je podlewasz ile wody i jakie tam masz doniczki? Wygląda to na przelanie, lub zbyt wysoka temperatura w połączeniu z wysoką wilgotnością ci je mogła tak powyginać.

A ok nie zauważyłem że 800ml na dwa dni, jakie masz tam doniczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Otlees napisał:

Czy osuszacz powietrza zrobi tu robotę?

Powinien zrobić. Ale nie taki za 100pln tylko od 400pln w zwyż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Otlees  800ml co 2 dni to przesusz ją porządnie z 3-4 dni po podlaniu, podaj jej 1.5L i podlewaj co 4-5dni jak będzie bardziej sucha. Przez takie częste podlewanie mogą ci korzenie pognić, lepiej jest roślinkę przesuszyć niż przelać. 800ml na takie kwiaty to grzech, plus pomoże ci to delikatnie z wilgotnością, bo częstsze podlewanie powoduje częstsze parowanie wody.:yummy:

Pamiętaj że gdy roślinka kwitnie najlepiej jest jej podawać 10% objętości doniczki w wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Regzaaa napisał:

800ml na takie kwiaty to grzech

Ty tak serio? W jakim sensie?

Wg mnie ta z przodu z lewej ma za mało wody, nie za dużo. Ale ja się w sumie nie znam, tylko tak strzelam... 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green 800ml co dwa dni na 15L doniczki to proszenie się o gnicie. Zakładam że to przelanie bo podlewanie co dwa dni mogło do tego doprowadzić. Bo i tak ze zdjęcia to niezbyt dobrze można ocenić czy przesuszona czy przelana.:acigar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...