Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano wiem że tych tematów jest trochę...  tak czytałem wszystko jakie nawozy byście polecili jestem nowy z tematem nawozów i nie mogę podjąć decyzji jakie zamówić. Pomożecie tak żeby to pięknie i w miarę szybko rosło. Tak samo jak z tym ukorzeniaczem? Pozdrawiam 👍

IMG_20240529_225036.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa wybory: nawozy organiczne i nawozy sztuczne mineralne.

Z tych pierwszych linia BioBizza albo BioTabs.

Z tych drugich np Plagron. Plagron też ma organiczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB 

Znalazłem taki fajny zestaw możesz coś podpowiedzieć na ten temat? 

https://www.ebay.de/itm/176376676408?mkcid=16&mkevt=1&mkrid=707-127634-2357-0&ssspo=YDBeBjwsRU-&sssrc=4429486&ssuid=uyl2e8mdrls&var=&widget_ver=artemis&media=COPY

Czy byś wybrał inny? Miernik do mierzenia  pH wody posiadam. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MatiasFarmer no ja dokładnie na tym jadę i następny grow na tym samym będzie 😉

Tylko musisz wiedzieć, że te Terra to nawozy mineralne... a tu ma forum jest większość zwolenników Bio 😉

@Leniwiec wspomina o CalMag.... tak, Plagron ma też swój CalMag... ładny niebieski kolor 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo i na początek moim zdaniem organika lepsza na początek jak mineralne. Zobacz sobie biobezz zestaw try Pack indor 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mineralnymi szybciej zrobisz krzywdę roślinom a zawsze na początku jest mocne ciśnienie na nawozy.

I miernik EC jest przy nich wskazany... chociaż ja nie mam takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@WBB ja tez mam a uzylem tylko raz , jezeli lecisz wedlug tabelki to ec bedzie sie zgadzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB jak nie masz tego miernika i radzisz sobie to jest sens zamawiać? Mniejsze dawki dajesz czy jak ? 

@Boczelli

Bez nawozów to nic nie urośnie 🤣 zamawiam ten Plagron dorzucę ten calmag i pk . Chyba że podrzucie jakieś linki z tym miernikiem EC to obczaje bo tego w kit jest na rynku a szajs zamówić to nie sztuka. 😉

@Boczelli no właśnie czytałem o tym Biotabs i to do doniczki tam gdzie korzeń i że to też nawozy są tak? I potem też je normalnie się podlewa z nawozami czy już nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki miernik 200pln. 

Ja normalne dawki daję ale patrzę czy co każde podlanie nawóz czy może sama woda. Na czuje to robię. Czasami listki widać lekko przypalone .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, WBB napisał:

Taki miernik 200pln. 

Bez przesady mirnik EC 200 zł ? Ph metr tyle nie kosztuje w miarę dobry. Ec miernik to z pińć dych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leniwiec Adwa AD31 kosztuje prawie 200pln... ja tego miałem na oku jakbym miał kupować.

Co tam masz za ziemię? Ten szczyt może iść jeszcze niżej jak da radę, przy samej ziemi praktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB

Cześć mam już ten zestaw do tego kupiłem PK 13/14 i calmag tylko mam taki problem ze nie mam żadnej tabeli co i jak stosować co ile dni ziemia już jest growmix z Plagron. Na odwrocie butelek jest że np 1ml na litr wody miałbyś może taka tabele gdzieś? 

Screenshot_2024-06-11-07-03-53-086_com.ebay.mobile.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@MatiasFarmer na stronie Plagrona jest taki kalkulator. Wypełniasz jaka ziemia, ile plantów itd. i na koniec wyskakuje taka tabela. Może być obliczona na 1 litr wody ile nawozów.

https://plagron.com/en/tools/grow-schedule-calculator

Ja mam taką tabelkę ale zawsze zerkam na etykietę... chociaz tam prawie zawsze wszystko się podaje 1ml/1litr.

Tu masz przykładowo na 4 rośliny w 10 litrowych donicah, 3 tygodnie wega, 10 tygodni flo.

Plagron-grow-schedule-terra (1).pdf

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli @Boczelli @WBB  dzisiaj jest 5 dzień.

Bulk Feminized Seeds - Auto 60 Grapefruit 

Czyli po tabeli tej co widziałem to można dodać już power roots i delikatnie spryskując glebe? Sorry że tak pisze ale ciężko mi to ogarnąć a chce się dobrze nauczyć. A druga to roślinka skarlowaciala ale dość ładna.

IMG_20240611_222409.jpg

IMG_20240611_222401.jpg

IMG_20240611_222538.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...