Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że jeszcze tydzień do półtorej i będzie siekanie. Zapach megaa ❤️ 

IMG_8524.jpeg

IMG_8525.jpeg

IMG_8526.jpeg

IMG_8527.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak polecacie trymować na mokro czy sucho? Planuje żeby ściąć łodygi do góry nogami na sznurkach, wysuszyć a potem na sucho je golić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartQ na mokro masz latwiejszy dostep do lisci aby je obciac. Na sucho liscie zwijaja sie i przylegaja do topow. Ostatnio nie mialem weny na trym od razu po scieciu wiec wysuszylem w calosci i trymowalem na sucho. Pierwszy i ostatni raz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak ciachamy i teraz pytanie jak jest sucha gleba czy podlać i poczekać 1-2 dni i wtedy? Jakieś porady czy coś? 

@WymiataczMega  Łapy mi tak walą jakbym przy rurze od disloka trzymał 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem rano kosę to nie podlewałem 4 dni. Zrobiłem tak ponieważ mam dobre warunki do suszenia i według mnie 😎 przesuszenie przed ścinką wpływa korzystnie na jakość finalnego produktu👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo podałem dziś no to środa i idą pod kosę. Ciekawe ile wyjdzie suchego. Jeszcze mnie zastanawia czemu jeden i drugi krzak różnią od siebie się wyglądem a oba to dosidos 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, BartQ napisał:

Zgaszenie lampy 2 dni przed kosa coś daje czy nie warte świeczki?

Z tego co slyszalem to ciemnia jest mitem, ale za to ostatnie dwa podlania lodowata woda powoduje ze roślina ma bardzo duzo stresu i wydziela wiecej żywicy. Czy to prawda to nie wiem... Jestem w trakcie testowania, ale ciężko ocenić bo nawet rośliny tego samego gatunku bywają różne :D. Ciemnia moze co najwyzej wpłynąć na rozwój pleśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartQ ciemnia nic nie daje. Jakos czas temu byl tutaj wrzucony link do yt i wypowiedzi jakiegos doktorka od naszych roslin. Gosc twierdzil nawet, ze ciemnia zle wplywa na rosliny. Sugerowal aby ostatnie bodajze 48h swiecic non stop ale trzeba przy tym obnizyc bardzo temperature. Nie chce mi sie teraz tego szukac ale zapewnie nie tylko ja go ogladalem i zaraz znajdzie sie ktos kto moze pamieta wiecej z jego wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik 88g. Jestem wkurwiony wydaje mi się że przesuszyłem temat i jeden z krzaków śmierdzi sianem drugi lepiej. I ten co sianem to topy o wiele mniej zbite od drugiego 😤

IMG_8538.jpeg

IMG_8539.jpeg

IMG_8540.jpeg

IMG_8541.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przesuszony to mam patent ktory brzmi smiesznie, ale naprawdę dziala. Do worka strunowego dajesz temacik i ... Świeży chleb, przekrojony na pół (chyba ze malo suszu to kilka kromek) i po 24h chleb powinien byc czerstwy a temacik nabierze wilgoci. Tylko pamiętać zeby to byl świeży bochenek w całości, a nie juz pokrojony w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...