Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Rozpoczełem przygodę pierwszy raz z dziewczynami xd. Chętnie poczytam uwagi, krytyke, porady co zrobić by żyło się lepiej.

Namiot 60x60x120

Lampa Mars Hydro 1000TS (150w)

Ziemia BioBizz Light Mix

Nawozy Starter Pack od BioBizz + CalMag

Na ten moment są 2 dziewczyny.

Zacząłem od kiełkowania w szklance wody po około 5/6 dniach wyszedł kiełek na 1/1,5 cm. Po tym wsadziłem do doniczki gdzie po około 5 dniach są już takie sadzonki jak na zdjęciach.

Na ten moment podlewanie samą wodą. Według producenta BioBizz nawozy dopiero gdy roślina osiągnie 10/15cm wysokości.

Chciałbym dowiedzieć się jak liczy się tygodnie rośliny czy od kiełka czy od sadzonki, czy od wypuszczenia pierwszych 2 małych listków?

Światło 25% mocy i wysokość 60 cm.

Wydaje mi się jak na ten czas to są za malutkie.

 

436546562_464807835941544_7541657373652061240_n.jpg

441319533_1099515734474381_975683213203905194_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartQ fajny zestaw, wszystko spoko itd tylko szkoda ze automaty jak na pierwszy raz. 

Lampe zostaw te 25% ale daj troche nizej na 40-50cm bo zaczynaja sie wyciagac. 

Czas zycia roznie licza, ale większość od wyjscia kielka z ziemii.

Powodzenia :yummy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest ok daj im czas 😄 i nie lej dużo wody nie potrzebują dużo, możesz śmiało podlewać z rootem takie maluszki

Czy ja dobrze czytam? trzymałeś nasionko 5 dni w szklance z wodom? Kurwa da się tak? hahahha

Edytowane przez Tatito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak xd. Po 2 już był mały kiełek ale poczytałem że najlepiej jak będzie miał 1 do 1,5 cm i do gleby. Ale im więcej czytałem to już głupiałem 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde spróbuje tego sposobu też przy następnym grow bo jestem ciekaw efektu, trochę długo jak kiełkowały 5-6 dni zazwyczaj na wacikach czy gazach dają kiełki po 1/2 dniach.

Jaki przedział czasowy stosujesz dla nich? 18/6, 20/4 czy 24/0? Polecam spróbować 24/0 wiąże się to z częstszym podlewaniem i większą ilością papu ale wydaje mi się że plon będzie fajny.

Oczywiście trzymam kciuki i zasiadam do obserwacji powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa 40 cm 25% moc

Dzisiaj dostały jedzonka po 50 ml wody z Root-Juice, Bio-Grow i Bio-Heaven ph wody jaka podlewam 6,5 oraz z nawozem 6,3. PH ziemi według miernika 7.0 ale wydaje mi się że jest zdupiony jakiś

IMG_8253.jpeg

IMG_8254.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Adi_ejol jak by byla punktacja 1/10 moja by byla 3-4 max , jest slaba, na takiej lampie wyszlo mi niecale 200 g po zmianie lampy na 300 W ok 500 g wyszlo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol 100-150watow to taki minimum z minimum zeby cos roslo na 60x60 ale szalu z tego nie bedzie. Rowniez zaczynalen od 100W leda ale po krotkim czasie poszedlem po rozum do glowy i zmienilem go na cos troszke mocniejszego🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lepiej byłoby zmienić lampę na mocniejsza coś w okolicach 300w 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...