Skocz do zawartości
Ctrl

Żółte końcówki a nawozy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Szym  Tak to wygląda w świetle dziennym. Zwiększyć dawki nawozu? Popalone końcówki to stare przelanie nawozami.

Teraz leję bio grow, bio bloom, top max i calmag. Dawkuje połowę co sugeruje tabela biobizz a calmag 0.5ml/l

20240611_055948.jpg

Edytowane przez Ctrl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green Dałem wszystkiego po 4ml/l teraz. Jak nie będzie dużej poprawy to za 3 dni zapodam jej ilości takie jak napisałas. Liście urywać tylko suche czy też te, które widze, że usychają?

@Boczelli Ja lałem trochę słabiej niż tabela sugeruje  bo msc temu ją popaliłem i była mocno ciemna. Z dnia na dzień zrobiła się bardzo jasna i się już pogubiłem z tymi nawozami.. 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Ctrl napisał:

Liście urywać tylko suche czy też te, które widze, że usychają?

Wg uznania, mozesz najpierw wywalić tylko te najgorsze żeby sobie roślinka dojadła to co zostało w tych pół na pół. 

Godzinę temu, Boczelli napisał:

Btw. Ktora to juz osoba z niedoborami na flo przy Biobizzie 🤭

Czyli bez zmian od lat. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green @Boczelli Drugi dzień od podlania a roślinka u góry dalej blada, jutro dam po 10ml/l bio grow i bio bloom, top max też dać w takiej ilości? A druga sprawa ile powinienem lać wody roślinie w tej fazie? Teraz leję 1l co 3dni i dodam, że nie mam jeszcze dziur na spodzie doniczki, na dniach je zrobię a doniczkę mam jakoś pod 10l. I dziękuje za wszystkie rady 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez tych dziur to też może być przyczyna. ciekawy jestem jakie jest pH. Gdybyś przepłukał teraz ją to byś wiedział. zresztą bez dziur ciężko oszacować ile potrzebuje wody jeszcze 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli @Zielony8 Już zrobiłem dziury, mam nadzieję, że nie zrobiłem dużej krzywdy korzeniom. Ph 5.5-6, sprawdzane miernikiem i listkami. Przez dziury czuć, że od spodu ziemia jest wilgotna(podlewane wczoraj rano)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, ze lejesz nawozy organiczne które nie działają od razu po podlaniu, a z kilkudniowym opóźnieniem. Także na działanie nawozów biobezz musisz zaczekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...