Skocz do zawartości
Kumpel

Sweet Gelato x Panty Punch Auto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , startuje mój pierwszy grow. Będę wdzięczny za każdą uwagę i dobra rade 🙂 

Box, 60x60x120 

Oświetlenie, Mars Hydro 100ts 150w 

Gleba, Professional Growmix 

Nawozy, secik od Biotabs 

Wentylator mieszający 15w

Wentylator wyciągowy 107m3H

Postaram sie upchac 4 automaty 2x sweet gelato i 2x panty punch .

 

Pierwsze pytania jakie mam to kiedy startować z nawozami, na jakiej wysokości trzymać lampę jak kiełki będą w glebie i jak często je podlewać ? 

kolejne pytania to czy wiatrak odpalić od razu po wsadzeniu w glebe i z której strony boxa umieścić wyciągowy ? 

 

WhatsApp Image 2024-05-10 at 16.25.16 (2).jpeg

WhatsApp Image 2024-05-10 at 16.25.16 (1).jpeg

WhatsApp Image 2024-05-10 at 16.25.16.jpeg

WhatsApp Image 2024-05-10 at 16.25.15.jpeg

WhatsApp Image 2024-05-10 at 16.25.15 (1).jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli Rozumiem ze to jest ta instrukcja ? bo ta która ja mam w kartonie jest po Hiszpansku a google tłumacz dużo nie pomógł.

biotabs !!!.png

WhatsApp Image 2024-05-10 at 17.01.51.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kumpel jesli to automaty to daj po pol tabsa. Lepiej dac mniej i pozniej czegos dolac niz dac za duzo i walczyc z nadmiarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Update. 

Nasionka wykiełkowały i od niedzieli wieczór są w boxie.  Wilgotność 60/70 i temp. 22 do 24 stopni. Mieszak i wyciąg cały czas włączone. wysokość od lampy 50cm i lampa na 25% mocy. Świecę 18h  Czekam aż wyskoczą z gleby i będę przesadzał do gotowych donic z nawozami biotabs. 

Jak często podlewać ? Do tej pory robię to na czuja woda która, parę dni odstała, ale jak macie jakieś patenty to śmiało piszcie. 

IMG_20240513_222747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prepers aby jak najprędzej 😂 pierwszy grow nauczy cierpliwość taka mam nadzieję 😅 a jak podlewaniem? Też nie ma reguły na takim etapie i trzeba na czuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kumpel do tygodnia powinny wyjsc. Mozesz zrobic mini szklarnie z butelki czy foli na doniczki zeby lepiej utrzymać wilgotnosc. Podlewaj tyle zeby ziemia byla wilgotna, ale nie mokra ani nie przesuszona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kumpel Zacznij sobie od jakiś małych ilości wody, i zwiększaj co podlanie, priorytetem jest żeby przed kolejnym podlaniem ziemia była sucha, bo przelaniem nie jest za duża ilość wody, a zbyt częste podlewanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kumpel pamiętaj też nie przesuszyć 🙂 ziemia sucha to nie znaczy że na wiór xd

Podnoszeniem doniczki sprawdzałem pierwszym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było długo czekać 😄  wczoraj wieczorem coś już się pojawiło a dziś rano taka niespodzianka. Na jednej skorupka od pestki została, mam nadzieję że spadnie niedługo .

Poczekam jeszcze parę dni i muszę przesadzić 

IMG_20240515_084529.jpg

IMG_20240515_084539.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Kumpel Pomóż jej bardzo delikatnie zdjąć ten czepek. Jak zostawisz to będzie się wyciągać do góry. Jeżeli chodzi o światło, to też musisz obserwować. Jeżeli z dziewczyny będą się wyciągać do góry, to albo obniżasz światło albo zwiększasz jego moc. Jeżeli rośliny będą rosły nisko i szeroko, będą się zamieniać w tak zwaną sałatę, to wtedy zmniejszasz moc światła lub dajesz bardziej do góry.

Narazie zostaw światło jak jest i obserwuj 2-3 dni, wróć ze zdjęciem za ten czas.

60-70 W na czas wegetacji będzie wystarczające. Twoja lampa ma 150W, więc ustawiłbym na 30-40% i tak z 50 cm nad roślinami i obserwował przez 2-3 dni, jak się będą wyciągać to obniżyć lampę o 5-10 cm.

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...