Skocz do zawartości
PogromcaBaobabow

Cztery Automaty Niewiadomego Pochodzenia.

Rekomendowane odpowiedzi

@Boczelli cześć jeszcze mam do ciebie pytanko bo producent podaje że lampa na veg ma mieć 75-100% mocy i na kwitnięciu 100% ja mam ciągle na 25 rośnie to ładne tylko kiedy to zwiększyć i na ile w razie co ? 🫡

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PogromcaBaobabow jesli chodzi o zwiekszanie mocy lampy to nie ma co do tego jakis scislych zalecen. Musisz ja poprostu wyczuc zeby wiedziec kiedy zwiekszac moc. Gdy widzisz, ze rosna zdrowe i maja dobre tempo wzrostu to mozesz delikatnie zwiekszac moc. Ja np wczoraj zwiekszylem moc do okoloc 35% (led 240W) i mysle, ze na dobre im to wyjdzie. Sa male wiec mam nadzieje, ze troche wieksza ilosc swiatla da im energie do wzrostu. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie wraz ze zwiekszaniem mocy wyraznie wzrasta temperatura wiec i to musisz miec na uwadze. Mocniej lampa to i mocniej wyciag zeby nie narobic w boxie tropikow

Screenshot_20240531_063045.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PogromcaBaobabow ja uwzam zeby swiecic automatom 20 lub 18h na dobe, ale sam bede chcial sprobowac w przyszlosci swiecic 24h. Ile growerow tyle opinii, automaty sa swiatlobojetne wiec w teorii jest im obojetne ile swiecisz, ale z drugiej strony przy swietle zachodzi fotosynteza itd itd. Sa rozne rozkminy 😅 jak zaczales 18 to swiec 18, a na innej uprawie sobie stestujesz 20 czy 24.

Jak masz regulacje co 1% to daj im z 5% wiecej kolejno co 2tyg i 40-50cm i obserwuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@PogromcaBaobabow no to co tydzień, chodzi o stopniowe zwiekszanie swiatla co jakis czas. Bedziesz widzial ze jest ok to dasz te 10-15%wiecej, wszystko kwestia obaerwacji

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli problem jeszcze mam przez to że była wsadzona na środek nie mam miejsca żeby jej nowe liście glebowac zostawić ją już do końca jak jest i się nie przejmować czy masz może jakiś pomysł na to 

IMG_1191.thumb.jpeg.d140f6396301a54b4f2938243c8215ce.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PogromcaBaobabow  zaznaczone na czerwono to sa szczyty. Na nich beda sie budowac topy podczas kwitnienia. Moze pod liscmi jest ich wiecej, nie widac na tym zdjeciu.

@WymiataczMega hahaha sam juz nie wiem, z 5 to na pewno 😅 i moze cos jeszcze z doskoku.

Taki GrowMaster to by byla praca marzeń 🤩 ale brakuje jeszcze doświadczenia i znajomości

Screenshot_20240531_114018_Opera.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...