Skocz do zawartości
PogromcaBaobabow

Cztery Automaty Niewiadomego Pochodzenia.

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31/05/2024 o 07:35, Boczelli napisał:

@PogromcaBaobabow ja uwzam zeby swiecic automatom 20 lub 18h na dobe, ale sam bede chcial sprobowac w przyszlosci swiecic 24h. Ile growerow tyle opinii, automaty sa swiatlobojetne wiec w teorii jest im obojetne ile swiecisz, ale z drugiej strony przy swietle zachodzi fotosynteza itd itd. Sa rozne rozkminy 😅 jak zaczales 18 to swiec 18, a na innej uprawie sobie stestujesz 20 czy 24.

Jak masz regulacje co 1% to daj im z 5% wiecej kolejno co 2tyg i 40-50cm i obserwuj.

Ale roślinę też musi odpocząć, 20/4 jest maks, a 18/6 jest optymalnie. I mi szkoda czasu żeby to sprawdzać, na pewno napisali to bardziej doświadczeni odemnie😅. Zmieniając zawody, nauczyłem się, że nic nowego nie wymyślę, bo wszystkie systemy już były wielokrotnie sprawdzane i wszyscy robią tak żeby było im wygodnie, ale trzymają się tych samych norm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_1313.thumb.png.1eb17f4cac77c6b7504530384c43046c.pngCześć. Pany pytanie mam jaka może być maksymalna temperatura bo zwiększałem stopniowo moc lampy do 75% żeby być bliżej 100 jak zacznie ładnie kwitnąć. I sytuacja wygląda następująco niewiem co z tym zrobić 🥺@szamayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB znaczy ja nie wiem czy termometry mam dobrze jeden pokazuje to co widzisz a drugi w tym czasie 26,2. Jeden jest w lewym dolnym rogu drugi na prawym górnym chyba że powinny być w innych miejscach bo też nie wiem 

I kiedy lampę na 100 dokręcić bo jedna kwitnie ma już sporo włosków a dwie są na wegu jescze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termometr w dobrym miejscu o ile w niego wiatrak nie dmucha. No tak 1-2 stopnie mniej było by "spokojniej" na duszy 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PogromcaBaobabow jaka może być maksymalna temperatura? To trzeba by było sprawdzić, ja osobiście nie sprawdzałem jaka temperatura może być maksymalna więc ci nie powiem, wiem że temperatura jest powiązana z wilgotnością, że im wyższa temp to musi być wyższa wilgotność czy coś takiego, ktoś wrzucał na forum kiedyś taka tabelkę, to na tą tabelkę się powołuje 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PogromcaBaobabow jak masz mocny mieszak to ustaw go niżej ale w stronę ściany boxa obserwuj jak rośliny się zachowują wyobraź sobie idealny wiatr i taki wykombinuj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...