Skocz do zawartości
Tibijczyk

PC BOX pierwszy grow. Biscotti Mintz / 3x Żarówka LED 1520lm

Rekomendowane odpowiedzi

Sięgając różnych źródeł widzę, że klonowanie z liścia się nie uda XD 😭

Pozostaje zaczekać czy może któraś łodyga będzie dobra do ujebania i próbowania szczęścia. Do kiedy mogę czekać? Jaka jest szansa, że taka łodyga wejdzie z powrotem w weg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 dzień flo

Zauważyłem, że trochę zżółkły liście i zobaczyłem kręcące się dookoła ziemiórki. Trochę poczytałem i ponoć dobrym sposobem na nie jest spryskanie lub podlanie ziemi wodą z czosnkiem albo obsypanie jej cynamonem. Ktoś może potwierdzić? Cynamon niby ma działać grzybobójczo, a ja sypałem tę mikoryzę.

Poza tym topki ładnie się kształtują 😄

flo21.thumb.jpg.dd522b4c063cc82af3560e4c788bec19.jpgflo21.2.thumb.jpg.010921d1bbf4ccc84d9e6b3a865f3855.jpgflo21.3.thumb.jpg.be76003bf74c40c94fd38b3f01b85c33.jpg

 

W dniu 31/01/2019 o 19:01, Tester napisał:

Dobrym rozwiązaniem jest podlewanie roślin roztworem z czosnku, albo roztworem z wodą utlenioną (proporcja 1:4 z odstałą wodą z kranu)

Na forum szybciutko znalazłem odpowiedź na moje pytanie 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tibijczyk zolte lepy to podstawa. Mozesz zrobic roztwór z czosnkiem. Rozgniatasz kilka ząbków i zalewasz litrem wrzątku, czekasz 24-48h i podlewasz tym. Ale najlepszym sposobem na nie są nicienie, wiem z doświadczenia.

Ziemiorki jesli nie masz ich jakis ogromnych ilosci to nie są do końca szkodliwe jeśli nie przesuszasz ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli Taa żółte lepy już zamontowane, podlane raz wodą z czosnkiem i obok doniczki stoi roztwór, który ma je przyciągać - i faktycznie kilka już się utopiło 🙂
Jest ich niewiele ale właśnie jednego dnia ziemia się przesuszyła i nagle liście zżółkły.
 

Czy ten roztwór czosnkowy można mieszać z nawozem? Czy sobie odpuścić na jakiś czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 dzień flo

cały czas na ziemiórki czeka lep, roztwór z octem jabłkowym i podlewam wodą z czosnkiem. Jest ich wyraźnie mniej, potrząsam doniczką i widziałem dosłownie dwie z czego jedną dałem radę zgnieść paluchem 🙂 Mimo to liście nadal żółkną, a kilka już musiałem usunąć. Niby walka z tym badziewiem trochę trwa ale ja to za miesiąc planuję ścinać, a nie patrzeć co z tego zostało

poza tym topki prezentują się coraz ładniej, a liście zaczynają zmieniać kolor na fioletowy

flo27.thumb.jpg.a372818d896a2588adf2bdca2e1ffa91.jpgflo271.thumb.jpg.d7b9319b6a0ea5585dbeb2d4829ab0fe.jpgflo272.thumb.jpg.18f963c5e18b6721a18585680edffca9.jpgflo273.thumb.jpg.24c083da2f18bd009dc32b5a9c1818c9.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem położyłem plaster ziemniaka, żeby spróbować zobaczyć larwy ale żadne się nie pojawiły. Za to pokazały się chyba skoczogonki - przyjaciele czy wrogowie? Ma około 1mm.

Na nagraniu  widać też innego, jeszcze mniejszego robacza, który "leży" i macha nogami. Jest to coś czym trzeba się przejmować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 flo

żółknięcie postępuje 😞 następnym razem zamiast czosnku leję już normalnie nawozy. Może im po prostu czegoś brakuje?

łf291.thumb.jpg.9ef249661d132df28368fcbcd1ef938d.jpgf292.thumb.jpg.cc0ee9303adfae58bf0656cea0d13c5b.jpgf29.thumb.jpg.ada0ae17ea9630bc1784a6f364046ef5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...