Skocz do zawartości
Tibijczyk

PC BOX pierwszy grow. Biscotti Mintz / 3x Żarówka LED 1520lm

Rekomendowane odpowiedzi

@Tibijczyk jesli nie wlaczysz wyciagu to w koncu ziemia Ci splesnieje. Mialem to jakies 2 miesiace temu i od tego czasu wyciag + miaszak chodza od pierwszych dni zycia roslin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka włączyłem wyciągający i podmieniłem drugi na trochę silniejszy mieszający, który daje prosto w roślinkę. Myślę, że teraz ze zbyt długo wilgotną ziemią problemu nie będzie. I też nie będę już lał tyle wody co wcześniej 😅 Na ten moment kable testowo wszędzie wiszą, będzie to ogarnięte.

Moja dotychczasowa butelko-szklarnia stała się już za mała jak na te liście, jutro wiedzie trochę większa butelka

 

600878570_121.thumb.jpg.f5dab5f19fe945bdb7b52514f0cef343.jpg12.thumb.jpg.361e419e995e1c171b6f0df2627fc97c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości ta butelka w warunkach boxowych coś daje? Robiłem patent z butlą tylko na oucie parę razy ale potem przestałem i nawet różnicy nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tibijczyk Ja u siebie wrzuciłem zwykły ręcznik, składam go w pół i wrzucam w duże podełko śniadaniowe żeby nie leżał bezpośrednio na podłodze boxa i wilgotność pięknie sie utrzymywała około 75% przy dwukrotnym namoczeniu ręcznika w ciągu dnia a teraz jak mam duze rośliny i im leje po litrze na łeb to juz powoli ręcznik odchodzi do lamusa. Z tym, że ja mam boxa 60x60 a ty pc ale jakbys jakoś sprytnie zagospodarował miejsce to bys upchnął, może gdzieś pod wiatrakiem. 

Zresztą mniejszy box to mniejszy ręcznik powinien wystarczyć.

Edytowane przez Adi_ejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę, ale bardzo polecam ten nawilżacz jest mega tani i wyłącza się po 24h. Ale włącza się od razu po podlączeniu do prądu więc jak go podłączysz do timera od lamp to będzie się resetował i włączał razem z nimi. Jest malutki i możesz go włożyć do jakiegokolwiek pojemnika masz mało miejsca więc będziesz mógł sam zrobić jakiś pojemnik lub użyć nawet szklanki. 

https://allegro.pl/oferta/mini-przenosny-nawilzacz-powietrza-donat-butelka-10545978300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol tak ręcznik w pudełku śniadaniowym też wkładałem, albo do większej osłonki/doniczki. Do środka raz na jakiś zraszam wodą i jakoś się trzyma

@Regzaaa wygląda nieźle, jeżeli będzie problem z podniesieniem wilgotności to będę miał go na uwadze 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 14: mam wrażenie jakby liście trochę opadły
Kiedy będzie dobry moment, żeby zastosować jakiś topping?

969132974_142.thumb.jpg.c6b126461501349464650b3f145b754c.jpg98539584_141.thumb.jpg.a6bccd146ae6cb01f016d7e14cea5044.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli to co teraz wyrasta najświeższe to jest czwarte piętro.

poczekam ze dwa dni aż się wysunie pęd i się wtedy przytnie 

Edytowane przez Tibijczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

po dokładniejszym sprawdzeniu doszedłem do wniosku, że to co teraz wyrastało to było piąte piętro liści, nie czwarte, więc zdecydowałem się na cięcie.

warunki w boxie w nocy 55% wilgotnosci, temp. 22 stopnie

czy te najniższe, zasłonięte już liście wypadałoby też obciąć?

top.thumb.jpg.9fda3f55cf566eb57eea8dff72428d30.jpg

Edytowane przez Tibijczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka zaczyna się krzaczyć pod spodem. Myślisz, że powinienem wyłączyć jedną z tych żarówek? Nie zależy mi, żeby się wyciągała ale jak ma być taka "sałata" to ciężko będzie się ją ogarniało. I temperatura trochę zejdzie bo aktualnie to w ciągu dnia ma okolice albo trochę ponad 30 stopni

17.thumb.jpg.5da31ca1e54ed20eb5fe86da7805e69e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@moonka wyłączona 🙂 temperatura leci w dół, wilgotność leci w górę. Usunięte najniższe liście, które nie dostawały światła

1530908388_164.thumb.jpg.fe98cce1e64c0d2456628114395ef12b.jpg721467713_163.thumb.jpg.a351d696dc05556d73c0e9c7c0b01c0f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...