Skocz do zawartości
moonka

Orion F1, Milkyway F1, Northern Light auto. Box 30x90, led 240W, full organic

Rekomendowane odpowiedzi

Koncze juz moje automaty wiec na szybkosci lece z nastepnymi. Tym razem ponownie wlatuje Orion F1 ze wzgledu na szybka uprawe, Northern Light auto bo mam nasionka i jej czas zycia rowniez nie nalezy do dlugich a w drodze sa jeszcze Milkyway F1. Tym razem ziemie przygotowuje sam, poniekad jako probe przed sadzeniem sezonow. Nawozy organiczne tak jak dotychczas. Lampa bez zmian 240W. Dzisiaj dwa nasionka trafily do wody a jutro na waciki. Milkyway gdy tylko dotrze to od razu idzie do moczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Boczelli napisał:

@moonka Northern light jak robilem automaty wyszlo najlepiej 👍

Pestki sa od Ciebie🙂 nie licze na duze ilosci bo to w koncu tylko automaty ale cos zawsze z nich bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@vego1989 moze i mogl by postac jeszcze kilka dni zeby bardziej napuchl ale wyszedl w miare ok. Jednak ilosc nie bedzie jakas zartwazajaca bo na oko wyjdzie moze ze 30 moze 40gramow

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@vego1989 ja srednio o nie dbalem i juz wczesniej o tym pisalem. Rosly bo rosly a ja je jedynie podlewalem. Zobacze ile wyjdzie z nastepnej, ktora wlasnie trafila na wacik 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Expresowe kielkowanie😅 pestki maja juz kielki o dlugosci okilo 2cm🙈 przesadzilem tym razem z warunkami do kielkowania i poszly troche za szybko. Dzisiaj wieczorem wsadze je wiec do ziemi a Milkyway wpada do kieliszka z woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszly w ziemie. Tak jak pisalem wczesniej zrobilem wlasny mix ziemi. Batmix, Promix oraz kokos po 2litry, pol litra Mega Worm i litr perlitu. Zmieszane w takich proporcjach  wypelnia 9litrowa doniczke a gdy z czasem ziemia siadzie dosypie troche swiezej na wierzch. Mikoryza w proszku jeszcze nie dotarla wiec po wsadzeniu nasionek w ziemie podlalem je mikoryza w plynie + odrobine ukorzeniacza. Jesli ktos chce sposob na super szybkie kielkowanie to polecam woreczek strunowy o pojemnosci 5gramow, w srodek waciki, zalac woda, wylac nadmiar lekko wyciskajac waciki, pestka miedzy waciki, woreczek zamykamy w 95% i kladziemy na cieplutkim growboxie przykrywajac czyms ciemnym😂 zobacze jak szybko pojdzie Milkyway bo te pestki mnie zadziwili. Tak szybko jeszcze nic mi nie wykielkowalo i to z tak dlugimi kielkami😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Tatito napisał:

Foto relacja bez foto 😅😅

Foty beda jak bedzie co fotowac😂  zdjec doniczek z ziemia nie bede wrzucal bo nie ma sensu. Jednak dla Ciebie zrobie wyjatek i jutro cos wstawie😉

@Tatito zrobie to nawet teraz ale... doniczek nie bedzie😂 sa za to "uzyte" pestki i "skladniki" mojej ziemi🙃 cyferki oznaczaja proporcje w jakich mieszalem

Screenshot_20240507_222947.jpg

 

Screenshot_20240507_223345_Gallery.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tatito prosze bardzo. Obiecane foty😂 pisalem, ze nie ma co ogladac. Orion i mango stoja obok boxa bo narazie nie mam na nie kiejsca a poza tym i tak jeszcze nie wyszly z ziemi. Milkyway wczoraj trafil "na waciki" i dzisiaj wyglada jak wyglada. Jutro do gleby😂

20240508_213545.jpg

20240508_214123.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Northern juz na powierzchni wiec wstawiam go do boxa. Lampa 20% i wysokosc jak zwykle na oko. Obserwuje i bede korygowal... jak zwykle🙃 na pierwsze dni dostala czapeczke w postaci dekielka z mini propagatora, ktory i tak lezy i sie kurzy. W weekend do boxa dolacza dwie pozostale doniczki i bedzie komplet🙂

20240509_183636_compress79.jpg

20240509_183649_compress21.jpg

20240509_183817_compress21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W boxie zrobilo sie chlodno przy lampie na 20% bo tylko 20stopni. Mam maty grzewcze wiec postanowilem je uzyc aby choc teoche podniesc temperature. Jak sie okazalo nie mam juz wiecej wolnych gniazdek🙈 zawalone 3 przedluzacze 2x3gniazdka i 1x6 dniazdek. Jednak... pomyslalem o tym wczesniej i zamowilem przedluzacz na 12 gniazdek🤣🤣🤣 dzisiaj swieto w NL wiec jutro go dostarcza razem z nowym wyciagiem i rura pod wyciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green no ma ze 40cm dlugosci jak nie lepiej😂 wieczorem bede go podlaczal i moze teraz juz mi wystarczy gniazdek😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sie nie zaczelo a juz zmiana planow. Z gry odpada orion. Biedak pogubil sie w doniczce i zaczal rosnac w druga strone. Wygrzebalem go z 7cm pod powierzchnia. Wylecial i na jego miejsce wrzucilem jeszcze jedne Milkyway do miczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milkyway i Gelato powoli rosna. Gelato zaczelo sie wyciagac wiec lampa troche nizej🙂 nowy wyciag juz na swoim miejscu. Zapanowala cisza i czuje, ze naprawde dziala

20240511_160300.jpg

20240511_160215.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...