Skocz do zawartości
moonka

Orion F1, Milkyway F1, Northern Light auto. Box 30x90, led 240W, full organic

Rekomendowane odpowiedzi

Milkyway nr2 wlasnie trafil do ziemi. Nasionkomialo duzy problem aby puscic kielka wiec wczoraj musialem je delikatnie zgniesc. Dzisiaj kielek mial juz okolo 1.5cm🙂 zdjecia brak😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te F1 naprawde musza byc jakies lewe. 2 oriony poszly sie jeb..c i Milkyway nr2 wyszedl z ziemi w conajmniej dziwnej formie. Orion w szklarni rowniez wyglada dziwnie i watkie czy cos z niego bedzie. Chyba w miejsce Milkyway n2 wstawie gelato auto ze szklarni zeby w boxie byl komplet trzech zdrowych roslin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 U mnie Bruce bbanner też F1 @moonka może dla tego wyszła herma tylko jedna miała banany i zapylila kilka pąków na to wychodzi i na szczęście bo jak @Boczelli napisał że wszystkie zapylone i miał bym wywalić to sie przestraszyłem ogólnie tylko 1 miała jajca i banany pewnie coś się otworzyło i zapyliło ale roślina kompletnie i delikatnie usunięta o czasie  teraz obserwacja co dzień i nie widać zmian🤞🤞

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mateo chodzilo mi o to u Ciebie ze jak byl woreczek nasienny i sie otworzyl to mieszaki mogly rozwiac pylek po calym boxie i zapylic wszystko. Albo.miales farta albo zareagowales idealnie w pore

@moonka przypomnialem sobie ze jak mi kiedys nie wykielkowaly pestki od rqs to je reklamowalem u nich i dostalem nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wydaje mi się że otworzyły się trochę bo było widać żółte banany i od razu delikatnie wyciągnąłem i wywaliłem całą i to uratowało zbiór 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się brudził za 30zl

😅🤣

Wiadomo plus zbiór ale i tak nie będzie zle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli ale stabilnie. Troche sie wyciagnely ale i tak dopadnie je lst wiec jakos nie specjalnie sie przejmuje. Zauwazylem cos ciekawego w northern. Jakies cos wyrasta tuz obok roslinki😅 dostaly przed chwila po 200ml z ukorzeniaczem i mikoryza

20240517_195655.jpg

20240517_195720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Roslinki zaczynaja nabierac ksztaltow🙂 Dwie male doniczki stoja tu tylko tymczasowo a nastepnie wylatuja na podworko

20240522_182146.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poranny wpis bez zdjcia. Zdjecie pozniej... Testuje swoja mieszanke ziemi i narazie ciezko jest mi cokolwiek powiedziec. Rosliny nie dostaly jak dotad ani kropelki nawozow i chce zobaczyc czy wytrzymaja caly weg. Na flow wleci oczywiscie pk. Co do roznicy wzgledem sklepowej ziemi plagron lightmix to moja zdecydowanie lepiej sie podlewa. Jest duzo luzniejsza, bardziej przewiewna i woda elegancko w nia wsiaka. Wczoraj rosliny dostaly po 600ml i przyjely to bez zajakniecia. Jedna stoi w allmix i byl dramat. Nalalem troche. Odczekalem... troche odczekalem... Ziemia duzo bardziej zbita a i podejrzewam, ze korzeniom jest trudniej sie rozbudowac. Czas pokaze co z tego bedzie🙂 zdjecie pozbiej bo moze bede juz cos dzialal w kierunku lst😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zdjecie mialo byc wczoraj ale rodzina jest wazniejsza i dzien jakos zlecial🙂 Dzisiaj znalazlem chwile zeby isc na gore i zrobic porzadeczek przy boxach. Compost tea do duzego boxa a w malym lst🙂 rosliny troche male pod lst ale to automaty i czas gra na moja niekorzysc. Dwie juz leza a jeden najmlodszy Milkyway musi poczekac jeszcze kilka dni. Wiekszej gleby juz sie nie da bo rosliny doslownie leza na ziemi ale jest to kwestia kilku godzin i delikatnie sie uniosa🙂 jak widac zostaly zglebowane dzien po podlaniu wiec sa dosyc mocno nabite woda ale delikatna reka nie zrobi im krzywdy😂 na zdjeciach widac jak moim zdaniem powinno podlewac sie rosliny sadzone przy rancie doniczki. Wode leje w 90% na srodek doniczki i tylko troche pod rosline. Tym sposobem system korzeniowy rozrasta sie w kierunku sroska doniczki tam gdzie jest jego miejsce🙂 mysle, ze jeszcze z tydzien i zacznac powili kwitnac. Z moich szybkich obliczen wynika, ze oba boxy moga dojsc w podobnym czasie. Duzy box potrzebuje okolo 9 tygodni a i podobnie bedzie z tymi automatami. Cieszy mnie to bo nastepne grow bede lecial na calej powierzchni boxa czyli 90x120 i 12 roslin w srodku🙃

20240526_145814_compress35.jpg

20240526_145821_compress30.jpg

20240526_145832_compress65.jpg

20240526_145827_compress39.jpg

20240526_145848_compress25.jpg

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia roslinka lezy🙂 codziennie na 2 minuty zagladam do boxa i poprawiam upiecie aby wszystko roslo tak jak bym tego oczekiwal. Powodz w duzym boxia dostala sie i tutaj. "Ucierpiala" na tym jedna sadzonka i nasiakla doszczetnie woda. Teraz przez kilka dni nie dostanie nic do picia i powinno byc ok🙃

20240529_211302.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...