Skocz do zawartości
Joker

Pierwsza uprawa |Hulk Berry Auto x2|Lumatek Attis 200w|80x80x180|

Rekomendowane odpowiedzi

Growbox: Zelsius 80x80x180

Lampa: Lumatek Attis 200w

Medium: Biobizz Light Mix

Nawozy: Biobizz Grow, Bloom, Top Max

Nasiona: Hulk Berry Auto x2

 

Serwus🖐️

Nasiona wykiełkowane i w poniedziałek wsadzone do ziemi. Dzisiaj wyszły na powierzchnie. Lampa, wedle zaleceń producenta ustawiona na 100% mocy i odległość około 70cm. Co do treningu, to w planach mam (standardowo) lst i scrog. Wszelkie uwagi, porady mile widziane 🙂

 

 

 

2032860726_20240501_212410kopia.thumb.jpg.38ebe1fca9fd3a3436a78865f4f91d64.jpg1684276180_20240501_212403kopia.thumb.jpg.3e14c1bf01ad9a91016fc3b718d4864f.jpg669164630_20240501_212420kopia.thumb.jpg.fe4d31f7f72a9491c35d6dadff459bc4.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Joker na 100% mocy?

Ja Ci radze dac 20% i 50cm.

A no i szkoda takiej lampy i boxa na tylko 2 automaty

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli  Szukałem info w internecie, za dużo tego nie ma i każdy pisze co innego więc uznałem, że ustawię tak jak każe producent.
 

Cytat

A no i szkoda takiej lampy i boxa na tylko 2 automaty

Przy planowanym scrogu nie chciałem wrzucać więcej plantów żeby się tam nie dusiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Joker producen na pewno nie sugeruje uzycia 100% w tej fazie wzrostu. Daj 20% I 50cm tak jak pisal Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zacznie światło palić listki a wtedy zacznie się panika że może dam nawozu?Może złe Ph wody?Jak ci piszą wyżej zmień moc i podnieś,poza tym jest wiele relacji na tej lampie,przeczytaj je chociaż to zobaczysz jak ludzie prowadzą rośliny na tej lampie.

Co najmniej 4 donice 11l w tym boxie daj,dorzuć jak masz jakieś nasionka szkoda nie wykorzystać rozmiaru boxa,jak z coś nie wypali to masz zabezpieczenie na jakiś plon a tak zostaniesz z jednym plantem lub żadnym.

Dokup jeszcze calmag,bo napewno będzie Ci potrzebny za jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, moonka napisał:

@Joker producen na pewno nie sugeruje uzycia 100% w tej fazie wzrostu. Daj 20% I 50cm tak jak pisal Boczelli

Sugerowałem się tym:
Ale spoko, już ustawione tak jak zasugerował Boczelli.

12312123.thumb.png.e7a4ec2b2c9f562bdd57160f92355429.png

5 godzin temu, Lady Green napisał:

@Joker ja zapytam aby się upewnić... scrog z 2 automatów na 80x80?  Chętnie to zobaczę. 👍🏻

Taki jest plan.

 

5 godzin temu, Kamehameha napisał:

Zaraz zacznie światło palić listki a wtedy zacznie się panika że może dam nawozu?Może złe Ph wody?Jak ci piszą wyżej zmień moc i podnieś,poza tym jest wiele relacji na tej lampie,przeczytaj je chociaż to zobaczysz jak ludzie prowadzą rośliny na tej lampie.

Co najmniej 4 donice 11l w tym boxie daj,dorzuć jak masz jakieś nasionka szkoda nie wykorzystać rozmiaru boxa,jak z coś nie wypali to masz zabezpieczenie na jakiś plon a tak zostaniesz z jednym plantem lub żadnym.

Dokup jeszcze calmag,bo napewno będzie Ci potrzebny za jakiś czas

Okej, domówie jeszcze calmag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Joker napisał:

Taki jest plan.

Wysoko stawiasz sobie poprzeczkę jak na pierwszy raz. Powodzenia, oby urosły duże. 👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Lady Green biorac po uwage, ze to automaty to poprzeczka jest bardzo wysoko😅 jest to jak najbardziej wykonalne ale od startu trzeba w 100% wiedziec co sie robi i nie dac ciala na zadnym kroku

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzień 6

Cześć i czołem, zapewne nie spytacie się skąd się wziąłem. Może i lepiej bo i tak bym nie powiedział.

Zgodnie z waszym zaleceniem moc lampy zmieniona na 20%, jednak musiałem podbić do 40% bo zaczęły się trochę wyciągać do góry. Również zgodnie z zaleceniem Kamehameha zamówiłem CalMag który powinien przyjść w tym tygodniu. Podpatrzyłem też na innej fotorelacji termometr z miernikiem wilgotności z aplikacją, który też zamówiłem. Fajna sprawa bo zapisuje odczyty w aplikacji, więc można sobie śledzić jak wilgotność wygląda w ciągu dnia. Przedwczoraj odpaliłem nawilżacz powietrza by podbić trochę wilgotność w boxie.

Poza tym nic ciekawego.

 

 

compressed (1).jpgcompressed (2).jpg

compressed (3).jpgScreenshot_20240506_125025_Govee Home.jpg

Edytowane przez Joker
dodanie zdjęcia z aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Joker mamy chyba higrometry z tej samej firmy Govee, polecam również nawilżacz z tej samej firmy wtedy można zrobić synchronizację i nawilżacz będzie utrzymywał ta sama wilgotność po czym się wyłączy 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wilq napisał:

@Joker mamy chyba higrometry z tej samej firmy Govee, polecam również nawilżacz z tej samej firmy wtedy można zrobić synchronizację i nawilżacz będzie utrzymywał ta sama wilgotność po czym się wyłączy 😁

Tak dokładnie Govee. Dzięki za info, obczaję ten nawilżacz 😄 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do mądrzejszych od siebie. To normalne, że w pokoju przy wilgotności powietrza 87%, w boksie jest ledwo 66%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...