Skocz do zawartości
Adi_ejol

Pierwsza uprawa | 3x Amnesia Haze sezon | Mars Hydro TS1000 150W

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc xd ta jedna roślina to wygląda tak jakby zaraz miało jej nie być że tak powiem, a pozostałe też zaczynają pokazywać niedobory, @Boczelli pisałeś żeby teraz ograniczyć się do calmagu, czy w przypadku tej ledwo zipiącej rośliny też tak robić?

IMG_0819.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol spokojnie nie dawaj narazie nic tak jak mówiłem, lej sama wode. Obcinaj na bierzaco te najbardziej suche liscie i tyle. Dociągniesz to do końca na luzie. Który to tydzień kwitnienia będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo te liście na zdrowszych roślinach to niedobór magnezu. Daj jakieś lepsze zdjęcie. 

Podlewasz wodą z kranu? Jak tak to zostawiasz ją żeby odprarowała?

Jaki masz calmag? i Ile tam tego podałeś? W formie oprysku czy podlewałeś? 

Jakie temperatury? i wilgotność?

A, jak 3 dni temu to poczekaj, jak odbije i na nowych liściach nie będzie żadnych przebarwień to git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli 5 tydzien

 

@Regzaaa woda zawsze odstana, calmag biobizz, ostatni raz podawalem do ziemi, 6ml/L

Wilgotność w normie bo osuszacz hula, temperatura podskoczyła teraz bo upał ale zamawiam właśnie drugi wiatrak 

@Boczelli samą wodę czy coś tego calmagu dać co drugie podlanie np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trochę go przyjebałeś do tej ziemi, EC tam pewnie szaleje. Mogłeś opryska zrobić. Podlewasz w taki sposób że podlewasz aż woda przepłynie przez doniczkę?

Calmagu to już tam nie dawaj

Edytowane przez Regzaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol ja bym już nie dawal niech się wyjadają. Za jakiś tydzień mozesz dac im ostatni raz herbatke, potem moze jeszcze pk I kończymy balet. Ta zmaltretowana da ewidentnie mniejszy plon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa no brak doświadczenia wychodzi, nie chciałem opryska robić ze względu na topy, podlewam różnie szczerze mówiąc, ostatnio im dawałem mniej 

@Boczelli no cóż, ciężko było by oczekiwać inaczej. Jak byś miał wyciągnąć kryształową kule to ile jeszcze strzelasz, że potrzebują do ścinki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol eee tam ważne że chcesz się nauczyć i się pytasz co i jak, pomyśl ile już masz wiedzy na kolejną uprawę :yummy:

Też bałem się oprysku ale trzeba zawsze możesz starać się celować w liście, a szczególnie jak masz osuszacz który wybitnie pomaga żeby plecha się nie pojawiła.

6ml/L calmagu od biobizzu to jeżeli dobrze pamiętam jakoś 6krotnie więcej niż zaleca producent, a Calmag zmienia kosmicznie EC a duże EC= zasolona ziemia = Nieprzyswajalność  innych składników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa a no to wiadomo, że się nie położę i nie zacznę płakać haha no co do wiedzy na kolejną uprawę to zrobiłem sobie z tej fotorelacji troche vademecum bo padła tu pewnie setka pytań ode mnie xD 

No z tych opryskiem zajebalem akcje bo w sumie u mnie raczej sucho i ciepło aniżeli zimno i mokro więc gowno by im bylo

A co do tych dawek calmagu to na swoją obronę powiem, że trochę sugerowałem się podpowiedziami, choć trochę muszę przerzucić odpowiedzialność bo mi przykro jak chuj z powodu tej rośliny 😂

Swoją drogą to był mój faworyt, a ja go tak dojebalem xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega ostatnio byłem zesrany że przelałem a teraz jeszcze płukać? 😂 przejebane boję się że ją zamęczę 

Ale ogólnie to dostała 0,5L wody więc „tylko” 3ml calmagu jeśli to coś zmienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Adi_ejol napisał:

@WymiataczMega ostatnio byłem zesrany że przelałem a teraz jeszcze płukać? 😂 przejebane boję się że ją zamęczę 

Ale ogólnie to dostała 0,5L wody więc „tylko” 3ml calmagu jeśli to coś zmienia 

Heh to nie tak działa, myślisz że jak podasz 200Ml to będzie 1,5ml cl? dalej jej podajesz 6ml na litr ^^ tylko mniej wody 😉 chodzi o stężenie cl rozmieszanego

@Edit

Masz litr wódki 40% upijasz 200ml wódka traci %? Dalej ma 40% ale jest jej już 800ml

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie chlopaka te biobizzy są tak rozcieńczone ze te 6ml/l biobizza to jak 2ml innego calmagu 😅 Dobrze bedzie, przecie, w koncu to tylko chwasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...