Skocz do zawartości
Adi_ejol

Pierwsza uprawa | 3x Amnesia Haze sezon | Mars Hydro TS1000 150W

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w sumie też pozwolę sobie wydać swoją opinię, jednak będzie poparta jedynie intuicją: moim zdaniem te braki magnezu się trochę uspokoiły, nowe liście wyglądały okej, była jasna ale dostała tabsa i trochę bakterii + herbatkę, no ale rzekomo organic dont panic (mam nadzieję, że nie wziąłem sobie tego zbyt bardzo do serca), wszystko wygladalo w miarę stabilnie dopóki nie zrobiłem podlewania. Dokładnie w liczbach wyglądało to tak: 

24.06 0,5l z bakteriami

26.06 1,5L z calmagiem

28.06 1,5L z tabsem 

I 01.07 dojebalem pacjentce bo pomyliłem pojemność dzbanka i dostała 2L lub nawet lekko ponad 

 

Rzeczywiście dostała serię żarcia w krótkim czasie, tutaj się nie wypowiem czy to mogło coś zjebac czy nie mogło 

Ale tym ostatnim podlewaniem to jestem pewny, że przesadziłem

Lampa 75%

Jeśli miałbym nie brać pod uwagę przenawożenia to wyglądało to tak, że powoli rozwijające się niedobory zaczęły ustępować aż do ostatniego podlania kiedy w dzień liście opadły i pousychały

Więc ja stawiam na przelanie całym kurwa sercem xD a jeśli jeszcze do tego dochodzi przenawożenie to już w ogóle zjebalem po całości i mi przykro xD 

No i w zasadzie dobrze by było poznać zdanie drugiej strony, która sugeruje niedobory, bo ja przesuszę i mogę karmić dalej, ale jak pojawiły się obawy o przenawożenie to mam trochę mętlik, stąd propozycja debaty 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol @Grzechoczący Grzechotnik jak dla mnie te wywinięte liscie i zolte czy brązowe krawdzie lisci to książkowy niedobór potasu. 

Na innych lisciach widac tez niedobory azotu i magnezu które się pojawiły wczesniej i postąpiły na tyle że już lepiej z tymi liscmi nie będzie. 

W Mailbden bym raczej nie szedł, nie wygląda mi na to. Do tego jego niedobory występują bardzo rzadko i raczej przy niskich temperaturach.

Moim zdaniem to jest po prostu ciagle głodna. Faktycznie ostatnio dostala sporo papu i za duzo wody więc może warto chwile poczekac.

Screenshot_20240704_103133_Opera.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Boczelli napisał:

jak dla mnie te wywinięte liscie i zolte czy brązowe krawdzie lisci to książkowy niedobór potasu. 

No jak najbardziej możliwe, ale byłyby bardziej od dołu, a on doły ma w miarę ok. Ale tak jak mówię, nie przejrzałem całości fotorelacji. Zrobiłem sobie od Was odwyk 😂😉

 

34 minuty temu, Adi_ejol napisał:

Jeśli miałbym nie brać pod uwagę przenawożenia to wyglądało to tak, że powoli rozwijające się niedobory zaczęły ustępować aż do ostatniego podlania kiedy w dzień liście opadły i pousychały

No przelanie też powoduję takie objawy, korzenie się duszą i nie potrafią pobrać tego co mają pobrać przez brak tlenu między innymi w ryzosferze.

Jak robiłeś zdjęcia dwie strony dalej, w naturalnym świetle, były na całej powierzchni mocno zielone. Nie wchodziły takie przebarwienia w środkowej i górnej partii wiatraków. Stąd moje pierwsze podejrzenia padły na niemobilne pierwiastki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grzechoczący Grzechotnik słaby ten odwyk jak wróciłeś 😉. Wszystko wporzo? Jakieś chwasty siedzą w boxie? Pozdrawiam 👊 

@Regzaaa tak myślę. Biobizzów mam jeszcze sporo. Jak dziewczyny wszystko zjedzą to wjedzie tabs. U ciebie też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli Podsuszę i będę obserwował i relacjonował.

@WymiataczMega no ja też nie mogę za bardzo narzekać bo dwie pozostałe rośliny nie sprawiają problemu i całe stosowanie tabsów jest bardzo komfortowe, do tego to pierwsze grow więc za wcześnie na jakieś grube opinie.

@Regzaaa Nie ma co się sugerować jedną rośliną takiego amatora bo byłyby to za daleko idące wnioski. Panowie doradzają jak mogą ale finalnie to ja wykonuje wszystkie działania więc lepiej oceniać skuteczność biotabs w relacjach kogoś doświadczonego.

@Grzechoczący Grzechotnik ja jak pisałem tak powtórzę, intuicja mi podpowiada, że największe szkody wyrządziłem ilością i częstotliwością podlewania, ciężko teraz obiektywnie ocenić czy to jednak niedobory najbardziej szponcą czy coś innego, bo musielibyśmy zobaczyć jak wyglądałaby roślina z mniejszą ilością wody, będę czekał, obserwował, relacjonował i coś będzie radzone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega Ja to czekam na koniec aktualnych bo to już tydzień-dwa, i zaczynam nowe już na tabsach, jak zmieszczę to pójdzie 12sztuk a męczy mnie ciągłe mieszanie przy podlewaniu. Szczególnie jak sobie wyobrażę późniejsze mieszanie biobizza po 15litrów z wszystkim z tabeli 🤣. Wiadomo że jeszcze zużyje to co mam bo został mi heaven calmag algi root, ale npk będzie głownie od biotabsa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega gra gitara, dzięki że pytasz :) siedzi na okrągło. Ale odwyk od fotorelacji na pewno będzie na stałe :) obojętnie gdzie. Pewna dobra dusza z tego forum podesłała mi pewne dane i postanowiłem odpuścić prowadzenie fotorelacji (nie pisze o tej witrynie) dla spokojnej głowy. Ale w namiotach światło nie gaśnie ;) z fartem siostry i bracia. Wylogowuje się do życia. Do później 🤚

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol Ja to też jakimś super doświadczonym nie jestem więc patrzę co mógłbym spierdolić🤣. Raczej nie będę leciał na przyszłym grow na biobizzie bo zwyczajnie mi się nie chce, ale poobserwować co i ile ktoś czegoś daje to fajna nauka, a ja te forum też traktuje jako naukę, każdy i tak będzie robił jak chciał i rzadko się zdarza na tym forum żeby ktoś się kogoś słuchał. Bo jak kiedyś ktoś tu świetnie napisał to twój cyrk twoje małpy, i każdy będzie robił jak uważa. 

Kurwa zapaliłem sampla i jakoś pisać mi się chce, mogę trochę pisać od czapy sory hahaha :yummy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Regzaaa No to ja zapomniałem podać nawozów w czas i potem wszystko na raz lałem więc to pierwsze przed czym przestrzegam, bezobsługowość biotabsa potrafi całkowicie wybić z głowy potrzebę nawożenia 

I nie zaopatrzyłem się w żaden calmag z wyprzedzeniem więc jak zaczęły się pojawiać niedobory to pozwoliłem się im rozwinąć jak czekałem aż przyjdzie paka z miksturą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety donica jeszcze zbyt ciężka żebym dał szame 

IMG_0589.jpeg

Lampę daje na 80% 

A te małe brązowe kropki to co jest 5?

IMG_0594.jpeg

IMG_0595.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano, mała aktualizacja, dwie rośliny (te zdrowe) dostały po 0,5L wody w tym 5ml pk5-8 i 10ml orgatrexu, tej nieszczęsnej dam jeszcze jeden dzień bo miała zdecydowanie cięższą doniczkę od reszty i zarzucę taką samą miksturę.

IMG_0639.jpeg

IMG_0638.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...