Skocz do zawartości
Adi_ejol

Pierwsza uprawa | 3x Amnesia Haze sezon | Mars Hydro TS1000 150W

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

Jest to moja pierwsza uprawa w życiu więc słowem wstępu chciałem poprosić o jak najwięcej konstruktywnej krytyki i abyście trzymali kciuki za powodzenie. 

Sprzęt:
Box Royal Room 60x60x160cm
Lampa Mars Hydro TS1000 150W

Nasiona:
Trzy sztuki Amnesia Haze Sezonowe

Ziemia i nawozy:
Biobizz light mix + Zestaw BioTabs + Herbatka PK + Silicium Flash + Boom Boom Spray

Trening:
LST + topping

Na ten moment nasiona zaczynają się moczyć w odleżanej wodzie,  jedno od razu poszło na dno, jutro po pracy wrzucam na waciki. 


 

439388522_1003314661365282_2218115711667399497_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleżały w wodzie prawie 20 godzin i wrzuciłem na waciki, i rodzi się pytanie do używających mat grzewczych: Czy wrzucacie nasionka do kiełkowania na mate czy dopiero jak posadzicie nasionko w ziemi?

439586893_7232307713544835_3602108792318519191_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol Ja tam puszczam im 432 Hz muzykę, i mam skuteczność 95% polecamz jak nie masz pizgawicy nie widzę sensu maty używać, zanim nasionko wjebiesz do ziemi możesz ją podgrzać. Nie stresuj się, zawsze dawaj troszkę mniej nawozu na start, nie panikuj jak ci się liście zaczną zjadać m, a będziesz aloes klar, bo wnioskuje de że 3 sztuki w namiocie masz. Nastaw się na 4 miechy bo amnesia rośnie długo 

Zajebałem 6 browarów, i jest dobrze sory za byki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeden już ładnie wyszedł, zaraz go wrzucam w kubeczek a dwa coś nie chcą się pokazać 

IMG_8854.jpeg

Pierwszy w ziemi, reszta mam nadzieję, że wieczorem również się pokaże, wszystko na „macie grzewczej” w postaci routera.

IMG_8857.jpeg

Edytowane przez Adi_ejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zawodnik nr1 po około 30h od zasadzenia wyszedł z ziemi i trafił do namiotu, lampa około 60cm od sadzonki, moc lekko poniżej 25%, wentylatory wyłączone, dajcie znać czy coś byście zmienili.
 

Drugie nasionko wykiełkowało po prawie 72h, poszło w ziemię i wygrzewa się na routerze. 
 

Nasionko nr3 bez odzewu.

IMG_8927.jpeg

IMG_8926.jpeg

IMG_8924.jpeg

IMG_8925.jpeg

Edytowane przez Adi_ejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz mi wlaczyc wentylator. Raz, ze roslinka lubi wiaterek od samego poczatku a dwa nie bedzie Ci stalo powietrze w boxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Adi_ejol zostaw tak jak jest i ustaw zeby troche ruszalo roslinka.  Wzmocni to lodyge oraz ziemia bedzie troszke szybciej schla przez co minimalizujesz ryzyko plesni w ziemi co zdarza sie gdy powietrze w boxie stoi w miejscu nie ruszane mieszakami. Zwieksz tez wilgotnosc w boxie do minimum 70% i podbij temperature ze 3 stopnie iw tedy bedzie ideolo🙃

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wrzuciłem tam 30 minut temu szmatkę z mikrofibry obwicie spryskaną wodą i podskoczyła wilgotność a temperatury nie mam za bardzo jak zwiększyć 

IMG_8930.jpeg

@moonka Odnośnie temperatury to lampa narazie pracuje tylko na niecałe 25% więc w raz ze wzrostem mocy temperatura będzie rosła + miesiące też będą tylko cieplejsze więc nie martwię się tym, że teraz jest te 24 stopnie, mieści się to w normie prawda?

Edytowane przez Adi_ejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

Zawodnik nr 1 powoli rośnie, dopiero dzień drugi.

Zawodnik nr 2 bez pośpiechu, po ponad 24h dalej pod ziemią

I dla zawodnika nr 3 dziś mija piątą doba od rozpoczęcia kiełkowania w szklance wody, a ja jutro wyjeżdżam i wracam dopiero we wtorek, więc nasionko zostało ugryzione i wrzucone w ziemię, co będzie to będzie

Dodatkowo zmontowałem nowy „nawilżacz” czyli duży ręcznik w plastikowym pudełku i wilgotność ładnie skoczyła do 75% ale teraz włączyłem wyciąg na najniższe obroty i mam 65-69% 

+przyszła ostatnia dostawa nawozów więc pełny set BioTabsa gotowy czeka na rośliny xd

Prosiłbym o informację czy jest sens trzymać tą folię na wierzchu kubeczków do jutra do południa czy już ją wyjebac 

IMG_8951.jpeg

IMG_8949.jpeg

IMG_8948.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, aktualizacja po urlopie: 

 

Roślinka nr 1 dzień szósty,

Roślinka nr 2 dzień czwarty, 

Roślinka nr 3 nie wyszła spod ziemi od 4 dni więc pewnie będzie do wyrzucenia

Lampa ok. 30%, 55cm od roślin, dajcie znać czy nie jest za daleko lub za słabo bo wydają mi się trochę za małe. Jest też lekki problem z temperaturą bo niestety pogoda nie rozpieszcza, więc w ciągu dnia około 20 stopni, wilgotność powyżej 70%.

Trochę się wyciągnęły, mogę je podsypać delikatnie ziemią dopóki siedzą w małych doniczkach.

 

IMG_9338.jpeg

IMG_9339.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja bym trochę zwiększył moc lampy to roślinki nie będą tak się wyciągać do góry no i temperatura w boksie trochę skoczy do góry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...