Skocz do zawartości
Adi_ejol

Pierwsza uprawa | 3x Amnesia Haze sezon | Mars Hydro TS1000 150W

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

spróbuj z automatami nie są takie straszne jak je malują 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tatito co ty opowiadasz xd 

Na tego jednego krzaka to nie liczę ale przecież dwa pozostałe dają radę 

Co to za lekcja jak się mam wypierdolic 10 metrów przed metą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Adi_ejol napisał:

@Tatito co ty opowiadasz xd 

Na tego jednego krzaka to nie liczę ale przecież dwa pozostałe dają radę 

Co to za lekcja jak się mam wypierdolic 10 metrów przed metą 

Skoro tak uważasz, Twój cyrk Twoje małpy ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Adi_ejol napisał:

A ty uważasz że należy wyjebac? XD

Zacząłbym nowy projekt próbując popełniać tym razem mniej błędów ale tak jak pisze to zrobiłbym ja, nie znam się na sezonach w sumie wgl mało się znam ale na oko widać że plon mniej niż minimum szkoda trzymać lampy ^^ do czasu uzyskania plonu w tym czasie cofniesz się to etapu na którym jesteś 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tatito były tutaj takie relacje czy posty w których odpowiedź w stylu „zacznij od nowa” miała sens ekonomiczny, ale tutaj mam uprawę która ma się już ku końcowi a ty mówisz że szkoda lampy xD przecież wyrzucenie tego to kompletna strata czasu, nawozów i wykorzystanego prądu, a dociągnięcie do końca z plonem „mniejszym niż minimum” (to chyba bliżej ścinki warto oceniać ale też się nie znam) to kwestia paru tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka chciałbym prosic o radę ale inną niż zakończenie uprawy. 

Pozostałe dwie zaczynają się kiepścić tak samo jak ta jedna. 
 

W ostatnim czasie dostały:
17.07 0,7L herbaty 
21.07 1L 10ml pk58

Na tym etapie częstowanie ich tabsem czy po połówce to sensowny pomysl?

IMG_1045.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol delikatne te panienki ci sie trafily, popalilo je w pizdu. Wiele juz z tym nie zrobisz, ale normalnie ciagnij to do konca, zostało max kilka tygodni. Rozglądaj się już za nowymi  nasionami i kolejne grow będzie na pewno lepsze, a z obecnego i tak i tak cos zapalisz 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli a pamiętasz jaki producent nasion? XD 

A na następne coś mam na oku, myślałem jakieś strawberry i white widow ale zobaczymy co będzie pięć bliżej terminu, a co myślisz o tym żeby tam tylko dwie sadzić? Trochę dłuższy weg ale jednak pilnować tego miejsca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Miałem napisać tu "instrukcje" do grow, a tak właściwie to raczej strescic jak u mnie wygladalo kilka upraw.

Zaznaczam że u mnie tym system rosliny byly zawsze zdrowe od A do Z, ale to tylko u mnie i w uprawie jest za dużo zmiennych zeby tak generalizować no ale może ktoś coś wyciągnie dla siebie, wiec:

-uzywam ziemi Plagron Light mix i przygotowuje ją wg instrukcji BioTabsa plus dodaje od siebie Silicum Flash, raczej nie odmierzam wszystkiego co do grama tylko daje od serca.

- uzywam donic 9l, ale tylko dlatego że idealnie pasują mi ich wymiary, polecam wieksze 11 lub 14l.

- kielkowanie najpierw 24h w kieliszku potem na wacik i zazwyczaj po kolejnych 24h kielki juz są odpowiednio duze zeby dać je do ziemi

-do świeżej mieszanki ziemi daje 1tabsa do 9l donicy. Do ziemi z poprzednich grow daje 0.5 lub nic.

-kielki wsadzam do małych doniczek, coś koło 0.3l

-po około 7dniach przesiadka do docelowych plus oprysk boomboom

- okolo 15dnia cięcie na Bena i kilka oprysków boomboom

-około 20-25 zaczynam pryskac MgSO4 w stężeniu 2% I robie te opryski przez około 2tyg raz dziennie lub co 2-3 dni zalezy jak często zaglądam do boxa. 

- około 25-30 robie porzadnego fryzjera i opryski boomboom

- około 30dnia flip na 12/12 i mocne podkręcanie swiatla

- mniej więcej 2tyg po flipie jest ważnym okresem. Wtedy podlewam solidnie rosliny roztworem z bakteriami(5tyg instrukcja biotabs), podaję im pierwsza herbatke i robie oprysk PK. Jezeli robie na ziemi z poprzedniego grow przed podlanie bakteriami dokładam też po 0.5 lub 1 tabsie. Jeżeli robie na świeżej ziemi tez dokładam jeśli widze ze jest potrzeba.

- gdy rosliny porzadnie zakwitna, gdzieś od 2-3 flo zaczynam je podlewac systemem

Herbatka pk-woda-bio pk(1-3ml/l)-woda-herbatka pk-woda-bio pk itd..

-4-5tyg flo ostani fryzjer 

-od 6tyg stopniowe schodzenie z mocy lampy

 

 

@Adi_ejol normalnie dawaj im herbatke I bio pk. Na kolejny raz na pewno większe donice bo jeszcze nie masz wyczucia co do karmienia.

Od jakiego producenta chcesz teraz brac pestki? Te teraz od rqs jak widać troche lipa, slaby wigor i duzy rozstrzal genetyczny

@Lady Green @moonka na urlopie przy drinku cos tam naskrobałem 😎🍹

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli to ja mogę im z lampy schodzić mocą? Bo mam teraz 85% i trochę gorąc a będzie już 7 tydzień

@Boczelli a co do pestek to się jeszcze nie zastanawiałem, teraz się skupiam na tym 

Jo I dzięki za poradnik i miłego urlopu 

Spal Wąsa sobie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lady Green za późno maślanka na plecy juz jest grana co wieczór 😅 ale już za kilka dni wyjazd do deszczowego Zakopanego więc się wyrówna.

Raz na rok to i księdzu wolno 🍹😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje rosliny są najlepszym przykładem niewłaściwego używania  nawozów.  Popalone, zablokowane, a ty nadal lejesz duże ilości PK oraz chcesz dawać dodatkowe nawozy - po co?  Nadmiar nawozów odkłada się w postaci soli, a więc musisz się jej pozbyć z gleby. Osobiście zrobiłbym im porządnego flusha i po wyschnięciu gleby decydowałbym co dalej. Na początek lałbym 1/3 nawozów, które ty lejesz.

W przypadku nowego projektu na twoim miejscu nie szedłbym na ilość doniczek, ale na wielkość. Kup sobie dużą donicę np. 25 - 30l, do tego ziemię all-mix (nasiona nie wsadzaj do tej ziemi, tylko zrób otwór wielkości szklanki i wsyp tam zwykłej ziemi ogrodowej). Jeżeli chodzi o nawozy, to kup PLAGRONA Start Up oraz Grean sensation  i lej 1 ml  na litr wody i podlewaj nim raz na tydzień.  kup sobie nasion White windows automat (mocno kopie a do tego jest to jedna z prostszych do uprawy roślin).  W ten sposób uzyskasz swoją pierwszą rosline, która da ok. 80 - 100 gr suchego tematu, a do tego nauczysz się odpowiednio dawkować nawozy i generalnie tego wszystkiego co jest potrzebne, aby rośliny zdrowo rosły.  PS. Tak wyglądała moja pierwsza uprawa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...