Skocz do zawartości
terror

Growbox z szafki serwerowej a oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Znowu wracam z hodowlą 🙂 Wcześniej sadziłem na parapecie a teraz pora na Growbox. Jako, że mieszkam w Niemczech i mogę mieć 3 rośliny w domu to postanowiłem po kosztach zrobić sobie growbox - miałem za darmo z pracy 🙂

Mam wentylację, mam nawadnianie brakuje mi tylko oświetlenia. W środku będą 3x Royal Critical Auto (rosną małe do ok 50cm). Dlatego światło musi być relatywnie małe ew montowane od boku wtedy bez różnicy.

Wszystko mam sterowane przez sonoff tj suplę (programowalne, przez apkę)

 

Wymiary boxa: wysokość w środku ok 60cm na boki ok 50cm, wgłąb także 50cm.

 

Co polecicie mi? Zależy mi na jak najniższym poborze prądu. Jedna lampa led o góry? Może dwie na boki?

Poproszę o jakiś konkretny model żebym mógł znaleźć coś podobnego w Niemczech.

 

Wstępny typ który wybrałem: https://www.ebay.de/itm/135020889114

50W zużycie prądu przy 18/6 to jakieś 8 euro miesięcznie. Może można to jeszcze ograniczyć?

 

XXKj6y9.jpeg

Edytowane przez terror

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60 cm to spory challenge jak na 3 roślinki, ale da się. Pomyśl że odejdzie ci te nawet 5-10cm ze względu na lampę, Plus doniczki to kolejne ~10cm. Na taką uprawę bardzo dużo użytkowników poleca te znane żarówki z actiona mają dobry współczynnik lm/w(a to jest najważniejsze skoro chcesz małego zużycia) Tylko problem jest taki że podobno w Niemczech są wykupione lub bardzo ciężko je dostać 😆. Panel który wysłałeś tez jest niczego sobie ale przez tą wysokość boxa albo kup coś z regulacją bo będziesz musiał się bardzo bawić światłem. Albo wykorzystaj żarówki, je zawsze można odkręcić jak jest za dużo światła. 

Ja na twoim miejscu bym z pracy poprosił z jeszcze jednego takiego boxa i je dwa połączył.😁 Rośliny się odwdzięczą i będzie mniej problemów. Oczywiście jeżeli jest taka możliwość.🤣

 

IMG_0237.jpeg.f96e280863efc99fc95171e7dfe48549.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@terror potrzebujesz minimalnie 12500 lumenow, czyli 5 zarowek po 2500lm. Ja bym zaczal od 3szt i skonczyl na 6. Ta co dodales bylaby ok, ale jest drogo wychodzi jak musisz takich 6szt kupic no i jest stosunkowo duza, da sie znalezc lepsze opcje. 

Bedziesz musial je ostro trenowac LST przy tej wysokosci, ale da rade ludzie w obudowach po pc uprawiaja wiec luz. Znajdz sobie tylko jak najnizsze doniczki

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@terror redukcja do dwóch nic nie zmieni. Strasznie drogie te żarówki nie ma się w sumie co dziwić każde akcesoria do grow w Niemczech podrożały 😅. Te z action były po 3-4euro😆. Tak jak napisał boczelli ~12500lumenów ja bym sugerowała nawet mniej bo i tak nie będziesz miał możliwości przy tak niskim grow wykorzystać tych żarów. Tu masz linka do taniej żarówy będziesz potrzebował z 5. Mają dostawę do DE. 

https://allegro.pl/oferta/zarowka-led-e27-a65-17w-4000k-neutral-2500lm-edo-12356576666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...