Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam problem po wykielkowaniu z dziewczynami .Około 9 dzien jak wyszly z ziemi i od tamtej pory stagnacja. Wszystko w boxie 70x70x160 swiatlo led mars hydro 150w evo , temp okolo 25-27 stopni wilgotnosc ok 55%-65%, ziemia biobizz all mix ph 7 (miernik srednio wiarygodny z allegro), woda kranowka odstana przefiltrowana w dzbanku.Z gory dzieki za odpowiedzi i porady. 

img20240423163648.jpg

img20240423163605.jpg

img20240423163755.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko mały update po miesiącu wega, rośliny wyglądaj po 5 tyg na bardzo małe, nie wiem co jest tego powodem 😞.Wyglądają jakby już zacząły kwitnąć nie wiem czy lać im już cos na flow czy jeszcze nie, jak tak to co polecacie? Czy lampa jest na odpowiedniej wysokości ? Może ktoś z Was ma jakieś porady co do tej uprawy? Jest to mój pierwszy raz i wyglądają mizernie. Z góry dzięki za odpowiedzi 😄 

IMG20240521235334.jpg

IMG20240521235328.jpg

IMG20240521235324.jpg

IMG20240521234724.jpg

IMG20240521225819.jpg

IMG20240520220004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pancio98 masz farme karłów. Nie wiem co robiles wczesniej, ale ewidentnie cos zjebales skoro wszystkie urosly karłowate. Wiele z tego nie bedzie, masz lekcje na przyszlosc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie żadnej lekcji nie ma, bo nie wiem co jest przyczyną że tak porosły, chyba że ktoś ma taką wiedzę i podpowie.Pytanie jest jedno co dalej z nimi ? Dawać coś na flow teraz czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W pierwszej fazie lałeś za dużo wody lub roślina miała za dużo nawozów. Jeżeli używasz ziemi all mix, to w doniczce robisz otwór wiekości mniej więcej szklanki i wsypujesz tam normalną ziemie bez nawozów i w tej ziemi sadzisz nasiono.

Ziemia Biobizz all mix nie ma ph 7 tylko 6.2 -6.6 i jest to dobre ph. Teraz pytanie, czy mierzyłeś ph wody z kranu?  W Polsce raczej wszędzie ph jest za wysokie, a więc trzeba je zmierzyć i zbić do granic 6.3-  6.5

PS. One kwitną ci już mniej więcej od 2 tygodni, a więc nic z tego nie będzie max. kilka gramów z rośliny. Szkoda prądu i czasu. 

Edytowane przez Kupa kupalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega Właśnie na tą chwile nie mam jeszcze nic, polecasz cos konkretnego? 

 

@Kupa kupalski Wody nie lałem za duzo z pewnością, też ich niczym nie nawoziłem poszły od razu do all mixa i tak zostało do tej pory. Co do ph wody to nie mierzyłem nie mam miernika, kupiłem do ziemi jakiś z allegro za podajże 20 zł ale pokazuje przeważnie ph7 czyli jak na początku kiedy ziemia jeszcze niebyła podlana i tak jest do tej pory 😞 .Szkoda prądu ale już chyba za pozno trzeba dojechac z nimi do konca . Skąd zamawiacie Pestki tak btw? 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi znane są następujące  przyczyny zatrzymania wzrostu rośliny:

- za dużo nawozów (All mix ) zawiera zestaw nawozów, których jest za dużo w przypadku niewykiełkowanej rośliny

- za dużo wody i brak rozbudowanego systemu korzeniowego.

-złe ph wody

-Można jeszcze do tego zaliczyć słabe światło, ale akurat ty masz dobrą lampę.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kupa kupalski Ph ziemi jest stale na 7 czy to możliwe że, tak to zachamowało wzrost ? Ziemia chyba przejmuje ph wody tak ? Będę musiał kupić jakiś inny miernik, czasem pokaże ph 8,5 poruszysz nim i wskakuje 7 xd. Czekam aż przyjdzie Topmax to powinno obniżyć ph i wstawie rezultaty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia światła? Lampa 150 w i jest na fulla tylko na poczatku było na 50% lub jest zbyt blisko szczytów ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Pancio98 napisał:

W sumie żadnej lekcji nie ma, bo nie wiem co jest przyczyną że tak porosły, chyba że ktoś ma taką wiedzę i podpowie.Pytanie jest jedno co dalej z nimi ? Dawać coś na flow teraz czy co ?

@Pancio98

lekcja jest taka zeby od poczatku korzystać z pomocy forum, a nie dopiero jak sie spierdoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Lampę raczej masz dobrze umieszczoną, bo gdyby była za nisko to teraz miałbyś karzełki, ale wyglądałyby jak główka sałaty, a u ciebie rośliny ewidentnie się nie rozwijają.

Uprawa roślin jest prosta, ale pod warunkiem, że postępujesz wg. wcześniej opisanych zasad i nie kombinujesz na własną rękę. Zrób tak, a wyrosną ci duże rośliny:

1. Kup sobie narzędzie do mierzenia PH WODY. Mierzenie ph gleby pozostaw fachowcom, a w domu mierz ph wody, to jest wystarczający zabieg.

Osobiście nie jestem gadżeciarzem, a więc korzystam z najtańszego sprzętu.  Z tego testera ph korzystam już kilka lat i jestem zadowolony. https://allegro.pl/oferta/miernik-ph-metr-tester-wody-kwasomierz-akwarium-basenu-cieczy-temperatura-10972364810

PS. Sprawdź czy nie ma tańszego.

2. Kup odpowiednie nawozy. Na początek wystarczy tripak z allegro, czyli Bio- Grow, Bio- bloom oraz TOP Max. Biobizz grow świetnie nadaje się do zbijania ph wody. 1 ml ph zbija o ok. 1.

3. Reguluj ph wody, aby mieściło się w granicach 6.5 (+-2)

4. Na początku nie podlewaj zbyt dużo. Po umieszczeniu nasiona w ziemi wystarczy,  że porządnie spryskasz ziemie spryskiwaczem. Po wykiełkowaniu w pierwszym tygodniu lejesz 20 -40 ml wody.

*Wody nie lejesz przy łodydze, tylko ok. 5 cm od niej.  Ilość  systematycznie zwiększasz.

5. Jeżeli chcesz korzystać z ziemi all mix, to nie wsadzasz nasiona bezpośrednio do tej ziemi, tylko (tak jak pisałem wcześniej) robisz otwór głębokości szklanki i wsypujesz do niego zwykłą ziemie ogrodową o odpowiednim  ph. (6 - 6.8).

To na początek wystarczy.

Edytowane przez Kupa kupalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pancio98 mnie to wygląda tylko na lampę,fajne masz podpowiedzi wyżej co do sadzenia w all, można mały dołek z light a resztę donicy w all. Ale międzywęzły są za krótkie, jak nie karmienie to lampa. Wywijają się i robią się pazury, jak nie jedzenie to lampa. Wykluczam braki w pożywce więc lampa. Ziemie, szczególnie biobizza, warto przelać w całości, aktywować jej biologię. Na początku na pewno było sporo drobnych błędów których przy automatach nie ma szans wyprostować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli Przy następnej faremce zrobię foto relacje od początku 😀, więc będzie można szybko reagować.

@Lady Green Na początku było jakoś 30 cm na szczytami, pózniej było obniżone na chyba 20 teraz trzymam cały czas w okolicach 25 cm 

@Kupa kupalski Będę zamawiać na dniach to urządzonko do mierzenia ph wody 😄, jeśli chodzi o nawozy to kupię dopiero na następne planty teraz polecę Topmaxa co polecił @WymiataczMega 😄 
wydaje mi się, że następnym razem polecę light mix od początku, będzie bezpieczniej xd albo zrobię tak jak napisałeś ,,szklanka" na all mix

@Grzechoczący Grzechotnik Podpowiedzi mam z górnej półki 😀 lecz za pózno się zreflektowałem ze względu na to ze to moja pierwsza uprawa. Co masz na myśli pisząc o między węzłach ? Według Ciebie główną przyczyną karłowatości mogła być lampa ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...