Skocz do zawartości
BagniakHaze

Jaka lampa dual wzrost i kwitnienie do growboxa 60x60x60

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, pomoże ktoś dobrać lampę do growboxa 60x60x60cm, duala pod wzrost i kwitnienie, ewentualnie dwie osobne, zalezy co wyjdzie taniej i ma mniej watów poboru, z góry dzięki i wysokich plonów życzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ma być HPS czy LED? Bo temat w HPSach, ale jak ma być mniejszy pobór to LED. Teraz się nie kombinuje tylko kupuje jedną lampę na cały okres uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BagniakHaze tak poszukaj na forum pod haslem zyrandoled kilka osob tu taki robilo. Na dole forum masz kalkulator lumenow, oblicz ile potrzebujesz i na tej podstawie dobierz ilosc zarowek oczywiście lepiej z zapasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli dobra wiem już o co z tym chodzi tylko teraz pytanie jakie żarówki do tego dobrać, jestem kompletnie zielony i nie wiem czy wszystkie mają być jednakowe czy mieszanka barw itp, mógłbyś jakieś polecić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli w action na stronie i stacjonarnie są tylko te lsc 17w 2500lm ale cool white, taka też może być czy nie ?

@BagniakHaze

IMG_0237.jpeg

@Boczelli https://selgros24.pl/dom-i-ogrod/dom/oswietlenie/zarowki-swietlowki-i-tasmy-led/pila/zarowka-led-pila-e27-13w-barwa-ciepla-3szt-pp185715.html 

co sądzisz o tych? 1521lm barwa światła ciepła biel 2700k, będą się nadawały ?

Edytowane przez BagniakHaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Boczelli Okay to dam 9x te ciepłe 1521lm 2700k i 4x te zimne 2500lm 4000k co łącznie da 13600lm ciepłych  i 10000lm zimnych

I czy jak mi kalkulator wyliczył 18000lm to jak dam 23600lm to się nie prześwietlą ?

drugie pytanie to filtr węglowy, będzie wentylator kanałowy o średnicy 100mm i wydajności 140m3/h jakiej wydajności filtr wystarczy do boxa 0.21m3 ?

Edytowane przez BagniakHaze
Błąd w jednostkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BagniakHaze filtr powinien byc wydajniejszy nic zastosowany wentylator aby byl w stanie przepuscic cale wypychane powietrze. Szukaj wiec czegos w okolicy 150-200m3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...