Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, chciałbym aby ktoś bardziej doświadczony rzucił okiem na zestaw zanim zrobię przelew bo poprzedni kupiłem bez żadnej konsultacji i musiałem zwracać więc tym razem chce tego uniknąć.

Dodatkowo chce się upewnić czy doniczki 11L będą odpowiednie do namiotu 60x60 (3 automaty).
Oraz proszę o jakieś opinie odnośnie ziemi Canna Terra.

Oczywiście z góry dziękuję za wszelką pomoc oraz zdrowia dla wszystkich, 5.

zestaw grow.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol dlaczego akurat wybór padł na Canna? Oczywiście, nie mówię, że nie.... tylko u nas aktualnie większość chyba na BioBizz (najłatwiej) albo BioTabs leci 😉

Zestaw wg mnie wydaje się ok. Ja bym tylko chyba nad donicami się zastanowił bo okrągłymi łatwiej obracać w razie takiej potrzeby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Adi_ejol miernik ph gleby do wyjebania. 

Jak chcesz te nawozy to potrzebny ci bedzie miernik ph plynu .

Jak nie chcesz sie bawic w regulowanie i mierzenie ph za kazdym razem to wez sobie zestaw nawozow z BioTabs.

Box, lampa, wyciag, mieszak- ok bedzie smigac

Doniczki na automaty dałbym 9l i 4szt i masz jeszcze trochę miejsca na ruchy.

Ziemie wez Light mix z Plagrona albo Biobizza, bo Canna jest mocno nabita nawozami mineralnymi.

 

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@WBB Dzięki za radę odnośnie doniczek, właśnie takiej pomocy potrzebowałem bo ja nie mam żadnego doświadczenia.
Odnośnie Canna to wybór padł ze względu na oprawę graficzną XD ale jeśli BioBizz jest polecany to nie widzę problemu żeby kupić tą ziemie. 
Jeszcze odnośnie nawozów, czy ten zestaw będzie okej?

@Boczelli Dzięki za odpowiedź.
Jeśli wezmę nawozy z BioTabs to nie potrzebuje żadnego miernika Ph czy Ph płynów? Wolałbym na start jednak ułatwić sobie to wszystko możliwie bardzo.
Na razie nie planuje 4 krzaków, zostałbym przy 3, w takim przypadku jakie doniczki? 
 

Edytowane przez Adi_ejol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol wiem o co chodzi z tą oprawą graficzną.... bo ja też oczami kupuje 🙂

Ja Canny nie używałem więc nic ciekawego nie podpowiem. Ale jak zmienisz ziemię na BioBizz to ja bym nawozy od BioBizz wziął.... żeby lecieć "jedną marką".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi_ejol jesli zastosujesz caly zestaw BioTabs tak jak producent poleca to nie potrzebujesz zadnych miernikow. Sam stosuje Biotabsa i rosliny sa piekne i zdrowe od poczatku do konca.

Automaty sadzi sie zazwyczaj w donice miedzy 7, a 11l. Ja osobiscie daje 9l i jest idealnie. Nie robi to znaczacej roznicy

@WBB niby tak, ale biobizzy bedzie musial juz ph mierzyc i tu sie sprawa komplikuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB no ja tez nie mierzylem nawet jak na biotabsie nie lecialem, ale jakies tam doswiadczenie juz sie mialo i wiedzialo co jest 5. Jak juz komus doradzam cos to mowie jak sie powinno robic "książkowo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli Czyli podsumowując:

-Elementy wchodzące w skład boxa zostają
-miernik ph do wyjebania
-ziemia biobizz/plagron light mix 
-nawozy BioTabs bez mierzenia Ph 
-doniczki 9L nawet przy 3 krzakach będą odpowiednie

Reszta wyjdzie w praniu, dzięki za pomoc, pewnie jeszcze wielokrotnie się bede odzywał haha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...