Skocz do zawartości
nwordslayer

Pierwsza uprawa (Blue Cheese Auto, Orion F1)

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka,

Dzisiaj rozpocząlem uprawe, udało mi się zasadzić dwie różne odmiany z RQS.

Lampa MarsHydro 100W
Namiot 50x50x120, VFKRAKOW
Filtr i wyciąg zamontuje jak mi przyjdzie (więc pewnie w przyszłym tygodniu)
Ziemia Plagron lightmix

Ziemie wykonałem zgodnie z instrukcją BioTabsa (How to use the BioTabs Starter Pack! | BioTabs FAQs)

 

image.thumb.png.fc7ec178b32b5fda5c0f7f8206306b83.png

Po posadzeniu zauważyłem dopiero, że jedna doniczka nie jest do końca dosypana. Co prawda są one 11l ale i tak wydaje mi się, że będe musiał później to zrobić.

Podlałem je 1L z tej mieszanki.

1560994091_240e0fb8-00dc-4913-945e-fdd6924040e1(1).thumb.jpeg.fbc29a9e3a535c1eeabdd7846aedd4ff.jpeg1183380724_49b4ad5c-a47c-48f7-a690-cff3ab0db4f2(1).thumb.jpeg.1bf34e73aac73179ac77c311c56aeddf.jpeg

Podczas analizy różnych poradników na grupe nadal mam problem, odnośnie podlewania i jego częstotliwości. Jak cżesto powinienem podlewać i w ile ml wody?


d2fa8184-b67f-4399-b6c6-457a39d2d017.thumb.jpeg.92259fcb6b61ea67eef49370b4f634cb.jpeg


Otrzymałem również w gratisie taki preparat nie jestem pewny jak moge go wykorzystać dlatego prosiłbym o sprawdzenie czy w ogóle się nada.

Wszystkie uwagi i propozycje mile widziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrales troche za duze doniczki. 7litrow w zupelnosci by wystarczyly pod automaty. Podlewasz gdy widzisz, ze ziemia jest juz sucha. Wsadzasz palucha na okolo 2cm w ziemie i jesli jest sucho to znak, ze mozna podlewac. Co do ilosci to przez powiedzmy pierwszy tydzien lejesz minimalna ilosc wody zeby nie robic gnoju stopniowo zwiekszajac dawki w miare rozwoju rosliny. Nie napisze Ci ile powienienes dokladnie lac bo ja pierwsze 2 tyg leje "na oko tak zeby bylo dobrze"😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, moonka said:

Wybrales troche za duze doniczki. 7litrow w zupelnosci by wystarczyly pod automaty. Podlewasz gdy widzisz, ze ziemia jest juz sucha. Wsadzasz palucha na okolo 2cm w ziemie i jesli jest sucho to znak, ze mozna podlewac. Co do ilosci to przez powiedzmy pierwszy tydzien lejesz minimalna ilosc wody zeby nie robic gnoju stopniowo zwiekszajac dawki w miare rozwoju rosliny. Nie napisze Ci ile powienienes dokladnie lac bo ja pierwsze 2 tyg leje "na oko tak zeby bylo dobrze"😅

Wiem wiem, mój błąd szczególnie, że są to kompakty, ale mam nadzieje że nie przeszkadza to jakoś bardzo. 


ok super czyli w myśl, że lepiej lekko przesuszyć niż przelać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@nwordslayer zdecydowanie lepiej lekko przesuszyc niz za bardzo podlac👍 z czasem bedziesz mial w glowie wyobrazenie jak duzy moze byc korzen w danym momencie rozwoju rosliny i ile powienienes lac wody. Dodatkow z czasem bedziesz widzial po roslinach czy po wilgotnosci w boxie czy juz czas podlewac. Ja na na etapie tak od 1/3 wega sugeruje sie wskazaniami  wilgotnosci. Po podlaniu mam powiedzmy 65% i gdy stopniowo spada do okolic 45-50% wiem, ze robi sie susza i jutro rosliny moga byc juz oklapniete

Edytowane przez moonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły sie pierwsze problemy, dzisiaj patrząc na higrometr wskazywał od 28-30 stopni i 40-50% wilgotności.
Wiem, że jest to zbyt mało jak moge w domowy sposób szybko zwiększyć wilgotność, oraz jaki tani nawilżacz wybrać (najlepiej usb lub do kontaktu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, moonka said:

@nwordslayer powies na jednej ze scianek boxa wilgotny recznik. U mnie podbijam w taki sposob z 50 do 65%

mega dobry patent, udało sie odrazu zwiekszyć z 52% do 80, dając tylko jeden wiekszy ręcznik i dużą miske z wodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nwordslayer wystarczajacy gdy ma sie czas zeby regularnie moczyc recznik🙂 na przyszlosc mysle o jakims wezyku podlaczonym do wody, z ktorego dziurkami woda bedzie kapac na recznik i caly czas go delikatnie nawilzac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minutes ago, moonka said:

@nwordslayer wystarczajacy gdy ma sie czas zeby regularnie moczyc recznik🙂 na przyszlosc mysle o jakims wezyku podlaczonym do wody, z ktorego dziurkami woda bedzie kapac na recznik i caly czas go delikatnie nawilzac

dzisiaj mnie nie ma w domu do 22, to myślisz że da radę na tym poziomie się utrzymać? Czy raczej częściej trzeba te ręczniki zamieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nwordslayer ja zazwyczaj gdy mam czas to mocze 2x dziennie. Biore butelke 0.5litra i od gory polewam wiszacy recznik. Na poczatku pryskalem go zraszaczem ale po kilku razach stwierdzilem, ze szkoda reki😂 zdejmowanie i moczenie tez jest bez sensu wiec zaczalem polewac go z butelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minutes ago, moonka said:

@nwordslayer ja zazwyczaj gdy mam czas to mocze 2x dziennie. Biore butelke 0.5litra i od gory polewam wiszacy recznik. Na poczatku pryskalem go zraszaczem ale po kilku razach stwierdzilem, ze szkoda reki😂 zdejmowanie i moczenie tez jest bez sensu wiec zaczalem polewac go z butelki

w sumie lepiej, bo potem cieżko go powieśić jak jest mokry, bo ja właśnie wziałem go pod kran letnia woda, lekko wyżnąłem wode i dopiero powiesiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Boczelli said:

@moonka to nie lepiej juz nawilzacz za 10e kupic?

ja raczej i tak sobie kupie, ale jak na szybko, żeby zwiększyć wilgotność genialna metoda. Czytałem jakieś losowe artykuły to żadna z tych metod nie dawała więcej niż 5-7%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się pierwsze wątpliwości co do moich nasion. Posadziłem je ok 18:00 11.04. Nie wsadzałem ich ani na wacik ani do kieliszka, tylko prosto do donicy w dziurke ok 1-1,5cm. 
Stąd też wątpliwości, ponieważ nie jestem pewny kiedy powinny one wykiełkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Robson said:

Ja wsadziłem Oriona F1 wykielkowanego i tak czekałem tydzień zanim wyskoczył! 

to teraz raczej trzymać go pod lampą ,gdzie warunki bedą cos ok. 80-90% wilgotnosc i 28-29 stopni. Czy raczej w ciemności bez lampy ,wtedy będzie jakoś 90% wilgotnosc i 22-23 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem właśnie do growboxa i moim oczą ukazuję się łodyga blue cheesa, niestety chyba oriona jeszcze nie ma. Tylko zastanawia mnie jakim cudem ona wyszła tak pod kątem, ponieważ na pewno wsadzłem ją na środku.

435696783_937729464565375_6853293492006889921_n.thumb.jpg.269f9b789f758fea770e8aab3dda1945.jpg438204684_400203262847140_8269077874350081238_n.thumb.jpg.21788c761734d0499a8424cec8fc3d41.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 hours ago, Robson said:

Ja wsadziłem Oriona F1 wykielkowanego i tak czekałem tydzień zanim wyskoczył! 

myslisz ze na spokojnie? Bo ten blue cheese juz listki ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...