Skocz do zawartości
Adi_ejol

Pomoc w doborze growboxa na start

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, mam pewien problem. Mam 3 małe roślinki do których zamówiłem zestaw startowy growbox ale trochę się pospieszyłem i mam boxa 60x60cm który potrzebuje około 18k lumenów i lampe 10k lumenów. Kwestie o które chciałem zapytać to po pierwsze:

1. Czy 60x60cm będzie wystarczające dla 3 roślin (automaty) 

2. Jak mógłbym doświetlić te brakujące 8k lumenów? (Odbłyśnik lampy ma wymiar 47x47cm więc nie zostaje wiele miejsca)

3. Czy nie lepiej zwrócić ten zestaw i złożyć coś samemu? Jeśli tak to chciałbym się zmieścić w około 1300-1500zł (licząc sprzęt zawarty w zestawie który kupiłem, jeśli będzie trzeba coś ekstra to jestem gotowy dołożyć), oraz wymiar może być mniejszy niż 60x60, zależy mi żeby przynajmniej dwie roślinki weszły. 
 

Wrzucam poniżej zdjęcia tego zestawu, z góry dziękuje za wszelką pomoc.

IMG_8423.png

IMG_8424.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej samemu złożyć na stronie producenta spider farmer albo mars hydro i iść w oświetlenie LED idzie ciepło łatwiej z temperatura walczyć i może być że na stronie jakiś rabat trafisz , sklep też musi zarobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Adi_ejol

1. Zmieszcza sie 3 automaty spokojnie. Zazwyczaj ludzie uprawiaja 4szt w 60x60

2 4 zarowki LSC po 2.5k lumenow czy cos podobnego po rogach

3 Jak mozesz to zwracaj to. Wszystko w tym zestawie jest w miare ok, oprocz tej lampy. Pod CFL uprawialo sie 20lat temuz przestarzały i malo wydajny system. Za 1500 spokojnie zlozysz dobry zestaw pod 60x60, albo nawet kupisz gotowy lepszy.

Lampa Mars Hydro Ts1000 150e

box SecretJardin/Garden HighPro 60x60 60/70e

wyciag garden high pro z wezami i filtrem ~100e

Went mieszajacy 20e

Higrometr 10e

To tylko przykladowy setup. Ale za 300-350e masz duzo lepszy zestaw.

Oczywiscie mozesz zlozyc duzo duzo lepszy zestaw, ale wtedy 300e bedzie malo na sama lampe 😅

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Adi_ejol zestaw jest bardzo spoko. Tylko ta lampa to zaledwie 100W, to takie minimum przy tej powierzchni jest. Fajnie miec taki zestaw z mocniejsza lampa np 150 czy 200W  

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli No właśnie mam problem, bo jak szukałem jakiejś cfl to sugerowałem się lumenami, a jak teraz porównać powierzchnie boxa do mocy ledu? I ogólnie nie chce się za bardzo wykosztować ale jednocześnie nie chce kupować shitu (jeden muszę zwrócić xD) wiec może jakiś mniejszy box 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Adi_ejol nie zrozum mnie zle, ten zestaw ze SpiderFarmer jest dobry i wystarczy ci jak jestes amatorem, tylko nie wyciagniesz maxa z roslin pod ta lampa moim zdaniem. I moim zdaniem nie ma sensu kupowac boxa mniejszego niz 60x60

PS. Ten zestaw nie dawno kosztowal ponizej 300e 🤯

Edytowane przez Boczelli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...