Skocz do zawartości
D.R.H.S.

Mały czeski ogródek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

ten sezon dopiero się zaczyna. Dzisiaj wykiełkowałem 3 nasiona z Anesia Seeds - Slurricane, Dankberry i Future Island. Mam automaty w rezerwie, jest na nie za wcześnie.

Wyhoduję go w szklarni, normalnej glebie ogrodowej. Użyję kombinacji nawozów organicznych i mineralnych. Zajmuję się ochroną roślin poprzez profilaktykę, aplikuję do gleby algi Pythium oligandrum.

Ponieważ nie potrzebuję dużego plonu, stosuję technikę "mainlining". I oczywiście ciemnienie, aby kwiaty prawidłowo dojrzewały.

Wszystkie zapytania mile widziane.

Pozwól mu rosnąć.

 

Google translated:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

 Nie ma jeszcze wiele do pokazania😄, ale na pewno coś dorzucę.

 

 

 

 

 

DSC05778.JPG

DSC05779.JPG

DSC05780.JPG

Edytowane przez D.R.H.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tegoroczna próba mainliningu. Przepełnienie to mój problem w folio. Jest jeszcze dużo czasu, planuję lightdep około 7 lipca. Za dużo pracy, a za mało czasu na zabawę...

 

mainlinig.thumb.jpg.7f3e87480d56dc924cdca4e4069f27d1.jpgfoliak.thumb.jpg.cab2b307d30cb231d336dc4174ae0121.jpg

 

 

Edytowane przez D.R.H.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia z dnia dzisiejszego. Wygląda dobrze, zaczynam czekać na pleśń. Zapładniam Biobizz whole cat do kwitnienia.

 

DSC05837.thumb.JPG.3169f5029eb0e832a275b3607901cfe8.JPGDSC05838.thumb.JPG.f1ba080c8e741cf29286405282fbc4bd.JPGDSC05839.thumb.JPG.330fe53d6a37e7d69a8a093de244f684.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem około połowy po 8 tygodniach kwitnienia, resztę pozwoliłem dojrzeć lub spleśnieć. Mam już dość na cały rok.

DSC05843.thumb.JPG.12228a73b682b12d65c8b36d6b49c5de.JPG

 

DSC05846.thumb.JPG.6c179265101c3a73d78ffd63cde4460a.JPG

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, Tester said:

@D.R.H.S. ładne topy jak  na outdoor

Nie są jeszcze dojrzałe, zajęłoby to jeszcze dwa tygodnie, ale przy tej pogodzie spodziewam się więcej pleśni. Zostawiłem około połowy do dojrzewania, więc poczekam i wyślę zdjęcia za dwa tygodnie.

Okazało się, że trochę "foxtailingu" przestałem ciemnieć około 25,8. i jest trochę za wcześnie. Nie przeszkadza mi to zbytnio, jest to outdoor i zawsze jest to trochę przygody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, Tester said:

@D.R.H.S. co to za suszarka?

Nie jest tak trudno go wyhodować, trudniej jest go naprawdę dobrze wysuszyć. Albo jest za ciepło, albo za wilgotno, mam kurz na strychu i nie chcę, żeby to pachniało po całym domu.

To jest chłodziarka do wina, włożyłem do środka osuszacz i czujnik. Utrzymuję temperaturę w okolicach 16°C, a wilgotność względną w granicach 58-63%. Będę schnąć przez około 2-3 tygodnie.

 

 

To nie jest mój pomysł, oto kilka informacji:

 

Wine cooler conversion curer - Harvesting and Curing - UK420

Edytowane przez D.R.H.S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minutes ago, moonka said:

@D.R.H.S. ciekawe rozwiazanie. Jaki osuszacz tam upchales?

MalTec Odvlhčovač Dh-800 800Ml Nádrž Přenosný | Kaufland.cz

Chciałem mały, a zwłaszcza, że miał odpływ wody przez wąż. Wlałem wodę do oryginalnego odpływu na dnie lodówki. Polecam zdjąć pokrywę i używać tylko ogniwa Peltiera + elektronika, aby zaoszczędzić miejsce.

Obawiałem się, że nie będzie wystarczająco mocny, ale wygląda na to, że wystarczy.

Myślę, że lodówka jest na 20 butelek wina...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...