Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kiedy przerzuciłem sie z boxa samoróbki, na kupiony namiot, ciągle mnie ciekawi jedna sprawa, aż muszę zapytać tutaj na forum, posiadam growbox herbgarden 40x40x140, wentylator wyciągający " Ventika intro D 100 K 105 m3/h " bez filtra na końcu (nie potrzebuje) tylko sama rura wentylacyjna dołączona do niego, mieszak to ADLER AD 7317 i dwa małe komputerowe nizej (6cm i 8cm) no a więc teraz przejdźmy do tej sprawy nad którą rozmyślam od początku, to tak, gdy roślina ma dzień to jest wszystko w porządku bo od Kiedy jej sie zaczynają świecić lampy to otwieram na dole okienko co jest na rzepe i deklarowane w tym boxie jako wlot pasywny, ale problem przychodzi gdy nastaje noc w boxie, zawsze na "noc" w namiocie zamykam ten wlot bo inaczej by mi sie dostawało światło i automatycznie wtedy namiot zasysa sciany do środka, czy to w czyms przeszkadza ? Zapewne obieg powietrza w środku jest o wiele słabszy, jak temu zaradzic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@początkujący332 zazwyczaj wloty pasywne w gotowych boxach sa tak zbudowane, ze maja pulapke swietlna. U mnie w boxie mam rozpiete rzepy tylko od dolu i to wystarcza. Moze wrzuc fote jak to wyglada u Ciebie. Namiot zasysa do srodka podcisnienie-wiecej powietrza wylatuje niz wlatuje do namiotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az dziwne, ze producent nie dal na dole rekawa do zamontowania rury jako wlot. Jednak nic straconego bo mozesz to zrobic sam. Kupijesz dwoe flansze pvc o srednicy jaka ci odpowiada i montujesz ja na dole boxa skrecajac ze soba tak aby scianka boxa byla miedzy nimi. Nastepnie wycinasz otwor, ktory jest we flanszy i podlaczasz z zewnatrz rure. Ja robie w ten sposob wloty ale zamiast kupowac wykonuje czesci na drukarce 3d

pol_pl_kratka-wentylacyjna-sufitowa-z-kolnierzem-125mm-7059_2.jpg

20240222_124227.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli @Boczelliw sensie jak pułapkę świetlna? W moim growboxie mam po prostu prostokąt otwierany na rzepy, i w srodku zwykła przezroczysta siatka, otwierając to gdy w boxie jest noc, jednak wpada do srodka jakies swiatlo, wiec tu zadnej pułapki swietlnej nie ma.. jednyne otwory ze sciagaczami co moglbym rure wentylacyjna uzywac to na samej gorze jeden, z tylu boxa na takiej samej wysokości co po prawej stronie także co uzywam jako wylotu.. sam nie wiem co robić juz, mógłbym dac wlot na tylnej scianie ale z racji wysokosci na dole nie będzie cyrkulacji powietrza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega tez zacząłem myśleć nad tym aby inaczej go ustawić, wlotem pasywnym do ściany i czyms pozaslaniac dookoła ten wlot, bo jednak box kupiony tydzien temu więc nowego znowu mi sie nie usmiecha kupowac xD a powiedz mi jeszcze, jak bym wloty z któregoś z dwóch otworów z gory wprowadzil ? (Z dwóch, bo jeden prawy boczny (150) na wylot zajety) raczej lipa jak podobna wysokosc na wlocie bedzie jak na wylocie ? Czy w razie w lepiej to niz calkiem szczelny box?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@początkujący332 normalnie odchylasz tylko ten wlot na rzepy od dolu, a nie sciagasz caly i powietrze wlatuje a swiatlo nie. Jutro jak bede przy boxie to cykne fote jak to u mnie wyglada, ale u ciebie jest pewnie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli gdybys wysłał fotkę będę bardzo wdzięczny i porównamy "czy faktycznie mam problem" czy nie ogarniam tego wlotu pasywnego z samych rzepow, bez zadnych sciagaczy itd tylko same okienko nazwijmy to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boczelli tez mam takie okienka i u mnie swiatlo wlatywalo przy lekko odchylonym dole bo probowalem ciagnac tamtedy kable od mieszaka😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie one denerwują właśnie i będę szukał następnego namiotu już bez tych wlotów wystarcza 2 okrągłe 150 iż rury do tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...