Skocz do zawartości
mehicet7341

Znowu to samo - problemy. Ostatnia faza.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

@Boczelli @WymiataczMega @dziurawy

Dodałem wczoraj calmag, dzisiejsze zdjęcia - listki przy topowe zaczynają znów usychać. Zwiększyłem trochę wilgotność do 40-50, ciężko mi utrzymać podwyższoną wilgotność, mam nawilżacz powietrza, ale i tak 30-40-50 to jest max. Trzymać światło dalej 12h/12h 30-40 cm nad rośliną, czy coś zmieniać? W mojej ocenie nie wygląda to jak popalenie od światła. 

Magnes zdecydowanie pomógł, ale mam teraz odczucie jakby nie potrafiła normalnie pobierać składników z gleby i dlatego pobiera je z listków przy topowych czy to przepalenie teraz postępuje jak @Szym podejrzewał ? Może obecne PH 6.4 jest złe ? Jakie PH powinienem ustawić ? 

Po prawej stronie ta odosobniona część, liście zaczęły się podnosić do góry. Za wysoka temperatura ? 26-28 stopni.

Dzisiaj pousuwam kolejne suche fragmenty. I listki które wczoraj zostawiłem bo nie były do końca ususzone. Patrząc na zdjęcia ( trichomy przezroczysto - mętne ) potraficie okreslic mniej więcej kiedy powiniem ją ściąć?
W każdym razie, dziękuje Wam za uratowanie rośliny. Każda opinia jest i była przydatna.

3.jpg6.jpg

5.jpg

4.jpg

2.jpg

1.jpg

Edytowane przez mehicet7341

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mehicet7341 wczesniej pisales ,ze robiles flusha ? czyli tam nie ma za bardzo nawozow w ziemi ? tak mysle ? a to jest automat czy co ?   ph ja od 1 dnia do ostatniego jade 6.2 ph aaa i liscie jezeli kieruja sie do gory stercza ? czyli chca wiecej swiatla 🙂 masz tam jakies mieszaki w srodku ? co do temp ja w lato mialem i 30 stopni i dalo rade 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dziurawy napisał:

@mehicet7341 wczesniej pisales ,ze robiles flusha ? czyli tam nie ma za bardzo nawozow w ziemi ? tak mysle ? a to jest automat czy co ?   ph ja od 1 dnia do ostatniego jade 6.2 ph aaa i liscie jezeli kieruja sie do gory stercza ? czyli chca wiecej swiatla 🙂 masz tam jakies mieszaki w srodku ? co do temp ja w lato mialem i 30 stopni i dalo rade 🙂 

flusha robilem przy pierwszej roslinie, ktora juz jest scieta, tam tez brakowalo magnesu o czym nie wiedzialem i zrobilem flusha tam gdzies tu wrzucalem zdjecia na forum z jakiegos randomowego konta, ale nie umiem znalezc tematu. W kazdym razie tam flush tylko pogorszyl sprawe. Na tej co wysylam zdjecia nie robilem flusha.

Mieszaki do powietrza ? Tak dwa są.  Sprobuje obniżyć światło.

 

2 minuty temu, WymiataczMega napisał:

@mehicet7341 piją w ogóle wodę?

niby tak, jest roznica w wadze doniczki przed podlaniem i pare godzin po podlaniu ( ale tez moze po prostu wyparowywac woda z ciepla ), do tego jest w miare zauwazalna roznica jak łapie rosline i cos z nia robie przed podlaniem i parenascie minut po podlaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ona ma braki już przed płukaniem to nie ma sensu płukać bo roślina się wyje sama a jak ma braki to co ma wyjadać ?? Lepiej już takiej nie ruszac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, WymiataczMega napisał:

@mehicet7341 co jej dajesz oprócz calmag?

calmag dopiero wczoraj po raz pierwszy dalem co pomoglo, zgodnie z sugestia @dziurawy

A tak to:
W zeszłym tygodniu w czwartek dostała 3-6-6 npk, po sugestii ze brak jej magnezu szybko w sobote pojechaelm do obi i dostala 9-4-6, jakis random marki obi do zielonych roslin, jedyny gdzie znalazłem na etykiecie ze zawiera magnes.

 

12 minut temu, mateo napisał:

Jak ona ma braki już przed płukaniem to nie ma sensu płukać bo roślina się wyje sama a jak ma braki to co ma wyjadać ?? Lepiej już takiej nie ruszac


@Kibic kurde chyba mozesz miec racje, bo w sobote dostała 9-4-6 ale lekko, zeby tylko na szybko jej magnes uzueplnic nim calmag doszedł.

W takiej sytuacji próbowac flusha i wtedy calmag + 3-6-6 ? Czy raczej nie kombinować, można zneutralizować azot bez płukania ? Czy po prostu podlewać wodą i odczekać?

Edytowane przez mehicet7341

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WymiataczMega @Kibic @mateo @dziurawy 
Coś znów niedobrego się dzieje. W nocy zauważyłem, że usycha. Zrobiłem zdjęcia + zwiększyłem w nocy jej ph, teraz jest 6.6. 
Wcześniej mocno się kleiła, teraz prawie tego nie czuje. Co myślicie? Wstawiłem butelki z wodą + nawilżacz, to wilgotność teraz utrzymuje się na ~60%. 


noc3.thumb.jpg.cba153032c04ddeb62002e98446e1c03.jpgnoc2.thumb.jpg.ce6afd90a7cec742ab7d5b07c1a0124c.jpgnoc1.thumb.jpg.890a78759b778a9911053f3cf76f2501.jpgnoc4.thumb.jpg.c74d4f27f44dad841e12a7c73ab1657f.jpgnoc4.thumb.jpg.c74d4f27f44dad841e12a7c73ab1657f.jpg2.thumb.jpg.8f3880e8cf6456db6c44d95123e24fb6.jpg1.thumb.jpg.f4337e2896f8c571f5bddb81982207b5.jpg
3.thumb.jpg.5de618387453eb89a6723a3c27d5d01f.jpg5.thumb.jpg.e21f18b44a8130a945e89e814bb58396.jpg4.thumb.jpg.3a340bd3cebb16d6222212f58d675247.jpg

noc5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@mehicet7341 jak ją dojechałeś tak, to czasami nie da się naprawić, jak jeszcze w zaawansowanym kwitnieniu jest 

Edytowane przez Kibic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, WymiataczMega napisał:

@mehicet7341 bym podlewał samą wodą i usuwał te suche liście. trichomy jakie są?

Prawa strona ten odosobniony fragment trichomy są mętne koloru białego, po lewej stronie te zbite topy są przezroczysto - mętno biale. 



 

5 minut temu, Kibic napisał:

@mehicet7341 jak ją dojechałeś tak, to czasami nie da się naprawić, jak jeszcze w zaawansowanym kwitnieniu jest 

😞 niedługo będę robił outdory, to od początku będę robić fotorelacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mehicet7341 nie wiem sam co ty tam dymisz w tym boxie ? jest na kwitnieniu ? to ma byc 50 % wilg przy 60% moze ci plecha wjechac , bawisz sie tym ph jak by to byly kulki do zabawy ? czesc rosliny wyglada jak na vegu ? ciezko dojechales za mocno , a ile ona ma tyg kwitnienia wedlug nasion ? ktory juz jest teraz dzien kwitnienia ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...